Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZENIT Marty i Darka - komentarze


ms.

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witaj, witaj!

 

Bardzo ładnie wykończone wnętrza.

 

Od momentu jak zamieszkałaś diametralnie zmieniła się tematyka zdjęć - wyraźnie jesteście teraz bliżej natury. Ja swego czasu złapałam się na tym, że "u siebie na wsi" mogę pooglądać gwiazdy na czarnym niebie, na co w mieście nie mam szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops:

 

Czarne czy grafitowe dachy stanowczo lepiej prezentują się na zdjęciach. W naturze ciemny kolor na dużych powierzchniach trochę przytłacza.

 

Już zdążłam się przyzwyczaić, ale początkowo ten czarny dach mnie przerażał.

 

 

Właśnie szczególnie mój źle wyglądał w graficie - widziałam , choć grafit bardzo mi się u innych podoba. Nasz dom wyglądał jak taki grzyb...prawdziwek z wielkim kapeluszem :lol:

Ale Wasz nie wygląda tak :roll: mi się bardzo podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta

 

Domek piekny !

Nie wiem czego chcesz od tego dachu jest super. Widziałam ze i parapety zrobiłas takie ciemno szare, wiec kolorystycznie jest jakies odniesienie.

Z czego bedziesz robiła cokól?

 

Ja mam cimno-brazowy dach do jasnej ecru elewacji, do tego generalnie brąz i złoty brąz. Też wyglada bardzo dobrze i nie wydaje mi sie zeby kolor dachu przytłaczał dom.

 

To co, na zimę przeprowadzka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny domek i super kolory! :D

A sam dziennik też fajny tylko trochę mam niedosyt zdjęć :cry:

 

Szczególnie moją uwagę zwróciły parapety: to są płytki klinkierowe? Też chciałam tak zrobić, tylko że z takich wiśniowo-szaroburych (bo też będzie grafitowy dach - cudne są takie dachy :p ), które też pójdą na cokół, ale u mnie jest mniej kolorów, bo okna będą białe :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] tylko trochę mam niedosyt zdjęć :cry:

 

[...]to są płytki klinkierowe?

 

Mam pewne opory jeśli chodzi o wstawianie zdjęć. Z jednej strony warto pokazać co nowego się dzieje, ale warto też zachować odrobinę prywatności. Głównie z tego powodu oszczędnie u mnie ze zdjęciami.

 

Klinkierowe płytki parapetowe są jak najbardziej i w wielu kolorach. Producentem moich jest "Klinkier Przysucha". Kupowałam w Klinkierbudzie w Konstancinie. Widziałam też spory wybór w Genbudzie na Bartyckiej (w tym drugim pawilonie z wjazdem od Baryckiej - handlują tam drzwiami wewnętrznymi, chemią budowlaną i płytkami parapetowymi różnych producentów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marto

 

Oj słuzy mi bardzo.

A najbardziej lubie kawę rano na tarasie, kiedy siedzę sobie w piżamie i szlafroczku :wink:

Widok z tarsu napawa mnie energią na cały dzień a potem zachód słońca koli ból moich pleców i rąk

Jestem jeszcze mocno spracowana bo cały czas pracuje nad ogrodem, zakładam kawałkami trawnik sadzę trochę roslinek. Jest już coraz ładniej ale jeszcze niestety nie wszystko.

 

A sąsiad... dostał 2 razy po nosie i mam nadzieję że coś go to nauczyło :o

 

A jak Twój ogródek, rozrsta sie razem z domkiem czy jeszcze nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrodu przybywa, choć powoli.

Patrzenie jak rosną posadzone roślinki sprawia mi największą radość, a każdy uschnięty listek czy gałązka staje się dramatem. Drzewka posadzone rok temu ładnie się przyjęły.

 

Przez lato nic nowego nie robiłam. Koło domu nie było warunków ze względu na prace budowlane. Reszta to niestety glina i jak wyschnie trudno wbić łopatę.

 

Jesienią chciałabym dokupić roślinek, bo porobiłam tylko cześć obsadzeń (np. z przewidzianych 27 kupiłam 12).

 

PS. Widok z tarasu masz naprawdę piękny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę masz pod górkę z tym gazem :roll: a raczej z niekompetencją ludzką :roll: Marto, czy wasza działka jest przy drodze gminnej, czy przy prywatnej? jeśli przy prywatnej to powinniście mieć udział w drodze, kupiony razem z działką ... Jak to nie wiadomo do kogo należy droga??? a kto ją odśnieża???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że droga jest gminna. :roll: Gmina ma coś pokręcone z numerami działek na mapach. Trzeba bardzo chcieć, żeby doszukać się tej dobrej.

 

W sytuacji idealnej to ja powinnam dostarczyć mapę z wpisanym numerem działki którą biegnie droga. Jeśli tego nie ma - pani z gminy nie jest w stanie ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się powtarzać -domek wam się udał :)

Marta-co ty chcesz od grafitowych dachów :o :o :)

Wiesz, zawsze jest alternatywa w postaci czerwonego dachu i żółtej elewacji :wink:

 

A tak na powaźnie- ja wymyśliłam grafitowy dach bo wszędzie widziałam czerwone i chciałam inaczej...a teraz wszędzie widzę grafitowe :wink:

 

Czytając o Twoich przejściach z gazownią....przestaję żałować, że raczej do końca mojego życia nie mam u siebie szans na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...