Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZENIT Marty i Darka - komentarze


ms.

Recommended Posts

Rekuperacja?

 

W krótkich żołnierskich słowach - wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Zimne powietrze pobierane z zewnątrz zanim zostanie wtłoczone do kanału nawiewnego podgrzewane jest wstępnie ciepłym powietrzem zasysanym z domu kanałami wywiewnymi. "Stare" powietrze wyrzucane jest na zewnątrz.

 

Opisałam sytuację prostą, którą jeszcze rozumiem.

 

Niestety dochodzą inne parametry - kontrola wilgotności powietrza, tryb pracy na czas lata - tego nie rozumiem i nie wiem jak działa. Ale się nie przejmuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja też po 1-szych zakupach płytkowych, niby do kotłowni i wiatrołapu ale zawsze... wbrew pesymizmowi panów (mój, hydraulik, glazurnik) wybrałam bezboleśnie :lol: wszystko cersanit, tyle że kotłownia w OBI (seria Gujana brown), wiatrołap w leroyu gres 45x45 też jakiś tam brown ale bardziej rudy :lol:

patrzyłam też te sławne Marconi, ale zabrałam miarkę oraz kładłam płytki na takie duże trawertyny czy coś po 200 za metr bo były gładkie, żeby sprawdzić czy się moje nie chybolą, a jednak... Marconi 3 razy NIE.

 

zapisałam info o panelach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że zaglądacie. :D :D

 

:oops: Brak paneli wyraźnie nas zdemotywował - to na minus.

Na plus - pomalujemy bez wiariactwa, wybierzemy listwy cokołowe.

 

Z malowaniem obraliśmy kiepską taktykę - malowanie kolorem zagruntowanej ściany nie wychodzi najlepiej. Postanowiliśmy, że przed kolorem damy jedną warstwę farby gruntującej.

 

Tym sposobem przeprowadzka wyjdzie nam w styczniu... pod koniec stycznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze, prosze........prawie koncowka . Gratulacje 8)

 

A pamietam jak zaczynaliscie...... daj jakas fotke domu z zewnatrz w zimowym krajobrazie.

 

Ladny, bezpretensjonalny kominek.

 

A co to jest deszczownica w kabinie prysznicowej czy cos- zbiera deszcz a pozniej sie w tym kapiemy plusk, plusk ? ? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaaaaa .....rozumiem 8)

 

Musze powiedziec, ze gdybym teraz miala znow do czynienia z wyposazeniem lazienki to nigdy w zyciu nie dalabym sie namowic na kabine prysznicowa - zrobilabym lekki spadek, drobne , ladne kafelki i zaslone prysznicowa, ktora w zaleznosci od humoru mozna zmieniac w rybki, kwiatki, paski, slonie - nikt nie ma czasu ani ochoty szorowac tego szkla.

 

Chyba ze sa juz samoszorujace sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie należymy do znikomej grupy inwestorów, która najpierw oddaje budynek do użytkowania a przeprowadzkę odwleka w czasie :roll:

 

Poza tym raz na sobie przećwiczyłam - wprowadziłam się do mieszkania, w którym zostało parę rzeczy do skończenia. Po kilku latach nadal te parę rzeczy czekało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...