Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZENIT Marty i Darka - komentarze


ms.

Recommended Posts

Witaj Marto

 

Właśnie nadrobiłam nieco zaległości w czytaniu Twojego dziennika :oops:

I chciałam Ci napisać że: wanna świetna - żałuję że sama takiej nie zrobiłam bo miejsce mam tak jak u ciebie idealne _ na całej ścianie. Moja też niezła jest ale nie taka. Myślę że będziesz korzystać z niej częsciej niż ja :wink: ( w zeszłym roku ze 4 razy).

Kuchnia bardzo mi się podoba, zarówno szafki jak i układ mebli.

Gzymsy pod sufitem mam podobnie jak Ty tylko nie zdążyłam zainstalować jeszcze tego światła w środku, które podświetla sufit ( pisałyśmy kiedyś o tym). Mam na razie tylko halogenki.

Domek z zewnątrz też prezentuje się sympatycznie.

 

Pozdrawiam i życzę rychłej przeprowadzki i zbieraj siły żeby od wiosny ogród robić bo też kawał ciężkiej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Marto

Czasem wpadam przelotem do Twojego dziennika. Czytam i bardzo zazdroszczę. Już jestescie na samiutkim końcu. Jeszcze tylko chwilka. Super!

U nas tez trochę się dzieje- wreszcie. Dostaliśmy kredyt ( przed świętami), zamontowali nam ogrzewanie, czekamy na kanalizację- może w tym tygodniu będzie, w czwartek przyjadą schody, a w sobotę glazurnicy. Może za 2 miesiąca uda nam się zamieszkać. Adam zawzięcie maluje- pierwszy raz mamy pomalowany cały parter, drugi raz będzie trzeba to zrobić po parkiecie.

Byłas na spotkaniu Głoskowian? Jak było?

Pozdrawiam i trzymam kciuki na finiszu

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie było bardzo sympatyczne.

Co prawda cały czas padał lekki deszczyk, ale ognicho dawało tyle ciepła, że nie zawracaliśmy sobie głowy deszczem. Oprócz najbliższych sąsiadów przyszło trochę ludzi z różnych części Głoskowa.

 

W niedzielę chciałam nawet do Was zajrzeć, ale Darek zagonił mnie do malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, dziękuję!

 

Tak najbardziej zależy mi na zmianie taryfy za prąd z budowlanej na docelową.

Wiem, że zameldować można się bez odbioru budynku. Pewnie na taryfę docelową też można przejść - ale trzeba się bardziej postarać.

 

Poczytałam sobie o certyfikacie energetycznym i doszłam do wniosku, że to straszne gówno. Certyfikaty sporządzone teraz są obciążone wadą prawną.

 

Z drugiej strony terminy wobec banku nie pozwalają mi czekać aż wejdą nowe WT i rynek certyfikacji znormalnieje.

 

Podkręceni przez kierbuda zrobiliśmy rzut na taśmę. Muszę przyznać, że facet się stanął na wysokości zadania. Dostał od nas dokumenty i nawet załatwił jedno żaświadczenie, z którym nie mogliśmy sobie poradzić.

Złożył wszystko w PINB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat fajna rzecz, ale:

1. obowiązuje od 1.01.2009, ale liczony jest według WT 2008 - czyli regulacji wcześniejszych;

 

2. ważny jest 10 lat, czyli w naszym przypadku dodatkowy koszt niezbędny do odbioru. No, chyba że w ciągu 10 lat będziesz chciała ten dom sprzedać;

 

3. w momencie dokonania modernizacji budynku - np. coś docieplisz, zamontujesz solary, certyfikat natychmiast traci ważność;

 

4. współczynnik Ep faworyzuje biomasę, czyli Ty ze swoim ciepłym budyneczkiem ogrzewanym na prąd będziesz miała niekorzystne Ep. Tylko Ek może poprawić humor;

 

5. generalnie certyfikat lobbuje na rzecz biomasy;

 

6. tego już nie pamiętam tak dokładnie - w sposobie liczenia na ma "premii" za rekuperator.

 

W Wymianie doświadczeń są dwa wątki o certyfikatach. Wbrew pozorom nie są to tylko biadolenia typu "a po grzyba certyfikat". Jak odsieje się plewy - paru fachowców (sSiwy12, HenoK i inni) naprawdę drążą temat w sposób profesjonalny.

 

Długo czekałam na mapę i naprawdę dostałam ją w ostatnim momencie (II połowa grudnia). Do tego układ świąt był taki, że od 20 grudnia nic w zasadzie nie funkcjonowało.

 

PS. Przepraszam, wcześniej zamiast biomasy wpisałam biopaliwa - poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam ,widziałam. :) Domek dopracowany, wypieszczony. Łazienka taka elegancka, w spokojnych barwach. A wanna rewelacyjnie usytuowana pomiędzy dwoma oknami, super efekt. W kuchni każde miejsce wykorzystane w sposób praktyczny.

Teraz gdy juz tak wiele macie zrobione to aż kroci by się wprowadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta

 

Wczoraj spotkałam się z człowiekiem, który właśnie się szkoli w sprawie certyfikatów.

Też opowiadał, że generalnie niezły burdel mają w tym archeo

 

No i też się dowiedziałam ,że ja ze swoim prądem jestem w d...

 

Trudno, będę musiała przełknąc tę żabę.

 

 

A okna to dla mnie prawdziwa zmora.żaluzji nie chcę / kurz, kurz/, na rolety rzymskie z prawdziwego zdarzenia póki co mnie nie stac, cała reszta średnio mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najpierw zapaliłam się do certyfikatu, ale mi przeszło.

 

W łazience i pomgospie żaluzje mi nawet pasują - będę mogła ustawić lamelki tak żeby zasłonić okno i nie blokować dostępu słońca.

 

Za to kompletnie nie mam pomysłu co do kuchni - okno ma szprosy i zawieszenie czegoś typu "zazdroska" wprowadzi dodatkowy poziomy podział.

 

PS. Bardzo jestem zadowolona ze zlewu pod oknem - zmywanie z widokiem to jest to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to bardzo jasne pewnie są te kolory... Ja też będę chciała jasne ściany, więc może też zrobimy w ten sposób... Właściwie ciemnymi elemantami mają być okna, drzwi i część mebli. Ale jeśli kupię białą kuchnię to ściany w kuchni będą musiały być intensywniejsze i pewnie patent Zuber mi sie przyda :D

Trochę się obawiam tego własnoręcznego malowania...

Dużo Ci jeszcze zostało do pomalowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...