Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZENIT Marty i Darka - komentarze


ms.

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mikopiko, specjalnie dla Ciebie! W tej chwili zbieram materiały, bo chcę napisać więcej o krzyżach przydrożnych. Wiesz, póki jeszcze nie ma budowy, chodzą mi po głowie takie różne głupoty.

 

http://elnetplus.waw.pl/~d.sitarski/inne/dzialka/krzyz_dobrzenica_ja.jpg

 

a dlaczego specjalnie dla mnie...krzyż :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: no, tak głupio wyszło! Na nic, że prężę się na pierwszym planie.

 

Osobiście darzę sentymentem takie obiekty przydrożne. Bywają zapomniane, przekrzywione, wciśnięte pomiędzy ogrodzenia, z utrąconymi poprzeczkami. Spotyka się też krzyże zadbane i odnowione.

 

Ten naprawdę jest niebanalny i pięknie się prezentuje przy starej brzozie otoczony krzakami bzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że przyroda nic sobie nie robi z twoich planów ucywilizowania działki nie odpuszcza :lol:. Ale ty chyba lubisz żywe stworzenia, wnosze po planach osiedla dla ptaków :wink: . Życzę dużo zwierza, byle nie tak jak u mojej mamy, której żaba weszła do kuchni i usiadła koło stopy. Gdyby nie mój dzielny brat, który pojawił się, zobaczył bestię i uratował mamę, to skończyłoby sie zawałem. Atawistyczny lęk przed płazami odziedziczyłam po mamie tylko ja :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkając na wsi trzeba próbować zaprzyjaźnić się z naturą.

 

A to mrówki wytyczą sobie nową trasę przemarszu. Jesienią pająki będą się pchały do domu, żeby przezimować.

 

Miejscowy, który orał nam działkę powiedział, że w naszym rowie melioracyjnym żyją żółwie błotne!! Trudno mi w to uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betsi, od razu sprostuję - ten harmonogram krąży po forum. Ja go wypożyczyłam, żeby częściej do niego zaglądać.

 

Renka, spróbuje poszukać na forum oryginału (nie pamiętam skąd go wzięłam). W oryginale były dodane czynności związane ze deskowaniem pod strop wylewany. Mnie ten harmonogram przeraża, bo nie wszystko rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renka,

zadałaś bardzo niewinne pytanie a ja o mało co nie dostałam zawału. Chciałam odnaleźć wycenę więźby i szukałam, szukałam i NIE MOGŁAM ZNALEŹĆ!.

 

Ani chybi wywaliłam. Ale od czego jest forum - komuś napisałam na ile nas wyceniono. Drewno impregnowane 730 zł/m3. Więźba na dach 262 m2 - 7369 zł. Niestety, nic więcej mi się nie zachowało.

 

iwozelka,

będę się przypominać. Jestem specjalistką od nękania telefonami. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Sąsiadko!

Śliczny projekt domu.Jestem pod wrażeniem

Widzę że jesteście mocno zdyscyplinowani w przygotowaniach. My to trochę jak dzieci w ciemności. Niby wiemy co i gdzie, a jednak nie za bardzo.

Tez mamy juz pozwolenie na budowę , dziś mamy jechac po pieczątkę na uprawomocnienie.

A kiedy zaczynacie samą budowę?

Może kiedyś Was wypatrzymy na jakimś spacerze.

Albo Wy nas- my mamy dziełkę w Głoskowie- Letnisku, jakieś 150 metrów od działki z której braliście barak (albo kibel?).Trzeba iść te 150 metrów torami w Waszą stronę i tam po lewej będzie drewniana brama- to nasza.

Pozdrawiam Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, witam.

Byliśmy w tam na spacerze, ale nie rozglądałam się tak pilnie. Jeśli dobrze kojarzę miejsce - to bardzo fajna działka.

 

Z wykonawcą jesteśmy wstępnie umówieni na połowę maja. Być może zacznie szybciej. Mamy się z nim spotkać po świętach i będę wiedziała więcej.

 

PS. Gratuluję pozwolenia na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...