Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZENIT Marty i Darka - komentarze


ms.

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

[wpis przeniesiony z dziennika budowy]

 

Czy moge prosić o informację jak daleko posunieta jest ta okrutność cenowa szkła spienionego.

Interessuje mnie ten produkt jako izolacja, więc trzeba przeliczyc opłacalność, niestety.

Pozdrawiam

Zgubne skutki czytania Muratora

 

Nie dość, że kupujemy Muratory, to jeszcze je czytamy. W Muratorze 8/2007 był artykuł o termomodernizacji budynku. Akurat omówiono sposób osadzenia okna tarasowego, że zamiast na betonie lepiej by opierało się na twardym podłożu, np. szkle spienionym.

 

Znalazłam, że w Polsce handluje tym produktem firma Az Flex. Mają siedzibę w Warszawie, fajnie, pojechaliśmy. Na miejscu okazało się, że jest to drogi materiał i nie mają go na składzie.

 

Ani zobaczyć, ani pomacać, ani powąchać. A handlowiec, który zajmuje się szkłem spienionym pracuje w oddziale wrocławskim. Trochę telefonicznie, trochę mailami, ale dogadaliśmy się i zamówiliśmy jedną paczkę.

 

Sprowadzenie do Polski jednej paczki FOAMGLASS byłoby okrutnie drogie, więc p. Przemek podczepił nas pod większe zamówienie. Najpierw miało być w grudniu, potem z grudnia zrobił się styczeń.

 

W zeszłym tygodniu szkło przyjechało, ale... :evil:

 

Paczka dla nas leży gdzieś w Polsce przywalona pozostałymi 80 metrami sześciennymi szkła z tej dostawy. Musimy poczekać, aż w sposób naturalny budowlańcy wybiorą "swój" urobek.

 

Do tego czasu ze stycznia zrobi się luty. :evil:

http://forum.muratordom.pl/uzytkownik65784.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kparuzel, ja jestem niedoszłym użytkownikiem szkła spienionego. Na forum jest niejaki j-j, który zastosował je z powodzeniem. Sprowadzał je bodajże z Niemiec przez innego dystrybutora i dużo większą ilość.

 

My potrzebowaliśmy dosłownie jednej paczki pod okno tarasowe i drzwi wejściowe. Koszty ściągnięcia kurierem jednej paczki trzykrotnie przewyższały wartość zamówienia. A dołączenie jej do dużego transportu skończyło się tym, czym się skończyło.

 

Do tej pory żałuję, że nie wyszło nam ze szkłem spienionym. :cry:

 

Zajrzyj: http://www.azflex.pl/izolacje/producent/foamglas.php

 

Mam wrażenie, że od ubiegłego roku poszerzyli asortyment. My podchodziliśmy do płyt foamglass T4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. :D :D

Mężowi podobał się ten wzór.

 

Mnie już było wszystko jedno - wystarczyło że będą drzwi z mechanizmem składano-przesuwnych - skrzydło składa się w harmonijkę i harmonijką można jeździć wzdłuż całej szafy. Ostatni element przy ścianie jest "nie do pary" i tylko się otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od początku przymierzaliśmy się do firmy FRISE. Przy pierwszej wycenie zmiękły nam kolana.

 

Szukaliśmy innego wykonawcy, ale bez powodzenia. Albo nie mieli mechanizmów, albo nie robili takich frontów. Cena u innych też nie była niska, tylko trochę niższa niż FRISE.

 

W drugim podejściu do firmy F. cięliśmy wszystkie dodatkowe koszty poza mechanizmem składano-przesuwnym i szprosami we frontach. Z nową ceną zmieściliśmy się pomiędzy starą ofertą a ofertami innych producentów. :roll:

 

Opcja "wykonaj to własnoręcznie" nie była brana pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze u Ciebie przeprowadzka a u mnie dylemat szambo czy oczyszczalnia :( :-?

Mamy tyle sprzątania na działce, a potem ogrodzenie do wykonania, że głowa boli a pogoda nie zachęca więc nic nie robimy :roll:

 

Za parę dni dostane wycenę kuchni i projekt, straszliwie się boję :o

 

Gratuluje przeprowadzki ! - nie pogubcie czego tam po drodze :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...