Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZENIT Marty i Darka - komentarze


ms.

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Owcy, kozy czy baranka,

prezentu od zająca z samego ranka,

święconki jadalnej, pisanki niebanalnej,

dyngusa bardzo mokrego i czasu radosnego

 

http://republika.pl/blog_hs_861431/3017099/tr/kurczaczki.jpg

 

SPOKOJNYCH ŚWIĄT życzy Dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie widziałaś moich oczu, które zrobiły się wielkie jak spodki o właśnie takie: :o :o :o :o :o po przeczytaniu:

 

"Zauważyłam dziwną rzecz - kiedy zaglądam do dzienników innych forumowiczów - ciągle zazdroszczę im budowy.

 

Bo ja akurat nie marzę o niczym innym jak o tym, aby zapomnieć gdzie te rurki i kable u mnie przebiegają :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklejam tu wiadomość dla wszystkich chętnych jakby ktoś przegapił

 

 

UWAGA, UWAGA - organizujemy się na pospolite ruszenie ZLOT FORUMOWY 2009

tutaj :

 

http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

 

 

Jeden temat - czekamy na propozycje miejsca i czas

Drugi - lista chętnych : wpisujcie się prooooszzzzzzęęęęę :)

 

 

Widzę, że na liście Cię nie ma :roll: Może nie wiesz, to teraz już wiesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu, fajnie mieć za sobą przejścia budowlane. Z drugiej strony jednak - teraz jesteśmy mądrzejsi i parę rzeczy może dałoby się poprawić (albo przynajmniej lepiej dopilnować).

 

Popieram , ja na tę chwilę juz tez juz bym troche zmieniła , ale jest jak jest i trzeba sie cieszyc z tego co sie ma ii nie powinnam marudzić. Cieszmy się :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Reniu, trafiłaś w samo sedno.

 

Kawałek ogrodu wypada na ziemi gliniastej. Trochę ją zapuściliśmy, zielsko urosło. Kiedy jest sucho nie można się do niego dobrać - nie da rady wbić łopaty.

 

Więc jak tylko trochę popada - plewię kawałek po kawałku.

 

Po zimie mam małe straty - ogniki Red Column lekko uschły. Czekałam, czekałam i widzę już, że nie wszystkie odbiły. Nie doczytałam, że pięciorniki trzeba przycinać na wiosnę - trudno będzie mniej kwiatów.

Posadziłam perukowce - bardzo długo się przyjmowały, ale w końcu ruszyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Reniu, trafiłaś w samo sedno.

 

Kawałek ogrodu wypada na ziemi gliniastej. Trochę ją zapuściliśmy, zielsko urosło. Kiedy jest sucho nie można się do niego dobrać - nie da rady wbić łopaty.

 

Więc jak tylko trochę popada - plewię kawałek po kawałku.

 

Po zimie mam małe straty - ogniki Red Column lekko uschły. Czekałam, czekałam i widzę już, że nie wszystkie odbiły. Nie doczytałam, że pięciorniki trzeba przycinać na wiosnę - trudno będzie mniej kwiatów.

Posadziłam perukowce - bardzo długo się przyjmowały, ale w końcu ruszyły.

 

Co słychać w ogrodzie? Dzięki tym deszczom na moim piachu mam istną dżunglę. Powoli staram się to ogarnąć. Chętnie poczytałabym Twoją ogrodową kontynuację dziennika... Zaglądam czasami do Toli i Soniki, ale to są entuzjastyczne ogrodniczki... a ja dzięki Tobie dowiedziałam się, że mam pięciornika i też nie przycinałam go na wiosnę :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawdę nie ma o czym pisać.

 

Tak jak o budowaniu można się naczytać, a doświadczenie trzebna zdobyć własnym kosztem. Z ogrodem jest tak samo - co z tego, że kupiłam siewnik jak i tak nie wiem jak dawkować ziarno. :-?

 

Nie specjalnie znam się na roślinach - do szkółki zawsze idę z listą i na wszelki wypadek z katalogiem. A i tak zdarzają się wpadki - często przy kupowaniu większej liczby sadzonek zgarnialiśmy dwa gatunki.

 

I tak na 12 pięciorników mamy 9 Goldfingerów i trzy inne. Z berberysami to samo - kilka Green Carpetów i jeden Kórnik. Tak się składa, że Kórnik ma inny pokrój i kolor liści.

 

Poza takimi drobnymi wpadkami ogród daje mi dużo radości. Teraz, kiedy pada wszystko dosłownie rośnie samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witaj Ms

 

Czytam że już mieszkacie - moje gratulacje :lol:

 

Odnośnie siewnika to trawę siałam na 9 na krzyż, urosła ładna i dobrze przezimowała. Mysle że jest OK.

Ja w tym roku pierwszy raz nawoziłam trawę saletrą amonową, wyczytałam gdzieś że dobrze jest uzywać do tego siewnika. I zrobiłam tak tylko że trawa zrobiła sie w paski ( bardzo modne są teraz wzorki na trawniku) :wink: bo była wilgoć w powietrzu i nawóz nierówno się rozsypywał. Po trzech tygodniach rozsypałam nawóz jeszcze raz ale tym razem " z reki" i trochę na krzyż. Trawa wygląda zdecydowanie lepiej tzn bardzo dobrze, bo cała równomiernie jest gęsta i zielona :lol:

 

Warto żebys napisała też dalej w dzienniku jak zakładasz ogród ( jak pozwolisz to dorzucę swoje 3 grosze i 1 1/2 roczne doswiadczenie) :p

 

Na poczatek napiszę ze ziemie gliniasta mozna ruszyć glebogryzarką tylko po dobrym deszczu lub wczesniej trzeba ja zmoczyć. Roslinki na takiej glebie rosną dobrze i nie trzeba bez przerwy lać wody ( to na plus) ale też po duzych i długotrwałych opadach ( jak jeszcze całkiem niedawno) woda nie ma gdzie wsiakać i dosyć długo " stoi".Caly rząd cyprysów miałam w wodzie przez 2 tygodnie i myslałam ze zgniją :cry:

 

Pozdrawiam i czekam na opisy prac ogrodowych

 

Betsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...