Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZENIT Marty i Darka - komentarze


ms.

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mikopiko, może nie piszę, ale wszystko czytam. :D

Lecisz jak burza i w związku z tym myślisz o rzeczach, na których albo się nie znam, albo "nie drążyłam tematu".

 

Myślę usilnie jak taktycznie rozegrać budowę i organizuję finans na stan surowy. Dużo różnych myśli i wątpliwości. :-?

 

PS. dziękuję za trzecią stronę. Drugą też Ty zaczęłaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renka, sama siebie nie poznaję.

 

Jak się robi na swoim, to zupełnie co innego.

 

A maciejkę uwielbiam. Próbowałam uprawiać w skrzynce na balkonie, ale marnie wschodziła i kwiatków było dwa na krzyż. Może wysianie do gruntu dobrze jej zrobi.

 

A Ty nadal walczysz z dachem?

My dość szybko zdecydowaliśmy się na dachówkę cementową. Wycenę na materiał i robociznę zrobiły trzy firmy (m.in. Dachlux przy Puławskiej). Wybraliśmy firmę Zapolski Dachy z ul. Puławskiej (podobnie jak wiele osób z naszej grupy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Zapolski i S-ka to słynna na forum firma "Statka". Też wysłałam do nich do wyceny mój dach, jutro obiecali się odezwac. I jeszcze do Dachlux Łomianki, byliśmy tam "po drodze", również bardzo profesjonalni, zobaczymy co powiedzą... wycena ma by na koniec tygodnia. Zadziwia mnie sytuacja, gdy dowiaduję się, że na sierpień to może nie by dachówki danego producenta bo ludzie kupują już na koniec roku... Handlowiec w Dachluxie też był cokolwiek stropiony, gdy o tym opowiadał, a może to chwyt marketingowy, aby zmotywowac nas do szybszych zakupów... pojęcia nie mam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że wycenę dachu robiłam na początku dawno, zanim miałam pozwolenie na budowę. Z forum pod koniec ubiegłego roku dochodziły sygnały o brakach materiałów. Z naszych wyliczeń wyszło, że dach będziemy kładli w sierpniu, czyli w szczycie sezonu budowlanego.

 

Dlatego materiał na dach zamówiliśmy jako pierwszy. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już odpowiadam.

 

swego czasu załatwiałam sprawy z naszą panią sołtys. Któregoś razu po prostu spytałam kto we wsi ma jeszcze maszyny rolnicze, żeby mógł zaorać ziemię. Ona dała mi kontakt.

Facet przy okazji okazał się skarbnicą wiedzy o regionie, bo mieszka tam całe życie.

 

Można pochodzić po wsi, popatrzyć u kogo na podwórku stoi traktor i spróbować zagadać. Poza tym wypatrywać, czy ktoś nie działa traktorem na polu, teraz jest sezon na prace polowe.

 

Szpadelkami nie dalibyśmy rady przebić się przez zielsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...