Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jeśli by w Ameryce ...


Recommended Posts

Jeśli by w Ameryce od proklamowania niepodległości obowiązywały nasze obecne procedury uzyskania zezwolenia na budowę i pozwolenia na zasiedlenie, to jak myslicie: w którym tysiącleciu Ameryka skolonizowałaby dziki zachód?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie,że sposób kolonizacji dzikiego zachodu niezupełnie podobał się rdzennym mieszkancom :wink: Wolę juz nasze procedury niż akt własności sygnowany ołowiem. :wink:

Ech, to raczej oczywiste. Ale nie o tym mowa, tylko o budowie i pozwoleniu na zamieszkanie po ukończeniu budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawde sadzicie,ze tam jest taki "miod"???

Chcac zrobic dla przykladu remont domu,tzn cos z hudrauliki i np.coz z elektryki,to co trzeba zrobic???

No wlasnie. Zglosic do odpowiedniego urzedu ten fakt,zaplacic troche $$$,poczekac na zgode (permit).Na hydraulike oddzielny i na elektryke oddzielny,zeby nie bylo za latwo i za szybko.Malo tego ten wlasnie "permit"w ilosci sztuk dwie nalezy przykleic na wewnetrznej stronie okna od strony ulicy.

A wy tu macie problem z jakims pozwoleniem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój pierwszy post w temacie pisałem pod wpływem filmu "Jednego razu na Dzikim Zachodzie" :wink: I patrzyłem na ekranie na te bud(owle)y sprzed lat. :wink: :wink: :wink:

Dlatego pisałem "jeśliby od proklamowania niepodległości obowiązywały nasze obecne procedury uzyskania zezwolenia na budowę" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawde sadzicie,ze tam jest taki "miod"???

Chcac zrobic dla przykladu remont domu,tzn cos z hudrauliki i np.coz z elektryki,to co trzeba zrobic???

No wlasnie. Zglosic do odpowiedniego urzedu ten fakt,zaplacic troche $$$,poczekac na zgode (permit).Na hydraulike oddzielny i na elektryke oddzielny,zeby nie bylo za latwo i za szybko.Malo tego ten wlasnie "permit"w ilosci sztuk dwie nalezy przykleic na wewnetrznej stronie okna od strony ulicy.

A wy tu macie problem z jakims pozwoleniem :wink:

Nie wiem w jakim regionie stanów mieszkasz, w każdym bądz razie tu gdzie ja mieszkam to domy powstają w ciągu miesiaca i są budowane z drewna, moze nie tyle budowane, bo ja bym tego budową nie nazwała , i wcale sie nie dziwie, ze jak tylko jakis huragan przejdzie to już wszystkie domki z tektury sie rozsypały , ja to u siebie nawet większego obrazu nie moge powiesic bo sie boje ze nie natrafie na belke tylko w płyte, i po scianie, więc moze gdyby te domy stawiali tak jak w polsce czyli murowane, to nie bylo by problemu i nie zadne tam huragany były by straszne, nie wiem jak tu jest z ta hydraulikąi elektryką bo ja tu tylko wynajmuje apartament, ale nigdy w życiu nie postawiłabym takiego domku dla siebie :-? :-? :-?

pozdrowienia dla wszystkich budowniczych mieszakjących za granicą :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...