Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

g?ad??????


zuzka

Recommended Posts

Gdy mówimy "gładź" myślimy o gładzi gipsowej - idealnie gładkiej - szlifowanej papierem ściernym.

Dałem gładź mineralną (Atlas Rekord) - jest nieco chropowata i mocniejsza od gipsowej. "Naciąga" się dwukrotnie i zaciera na mokro packą z filcem. Nie powoduje korozji stali dotykajacej do gładzi, jak przy gipsowej.

ZbiR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolennicy gładzi, macie rację, ściana jest ładna, ale trzeba ją jeszcze ładnie pomalowac. Malowałam taką ścianę [malarz] farbą akrylową i wyszły tzw.smugi świetlne[to moja nazwa], widoczne na ścianie tylko w świetle dziennym, jeśli patrzy się pod światło to widać jakby dwa kolory farby. Malarz stwierdził, że przyjdą zasłony ,to okienne światło będzie słabsze i nie będzie widac. NIeprawda, widać. Mam już taki efektw kuchni. Rozstałam się z malarzem i robiłam poprawki. Następni malarze farbę tak mocno rozcieńczyli, że straciła swoje właściwości[nie można zmyć zabrudzeń]. I właściwie dotąd nie wiem dlaczego wyszły smugi. Pózniej sama malowałam sypialnię, bardzo się starałam iteż wyszły smugi. Czyżby za gęsta farba? KTo wie? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gładź jest fajna ale - załóż kinkiet na gładź a dopiero wyjdzie prawda o fachowcach . To co w świetle dziennym wygląda jak lustro , przy sztucznym zamienia się w kotlinę kłodzką .

Wygładzałem salon i hol , a potem żona kupiła taki wosk na ściane imitujący " tynki z minionej epoki "- i po konia ta gładź :lol:

Trochę tego wosku zostało i rozsmarowałem go w garderobie ( tam było bez gładzi ) - to był dopiero ciekawy efekt.

Ogólnie trzeba się w gładkim dobrze czuć . Bo jak się gładkie wybieli to -..... drzwi bez klamek , swiatło w podłodze .... i takie tam skojarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Gość JR

Witam

Osobiscie nie jestem za niczym bazujacym na gipsie - chlonie wode itp. U siebie zrobilem tynki tradycyjne i wygladaja wcale nie gorzej jak gladz. Murarze znalezli bardzo drobny piasek (kupowany na worki, cena 1 worka to okolo 5zl, na 500m2 tynkow poszlo 38 workow) i nim docierali. Wyglada bardzo gladko, ale jeszcze przed malowaniem mam zamiar przeszlifowac calosc bardzo drobnym papierem sciernym. Efekt murowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey,

ja mam starą chałupę i częściowo musiałem stłuc stare wapienne tynki (do 150 cm wys.), bo były zawilgocone. Na to przyszedł tynk renowacyjny i murarz dostał prikaz, że ma być zatarty tak samo nierówno jak ten stary powyżej - przynajmniej nie musze później kupować "tynków z minionej epoki", a tylko zatrzeć farby aby oddać "starość" domu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...