Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowy Depiego von Gurkha


Recommended Posts

To ja też dopiszę się do otuchy. Budujemy w Skolimowie (czyli, ohoho, w Konstancinie), więc niedaleko.

Etap projektowania to bardzo interesujący okres i warto rysowaczy dręczyć ze wszystkich stron. Niech Cię znienawidzą, ale mają narysować to, co chcesz.

 

A później fachmani zrobią Ci wykop pod fundament jak u nas, przejdziesz się po nim i zapytasz sam siebie: czy to możliwe? Nie, przecież salon miał być większy. U Iksińskich krokami mierzyłem... Coś się nie zgadza.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 361
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję wszystkim za słowa poparcia, jak też uznania. Nie będę skrywał, że motywuje mnie to do dalszych wysiłków na niwie "dziennikarskiej" :-)

 

Pomyśleć, że jeszcze niedawno wszelakie pamiętniki czy też inne blogi wydawały mi sie osobliwą perwersją. Jak to prosta niby rzecz (ustawić parę prostopadłościanów jeden na drugim i przykryć czymś z góry) potrafi człowieka zmienić. :-)

 

flamenco108 Witam Cie, o sąsiedzie! Wciąż jednak jestem najdalej wysunietą na północ placówką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depi jak dla mnie - projekt bomba !!! SUUUPER ...

Nie wiem jak rozwiązaliście w środku, na zewnątrz jest to to pod czym podpisałabym się czterema kończynami :).

Musicie tylko pomyśleć jak osłonić w lecie okna - bardzo nagrzeje się dom. Ja mam podobne przeszklenia, ale uparłam się na zadaszony taras, (bez którego nie wyobrażam sobie domu) to fantastycznie chroni przed słońcem w lecie, zimą jak wiadomo nie przeszkadza. A poza tym to gdy lunie deszcz...można dalej siedzieć...a nie w panice zbierać ze stołu :lol: :lol: :lol: . Ae to można różnie rozwiązać :) .

 

 

Bardzo mi się podoba :D

 

Pisz co tam dalej i nie denerwuj się za mocno...to dopiero początek... :wink: , sił musi wystarczyć jeszcze na długo :roll:

( a potem jeszcze na mycie tych okien :lol: :wink: )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muchos gratias!

 

Taras ma być - wstępna koncepcja mówi o drewnianym, takim nawet z nieociosanych belek z przezroczystym daszkiem - przed deszczem chroni ale nie zacienia. Do ochrony termicznej zakładamy rolety - latem przed gorącem, zimą przed ucieczką ciepła z tego terrarium :-)

 

A ze środkiem niestety jeszcze walczymy (a właściwie z projektantami). Ja uparłem się na długie proste schody w środku salonu (nie oddam! moje kochane schody!) jako centralny element domu i wokół tego trzeba coś rozplanować. Moje koncepcje są ciągle zmieniane przez Rysowaczy - kolejna runda będzie jutro.. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taras ma być - wstępna koncepcja mówi o drewnianym, takim nawet z nieociosanych belek z przezroczystym daszkiem - przed deszczem chroni ale nie zacienia.

mam pytanko. czym właśnie masz zamiar to uczynić???? ja bede miał pergole i tez chce ją w podobny sposób, w podobnym celu wykonać.... myślałem na jakimiś szybami czy cuś.... a ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja myślę nad jakimiś szybami czy cuś :-D Chyba zmierzamy w tym samym kierunku - właśnie słowo pergola dobrze oddaje nasza koncepcję.

 

Nie zaprzątam sobie jednak teraz w tym głowy, bowiem choć pergola ważną jest, nie przeczę, rzeczą, to są ważniejsze rzeczy przecie!

 

Ale mi się ładnie zrymowało :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depi rzeczywiście przeoczyłam z tym dachem sorki :-? dom jest bardzo fajny, nie każdy ma taki sam gust i bardzo dobrze, myślę że na żywo będzie wyglądał jeszcze lepiej. Tyle już wiesz z tej budowlanki, chyba non stop coś czytasz. Mi trochę zapał przysiadł ale to dlatego że pewnie bliżej niż dalej do tej budowy i muszę myśleć co najpierw i co po kolei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czytam jak dzik! Już tyle przeczytałem, że nie mam za bardzo co czytać :-) Trochę mam z tego powodu mętlik w głowie.

 

Na razie tylko instalatorki nie obczaiłem, wychodząc z założenia, że nie mogę sie wszystkim na raz obciążyć, bo mi jakiś bezpiecznik w mózgu pierdyknie i będzie po imprezie - różowe paputki, piżamka w paski i miły pokoik na Sobieskiego.

 

A TEGO NIE CHCEMY! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Depi, jestem pod wrażeniem.

jak nie lubię nowoczesnego, to ta Twoja chałupka bardzo mię się podoba :p .

I właśnie ten dach, co nad nim płaczesz, jest super, taki japoński.

Przeszkleń rzeczywiście zajebiście dużo, ale niestety ładnie to wygląda.

Drewno na elewacji bardzo w porządku.

Nie rezygnuj, nadaje klasy.

No co z tym podcieniem chcesz zrobić?

Mi się podoba tak , jak jest, zrobiłabym to tylko symetrycznie, bo jest chyba z 1 strony jakiś mniejszy.

Ola

ps

Będziemy przyjeżdżać na basenik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...