Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowy Depiego von Gurkha


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 361
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hmmm.. Chyba nie mogę uznać tej odpowiedzi. Szkła na górze faktycznie mniej, ale to detal.

 

Jako, że projekt już chyba nieaktualny, to odpowiedź prawidłowa brzmi - to co wystawało, teraz jest cofnięte :-)

 

A wlaściwie było, bo cofnąłem też to drugie teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depi

 

Ale teraz musisz zrobić płaski dach.

Nad garażem już jest na wizualizacji i reszta też powinna iść w tym kierunku.

Te balkoniki ze szkłem były bardzo efektowne, ale słuszna uwaga wójka, że trzeba solidnie zaizolować. W tej chwili jest bardzo dużo produktów - bardzo dobrych do izolacji, ważne jest żeby wykonawca również się do tego przyłożył.

Bez balkonów też jest OK, tylko szkoda, że taras przynajmniej częściowo nie jest zadaszony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grrr... Jakbym mógł, to bym chetnie zrobił, jednak nie jest to dozwolone w planie ZP.

 

:-(

 

No efektowne były, ale cóż począć. Jak cegły drożeją, to gdzieś trzeba oszczędzać. No i zbliżamy się do standardów domu pasywnego :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depi,

 

Rzeczywiscie projekt z balkonami byl jak dla mnie super. Niby kostka (ktora bardzo mi sie podoba), ale nie ta z lat 70, tylko designer'ska, lekka, taka wspolczesna. Do tego bardzo elegancka. Twoj model kojarzyl mi sie nie tylko z domami w Konstancji, ale rowniez z domami przy Polach Mokotowskich, czyli prosta budowa i polaczenie szkla z drewnem :D

Rezygnacja z balkonow, troche uroku projektowi odbiera ... no musialam to napisac, bo to co poprzednio bardzo mi sie podobalo 8)

Nie mniej, wciaz zazdraszczam drzwi tarasowych i tarasu :-) I tego, ze nie masz kolumieniek, bo ja te swoje, gdybym tylko mogla wycielabym w pien :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depi, jesli nie możesz zrobić płaskiego dachu to na prawdę przemyśl sprawę tego balkonu ( ta ostatnia wersja z jednym szklanym balkonem i drewnem na górze).

Podpisuję się w 100% pod tym co napisała Amber.

 

Jesli chodzi o te koszty, to myślę, że takie dużo wyższe nie będą, bo rezygnujac z balkonu przesuwasz ścianę od pomieszczenia ( powiększasz go) a to też jest jakiś koszt dodatkowych cegieł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tego, ze nie masz kolumieniek, bo ja te swoje, gdybym tylko mogla wycielabym w pien :evil:

 

Hehehe - no my też musieliśmy przewalczyć sprawę kolumienek. Moja Ofca nawet chciała już od razu rzucić architektusów po tym jak zaznaczyliśmy, że ŻADNYCH k... kolumieniek, dekorów, portyków itp., a jak dali nam pierwszy projekt, to co widzimy?

 

P.... KOLUMIENKĘ!

 

No nie dał rady po prostu! MUSIAŁ! CHoć jedną, maleńką!

 

No szok...

 

Kolumienki to wróg publiczny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

a co z tymi balkonami - ich nie będzie? Szczerze - wersja balkonowa bardziejsza. Choć sam balkon - to prawda - do niczego specjlanie potrzebanego nie służy a kłopoty (wujek) spore. Ale bryła zyskuje, na tej, no lekkości. Oraz portfel inwestora.

Dziennik - super - dopisuję do ulubionych.

 

Co do rozterek - 20 metrów w tę lub na odwrót.... Hm, mnożenie cyfry przez cyfrę daje odpowiedź - 20 metrów x 3000 (bo pewnie tyle teraz kosztuje metr2 domu w stanie do zamieszkania) = 60 000 zł ....

Ja walczyłam z mężem oraz architektem o zmniejszenie metrażu naszego domostwa. Poległam. Skutki odczuwam, można rzec - nominalnie. Polecam więc w tym względzie wstrzemięźliwość metrażową ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Z daszkiem i balkonikami mówicie... :-?

 

Program był długo docierany i dlatego tak trudno nam teraz z czegoś zejść. Jak określiliśmy, że na salon chcemy x, na kuchnie y, sypialnie z to teraz cieżko powiedziec, że jednak potrzebujemy mniej. Jedynie sypialnia nasza wyszła za duża, ale jedyne wyjście z tego to było zrobic przechodnią garderobę. Dla mnie to nawet było sensowne - garderoba tłumi wtedy dzwięki z łazienki, ale Małża coś się boczyła no i jest jak jest. Biorąc pod uwagę, że trzeba było pogodzić ileśtam wymogów jestem zadowolony.

 

Do stron jest oczywiście poprawnie- od północy garaż i spiżarnia, od południa salon i nasza sypialnia :-)

 

Kuchnia w zasadzie powinna być po wschoniej stronie, ale nie szło mi jej tam wsadzić. Długo nad tym siedziałem i juz lepiej nie potrafiłem tego rozmieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graczyk Z całą pewnością fajnie, ale jak się ma o parę schodków całe 600m2 ogrodu, to już urok takiego wyjścia nie jest tak wielki. My mieszkamy teraz w domu u teściów i wszedzie są balkkony, na które wychodzi się raz do roku średnio a z których za to cieknie do salonu.

 

Własciwie ich rola jest tylko estetyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...