Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowy Depiego von Gurkha


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 361
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Wszystkich niezmiernie przepraszam za milczenie. Niestety ten forumowy skrypt jest wyjatkowo zawodny i nie informuje mnie, ze ktos cos dopisał.

 

Coby nie tracić więcej czasu biorę się za rekonstrukcję zdarzeń od listopada ub. r. do dnia dzisiejszego.

 

A działo się, oj działo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depi, a co teraz się dzieje?

jest po pierwszym już

 

Skończyli wczoraj murować ściany fundamentowe - a właściwie mam nadzieję, że skończyli, bo ja byłem z Babcia w szpitalu.

 

Wesołych Świąt wszystkim życzę i pokolorujcie dobrze jajka! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Depi w Twoim kajeciku wyczytałam że studnię budowałeś, taką kręgową czy abisynkę ? jakieś pozwolenie na to trzeba ? ta cena 1400 to już z pompą ? jak zadowolony jesteś to podeślij namiary na tego studniarza

Życze udanego c.d. budowania

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studnia wiercona. W to wetknięta rura PP40. Na dole rury tylko filtr - niestety bez pompy i bez zaworu zwrotnego. Zwracam na to uwagę, bo potem są problemy z zassaniem wody pompą ssącą - trzeba taką ręczną podłączać i zasysać. Potem idzie już samo, ale po odłączeniu zestawu znowu trzeba to robić - właśnie mnie to czeka.

 

Żadnego pozwolenia nie trzeba, chyba, że zamierzasz więcej, niz 30m3 ciągnać na dobę - wtedy to pozwolenie wodnoprawne zdaje się trzeba mieć.

 

Z gościa jestem zadowolony w sumie, choć głupi byłem jak ją zamawiałem - nie poprosiłem o ten zawór na dole albo w ogóle o studnie głębinową - teraz bym na pewno zrobił taką. Troche droższa, ale o niebo lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się może czyta, bo przeżywa na pewno mniej pięknie ;)

 

Dzięki za miłe słowa.

 

sharoon Ekipa na razie letko mnie wkurza - nie jest może zła, ale taka "hiper-super" też nie. Jest tylko 3, trzeba się spieszyć, pewne rzeczy są robione po łebkach. Wczoraj Inżyniery dostały ode mnie reprymendę i zobaczymy, czy się będą bardzie przykładać.

 

Ostatni piątek to byl ciężki hardcore. Ale o tym wkrótce - ciągle mi ostatnio komputery padają - jak nie jeden, to drugi.

 

A propos - sharoon Po avatarze wnosze, żeś biegły w pingwiniarstwie. Jakie distro używasz? Sypnęło mi się Kubuntu i nie bardzo wiem, co dalej. Nawet z livecd nie startuje (a właściwe startuje, ale do konsoli i nie wiem, co dalej). Możesz pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...