Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

slay

Recommended Posts

Dla mnie liczy sie wyglad a pasywniak "typowy" to paskudztwo na ktore bym sie nie zgodzil,tak wiec subiektywna ocena..

Pzdr.

 

Zakłądając że wybudowałem pasywniaka, na razie idzie ku temu :), to aż taki paskudny to chyba nie jest ;).

Co prawda zdjęcia nie dałem nigdzie kończącego bo bez strukturki i cokołu zrobionego ale może dam ;).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 266
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

Macie jakieś doświadczenia z kiepskim jakościowo YTONGIEM ..........

 

u mnie przywieziono na budowę i wyglada to bardzo kiepsko , moja ekipa mówi ze to jakaś podróba . pióro wpusty słabo pasują !!!!

Fabryka z Piły jest na etykietach

jakie są procedury teraz ...... część już wymurowana ...............

 

wstrzymałem dalsze prace i czekam na przedstawiciela sprzedawcy (bardzo znana hurtownia )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie zaczynaj dyskusji...mam powoli juz sam tego dosc :-)....dla Tw. dobra....olej Ytonga,olej to forum,pogadaj z madrymi,policz,kup..pomieszkaj,ocen dom,potestuj go,nastepnie po 4 latach mieszkania opisz nam swoje wrazenia :-)

 

I ogrzewanie zrób dodatkowo- dobrze radzę :lol:.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z tym hałasem? mam dylemat, czy silikaty czy BK, dom 10 m od drogi, dość ruchliwej, byłem zdecydowany na silikaty i wełnę, ale może wystarczy BK np 600 lub 700, znalazłem takie zestawienie:

silikaty 24 cm 50 dB

BK 600 z obustronnym tynkiem 24 cm 44 dB

pustak ceramiczny z obustronnym tynkiem 24 cm 47 dB

 

Mam dylemat, czy docieplenie warstwą wełny wyciszy na tyle ścianę z BK że w domu nie będzie zbyt dużego hałasu, czy może przywiązuje za dużą uwagę do ścian i ocieplenia wełną zamiast styro, a hałas i tak będzie w większości przechodził przez okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenia z kiepskim jakościowo YTONGIEM ..........

 

u mnie przywieziono na budowę i wyglada to bardzo kiepsko , moja ekipa mówi ze to jakaś podróba . pióro wpusty słabo pasują !!!!

Fabryka z Piły jest na etykietach

jakie są procedury teraz ...... część już wymurowana ...............

 

wstrzymałem dalsze prace i czekam na przedstawiciela sprzedawcy (bardzo znana hurtownia )

 

U nas podobnie

Przywieźli bez znacznika (takiej zielonej/niebieskiej kropki), cztery piórowpusty zamiast dwóch, kruszy się to to, jest bardziej porowate i do YTONG-a nie podobne. Zaraz dzwonie do przedstawiciela, reklamacja już złożona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silikaty + styropian.

 

Najlepiej i przy okazji najtaniej.

 

Do tego wentylacja mechaniczna żebyś nie musiał otwierać okien.

 

I będzie cicho.

 

Moim zdaniem.

 

Raczej skłaniam się ku BK 700, myślę że wełna (15-18cm) to wyciszy, a przy tym będzie cieplej niż silka i prościej się postawi a na marginesie widzę że u Ciebie podobne rozwiązanie, też chce budować z BK firmy H+H, (grubość 24cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich

 

Szukałem dobrego betonu komórkowego 24cm odmiana 600 P+W. (woj. łódzkie)

 

Przeglądałem oferty firmy YTONG oraz SOLBET.

 

Solbet u nas w województwie jakoś słabo ma rozwiniętą siec dystr. wiec atrakcyjnych ofert nie znalazłem.

 

Co do Ytonga to znalazłem 1 ciekawą oferte - 7,70 w tym transport. Tylko nie wiem czy to na 100% jest oryginalny Ytong, czy może ta cena jednak jest normalna jak na te bloczki ?

 

Jeśli macie jakieś rady co do namiarów na hurtownie to chętnie je przejrzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Szukałem dobrego betonu komórkowego 24cm odmiana 600 P+W. (woj. łódzkie)

 

Przeglądałem oferty firmy YTONG oraz SOLBET.

 

Solbet u nas w województwie jakoś słabo ma rozwiniętą siec dystr. wiec atrakcyjnych ofert nie znalazłem.

 

Co do Ytonga to znalazłem 1 ciekawą oferte - 7,70 w tym transport. Tylko nie wiem czy to na 100% jest oryginalny Ytong, czy może ta cena jednak jest normalna jak na te bloczki ?

 

Jeśli macie jakieś rady co do namiarów na hurtownie to chętnie je przejrzę :)

 

Cześć,

jak kupowałem przez net, dobrą cenę dostałem w Kielcach, jak ilość pełnosamchodowa to i tak w naszym przypadku (łódzkie) jedzie prosto z fabryki w Sieradzu. Co do tych kropek oznaczających gęstość to jedna sztuka na palecie jest oznaczona.

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Daniel.

Z tego co widziałem to z Kielc jest firmę Stanlux.

Czyli mówisz że można od ich śmiało od nich kupować ?

 

Cześć,

tak kupiłem u nich cały materiał na ściany, w sumie 3 tiry, nie było żadnych problemów. Uzgodniliśmy ilości, ceny również można jeszcze trochę potargować w zależności od wielkości zakupu, dostałem proformę na przedpłatę, resztę płaciłem po dostarczeniu materiałów na budowę.

Pozdrawiam - Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...