Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

slay

Recommended Posts

Witam

Czy można zastosować Ytong 24 cm odmiany 500 na budowe ścian zewnętrznych konstrukcyjnych? Bo jeden z przedstawicieli oferuje mi własnie taką odmiane Ytong'a

Z tego co wiem jest to niby cieplejszy bloczek... tylko czy jego wytrzymałość będzie dobra do budowy domku jednorodzinnego parter+poddasze ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 266
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pinok zamierzam ocieplic styropianem 15 cm.

A co do rodzaju BK to własnie tak uważam że najtańszy bedzie ok... i co mnie własnie zdziwiło najtaniej znalazłem własnie Ytong.

Początkowo chciałęm budować z Solbetu P+W ale jego cena w moich okolicach jest mało atrakcyjna około 9,70 - 10 za bloczek w tym juz transport

A Ytong znalazłem za 7,7 z transportem jedynie muszę dokupić klej to Ytonga ale to i tak będzie taniej niż Solbet.

Solbet w tym przypadku byłby atrakcyjny jakby jego cena była 8,8-9,0 zł z transportem (bo klej dodają 1 worek do palety)

 

Ps Odmiana 500 i 600 facet ma w tej samej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe, czy taniej podczas budowy czy podczas użytkowania.

 

Ściana z ytonga 36 bez ocieplenia ledwo się mieści w normach, a ściana 24 + np 20cm styropianu to już prosta droga do domu energooszczędnego.

Rachunki za ogrzewanie będziesz płacił do końca życia, zastanów się nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tego co ja sobie liczyłem to mi wychodziło ze taniej jest 2 wartwowa mimo iż jest podwója praca (1. postawienie ścian, 2. ocieplenie ich) to i tak wychodzi taniej.

poza tym od roku naczytałem sie wielu gazet, książek itp na temat wyboru metody murowania, wiec zapewne zostane przy swoim czyli 2 warstwy.

 

mpoplaw masz racje z tymi sprzedawcami... spychają to co akurat mają.

Jak pytałem o Solbet to polecali mi ytong, z kolei u innego sprzedawcy jak pytałem o Ytong to ten polecał Solbet, a jeszcze inny w ogole odradzal BK i wciskał maxa (bo tylko to miał na składzie) ehhhh

Widać szykuje się cieżka przeprawa przez te wszystkie składy ;)

 

A tak w ogóle to nasuwa sie pytanie czy współpracować z takim sprzedawcą co chce wciskać co innego (bo ceny maja naprawde niezłe jak przeglądałem oferte). Można by pomyśleć że naprawdę chcą klientowi dobrze doradzić... ale w dzisiejszych czasach to chyba raczej mało możliwe ;)

 

Jakby ktoś był zainteresowany to znalazłem Ytong 24 S+GT po 7,7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś z małopolski orientuje się w cenach, dzwoniłem wstępnie, do składu w skawinie, oferują bloczki H+H 24 cm, z transportem 30 km, w cenie 7,7zł, co do ytonga w Małopolsce domyślam się że będzie drożej bo najbliższa fabryka chyba w Radomiu, ktoś coś wie?

H+H 7 bloczkow/m2

yton 8,3/m2

 

no i teraz znowu jestem na etapie BK zamiast silikatu, myślę że z tym hałasem nie będzie aż tak źle, myślę o klasie 700 grubość 24, na to styro grubosci 15 cm, w środku sciany będą z silikatu, od drogi i tak mam kuchnie i garaż, od ogrodu salon i pokoj, no i pokoje na poddaszu na które hałas przez ściany parteru i tak ma mały wpływ. a takie zestawienie jest znacznie cieplejsze niz silka i styro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam

Mam pytanko odnośnie ścian czy kładł ktoś na ściany płytę k-g zamiast tynku ?

Domek mam z ytonga i tak wyszło że ściany są bardzo równe i nie wiem teraz czy jest sens walić na nie tynk gipsowy czy może położyć płyty k-g Ściana jednowarstwowa 36,5 bez ocieplenia z zewnątrz Czekam na wszelkie sugestie i uwagi

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Mam pytanie często spotykam się ze wstawkami z cegły czerwonej - pod nadprożami i pod wieńcem stropowym. Producent BK nigdzie o tym nie pisał... Po co to więc wykonawcy robią???? Czy może dlatego, że BK jest bardziej kruchy? Robić to więc czy nie?????

Przykład poniżej:

http://img32.imageshack.us/img32/4728/wstawki.jpg' alt='wstawki.jpg'>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo w nadprożach kumulują się znaczne siły które powodują pękanie BK i żeby to zrobić poprawnie trzeba by nadproże osadzić bardzo szeroko na 1,5 bloczka, czyli kupować belki 2x szersze od otworu

 

 

Cytat z poradnika murowania z Ytong:

"Nadproża YTONG ustawia się na murze, na zaprawie cienkowarstwowej, symetrycznie nad przekrywanym otworem. Minimalne oparcie wynosi 20 lub 25 cm na ścianie i jest uzależnione od rozpiętości przekrywanego otworu." :roll:

 

A co ma do tego wieniec, który rozkłada naprężenia na dużą powierzchnię... :roll:

 

Sam nie wiem jak to zrobić?

 

Macie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
jestem z tym na bieżąco, przegapiłem trochę bo na luty dostałem cenę za h+h biały 24 szeroki, 8,15, klasa 600 pióro wpust, za metr2 wyszlo okolo 52 zlote, jednak na marzec zena 2 zlote do góry, ale udalo mi sie upolować ytong 24, klasa 600, za 6,70 za bloczek, co dało niecałe 56 zl za m2, materiał lepszy jakościowo, kombinowałem już różnie. w gre wchodził solbet, h+h ytong, ceny z dzisiaj małopolska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
witam, czy ktos budował ściany zewnętrzne z betonu komórkowego termalica? producent reklamuje ze na ściany zewnętrzne można stosować bloczki o grubości 40 cm i gęstości 300 kg/m3. planuje nadudowe domu i na najwyższej kondygnacji planuje elewację drewnianą więc żeby uniknąć kładzenia dwóch warstw wełny i systemu łat i kontrłat pomyślałem o ścianie jednowarstwowej i bezpośrednio na to drewno na łatach. powinno być szybciej, taniej i mniej okazji do fuszerki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taniej nie będzie na pewno, i to szybciej też trochę niepewne

 

może najpierw sprawdź cenę tego wynalazku a potem dopiero zastanów się czy warto w ogóle pytać

 

to koszt postawienia ściany jednowarstwowej z takich bloczków będzie wyższy niż z np. z porothermu + 2 x wełna + 2 razy konstrukcja drewniana?

 

co do wynalazku to chodzi o ten właśnie bloczek tak? nie jest to porównywalne z ytongiem tylko od innego producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markoos na allegro z pocałowaniem w rękę jest szary siporek po 5zł, a H+H po 6,5 i na dodatek te bloczki są większe od ytonga i mniej ich wchodzi na m2 i nie trzeba do nich drogiego kleju, można je murować na zwykła tanią zaprawę

 

jest zima, idą mrozy a do tego recesja, czas działa na twoją rękę, poczekaj aż temperatura spadnie do -10 i u Zająca w Kraszewie albo u Dzikiego kupisz wszystko o 20% taniej niż podajesz teraz z opcją przechowania do wiosny

No włąsnie - przymierzam się do budowy. W rozsądnych cenach na alledrogo znalazłem Ytong 24 600. POmyślałem, że może lepiej wybudować z tego i opecplić styropianem (myślałem o Goldzie z termoorganiki o gruboscie 15cm) to dawałoby teoretycznie poniżej 0.18 U więc dobrze, ale czy taka sciana nadaje się na konstrukcyjną? Jakoś się obawiam, że nie.

Mam w planie duży garaż (60m^2). Czy warto bawić się w budowę tej cześci z tańszego materiału? I tak bym chciał wszystko ocieplić, a tu będzie sporo ściany a dodatkowo mozna użyć cxzegoś wytrzymalszego, bo brama garażowa będzie tylko jedna 5m szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markoos na allegro z pocałowaniem w rękę jest szary siporek po 5zł, a H+H po 6,5 i na dodatek te bloczki są większe od ytonga i mniej ich wchodzi na m2 i nie trzeba do nich drogiego kleju, można je murować na zwykła tanią zaprawę

 

jest zima, idą mrozy a do tego recesja, czas działa na twoją rękę, poczekaj aż temperatura spadnie do -10 i u Zająca w Kraszewie albo u Dzikiego kupisz wszystko o 20% taniej niż podajesz teraz z opcją przechowania do wiosny

No włąsnie - przymierzam się do budowy. W rozsądnych cenach na alledrogo znalazłem Ytong 24 600. POmyślałem, że może lepiej wybudować z tego i opecplić styropianem (myślałem o Goldzie z termoorganiki o gruboscie 15cm) to dawałoby teoretycznie poniżej 0.18 U więc dobrze, ale czy taka sciana nadaje się na konstrukcyjną? Jakoś się obawiam, że nie.

Mam w planie duży garaż (60m^2). Czy warto bawić się w budowę tej cześci z tańszego materiału? I tak bym chciał wszystko ocieplić, a tu będzie sporo ściany a dodatkowo mozna użyć cxzegoś wytrzymalszego, bo brama garażowa będzie tylko jedna 5m szerokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...