Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

slay

Recommended Posts

DeeM - jeżeli masz poważne obawy o ucieczkę ciepła tą drogą to możesz zapożyczyć rozwiązanie z "wrogiego obozu" - od wrażych Porothermowców :lol:

Mam na myśli zaprawę ciepłochronną. Może własnoręcznie robioną - kulki styropianowe do betoniarki? Skoro oni mogą na takim czymś murować to chyba i na tym Ytong ustoi. Zwłaszcza jeżeli będzie tylko jedna warstwa takiego wynalazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 266
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jesli ktos mysli ze kupi sobie 36,5 lub 40 i na tym koniec kosztow to jest w bledzie.

Niestety do calej inwestycji dochodzi koszt stali - zbrojenia pod okna, na trzpienie wzmacniajace konstrukcje budynku

Takie rzeczy jak trzpienie betonowe to ja mam ale przy III kategorii szkód górniczych i to przy grubości ściany nośnej 24 cm. Być może twój architekt zrobił spoooory zapas.

a jaka masz wysokosc budynku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos mysli ze kupi sobie 36,5 lub 40 i na tym koniec kosztow to jest w bledzie.

Niestety do calej inwestycji dochodzi koszt stali - zbrojenia pod okna, na trzpienie wzmacniajace konstrukcje budynku

Takie rzeczy jak trzpienie betonowe to ja mam ale przy III kategorii szkód górniczych i to przy grubości ściany nośnej 24 cm. Być może twój architekt zrobił spoooory zapas.

a jaka masz wysokosc budynku??

Wysokość ścian parteru 268 cm + 28 cm wieniec (do terivy) + scianka kolankowa na jeden bloczek (24 cm) + drugi wieniec 20 cm. Wysokość kalenicy 671 cm. Trzpienie żelbetowe zbrojone 4 x fi 12 mam na rogach budynku i w miejscach połączenia ścian nośnych wewnątrznych z zewnętrznymi. Rozwalają one jednak całą ideę ściany jednowarstwowej. Można to tez docieplić z zewnątrz elementami ze styropianu udającymi sztukaterię. U mnie mimo 15 cm styropianu dodatkowo narożniki będą tak zrobione takie a' la płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos mysli ze kupi sobie 36,5 lub 40 i na tym koniec kosztow to jest w bledzie.

Niestety do calej inwestycji dochodzi koszt stali - zbrojenia pod okna, na trzpienie wzmacniajace konstrukcje budynku

Takie rzeczy jak trzpienie betonowe to ja mam ale przy III kategorii szkód górniczych i to przy grubości ściany nośnej 24 cm. Być może twój architekt zrobił spoooory zapas.

a jaka masz wysokosc budynku??

Wysokość ścian parteru 268 cm + 28 cm wieniec (do terivy) + scianka kolankowa na jeden bloczek (24 cm) + drugi wieniec 20 cm. Wysokość kalenicy 671 cm. Trzpienie żelbetowe zbrojone 4 x fi 12 mam na rogach budynku i w miejscach połączenia ścian nośnych wewnątrznych z zewnętrznymi. Rozwalają one jednak całą ideę ściany jednowarstwowej. Można to tez docieplić z zewnątrz elementami ze styropianu udającymi sztukaterię. U mnie mimo 15 cm styropianu dodatkowo narożniki będą tak zrobione takie a' la płytki.

 

Mam troche wyzszy budynek - 7,88 m w kalenicy. Nie wiem czy ma to zwiazek. Natomiast piszesz ze masz sciany 24 cm - a teraz wspominasz o jednowarstwowych :roll:

Masz racje ze dodanie zelbetowych slupkow w scianie jednowarstwowej burzy idee jednowarstwowki - ale mozna zapobiec mostkom - u nas od zewnatrz w tym miejscu sa elementy docieplenia wienca - pociete - zastepuja zwykle bloczki.

 

Moze i kierownik postapil zbyt ostroznie - ale jestem z tego rozwiazania zadowolona :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez jestem zadowolony z Ytonga, a to kilka faktow:

 

- mam sciany: zewnetrzene z 40cm/400, wewnetrzne 24cm/500, dzialowe 12 cm/600

- za komplet materialow zaplacilem niecale 40 000 zl (rok temu) w tym dodatki typu kotwy, nadproza, el. docieplenia, zbrojenia podokienne to jakies 15% kosztow (najdrozsze byly sciany zewn.)

- problemy z ukruszonymi bloczkami trzeba zglosic Xelli - mi dorzucili gratis 2 palety 40 cm i jedna 24 cm (najlepsza opcja to zamowic kompletny dom u nich w wytworni - dowioza specjalnym autem z poduszka i nie ma prawa nic sie zniszczyc; wada - za auto samowyladowcze (maja specjalne chwytaki by nie uszkodzic towaru) placi sie wiecej)

- latem panuje u mnie przyjemny chlod - gdy na dworze jest +30 to u mnie ok. +22 (u sasiadow: Porotherm+styropian jest wtedy 25-27 st. C)

- zima jest cieplo (mam podlogowke i +20) a koszty miesieczne CO i CWU to ok. 200 (ostatnia zima) - 270 zl (zima 2005/2006 - gdy bylo -30 na dworzu) (dom 150 m2 + garaz 40 m2, kociol kondensacyjny na gaz)

- wierci sie swietnie - w 2 sek. mozna miec dziure 10 cm gleboka; mi znow jakos lepiej przypada do gustu sciana pelna niz z dziurami (porotherm) - jesli chodzi o wytrzymalosc kolkow :)

- okna mam U = 1.1 (profile 1.4, szyby 0.8), dach 25 cm welny, na podlodze 10 cm styropianu, scianki fundamentowe 10 cm styropianu - to tak by porownac

- porownanie sciany 1W z Ytonga do 2W (cokolwiek + docieplenie) wychodzi tylko nieznacznie drozej przy Ytongu - nie wolno bowiem liczyc tylko samych bloczkow, potem stosuje sie przeciez docieplenie i lepszy tynk (sa ekipy biorace 100-150 zl za m2: styropian, siatka+klej, tynk mineralny, farba elewacyjna i robocizna oczywiscie), ale 1W trzeba zrobic dokladnie a przy innych ekipy czesto robia niechlujnie, bo i tak ocieplenie zakryje ich bledy

- co do posadowienia, to ja 40 cm rozwiazalem tak, ze scianki fundamentowe (bloczek betonowy) 25 cm przesunalem nieznacznie na zewnatrz (3 cm) a chudziak na podloge parteru spialem wiencem i wtedy umieszczajac bloczek jego zwis poza scianke wyniosl nakazana przez zeszyty 1/3 szerokosci - calosc spoczywa stabilnie i bezproblemowa, a cena scianki fund. nic nie wzrosla; podobnie wieniec byl w projekcie, bo mam dosyc wysoki fundament

- przy innych technologiach tez trzeba robic zelbetowe slupy, wiec nie mozna powiedziec, ze tu jest to element podrazajacy

- nadproza tez ocieplalem wkladajac 5 cm styropianu w ksztaltke U

 

- i jest takie przyslowie - drozej budujesz, taniej mieszkasz :)

narazie Ytong sie sprawdza i jestem zadowolony - sciany rowne, latwe w obrobce, cieple

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- problemy z ukruszonymi bloczkami trzeba zglosic Xelli - mi dorzucili gratis 2 palety 40 cm i jedna 24 cm (najlepsza opcja to zamowic kompletny dom u nich w wytworni - dowioza specjalnym autem z poduszka i nie ma prawa nic sie zniszczyc; wada - za auto samowyladowcze (maja specjalne chwytaki by nie uszkodzic towaru) placi sie wiecej)

 

nie zartuj :lol:

xella realizuje 1/3 zamowien, trudno dostac w ogole material za pieniadze, o gratisach reklamacyjnych nie wspomne :x Sama posciagalam towar z kilku hurtowni, sklejam domek jak z puzzli :lol:

 

 

- co do posadowienia, to ja 40 cm rozwiazalem tak, ze scianki fundamentowe (bloczek betonowy) 25 cm przesunalem nieznacznie na zewnatrz (3 cm) a chudziak na podloge parteru spialem wiencem i wtedy umieszczajac bloczek jego zwis poza scianke wyniosl nakazana przez zeszyty 1/3 szerokosci - calosc spoczywa stabilnie i bezproblemowa, a cena scianki fund. nic nie wzrosla;

 

mam identycznie zrobione

 

mam nadzieje ze kiedys tez napisze ze jestem zadowolona, ze dom jest tani w eksploatacji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zartuj :lol:

xella realizuje 1/3 zamowien, trudno dostac w ogole material za pieniadze, o gratisach reklamacyjnych nie wspomne :x Sama posciagalam towar z kilku hurtowni, sklejam domek jak z puzzli :lol:

 

no tak - ja zaczynalem przed rokiem :)

inne realia jeszcze wtedy byly

ale faktem jest, ze zostala mi cala paleta 40cm/400 - i nie ma chetnych, by ja kupic (a chce tyle, co kosztowala rok temu) - oczywiscie jest klej w zestawie, tylko trzeba to sobie samemu zabrac

paleta jeszcze w oryginalnym opakowaniu (podobno costam zabezpiecza ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Natomiast piszesz ze masz sciany 24 cm - a teraz wspominasz o jednowarstwowych :roll:

 

:

Nic takiego nie napisałem, napisałem że pomimo styropianu 15 cm jaki uzyje na ocieplenie sciany (o grub 24) to tam gdzie są trzpienie styropian będzie jeszcze o kilka cm grubszy imitując sztukaterię bo to się akurat podoba mojej zonie. Dla mnie akuraty wizualnie to bez znaczenia ale jestem zadowolony że mogę te słupy dodatkowo docieplići opór cieplny ściany w narożnikach nie będzie się różnił od reszty ściany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem

wygladalo na to ze masz jednowarstwowa..

 

tak jak pisalam -w jednowarstwowej mozna zapobiec mostkom jakie robia sie stosujac trzpienie i zachowujac ja jako ciepla sciane - ale to dodatkowy koszt...

Ocieplenie słupa betonowego płytką z betonu komórkowego da niewielki efekt lepiej juz to zrobić styropianem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem

wygladalo na to ze masz jednowarstwowa..

 

tak jak pisalam -w jednowarstwowej mozna zapobiec mostkom jakie robia sie stosujac trzpienie i zachowujac ja jako ciepla sciane - ale to dodatkowy koszt...

Ocieplenie słupa betonowego płytką z betonu komórkowego da niewielki efekt lepiej juz to zrobić styropianem

 

elementy docielenia wienca to bloczek z BK polaczonego z welna mineralna :roll: !!! Prefabrykowany. Element gotowy..Mam nadzieje ze wiesz o czym pisze..

wg mnie lepsze rozwiazanie niz styro...zwlaszcza w przypadku Ytonga!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem

wygladalo na to ze masz jednowarstwowa..

 

tak jak pisalam -w jednowarstwowej mozna zapobiec mostkom jakie robia sie stosujac trzpienie i zachowujac ja jako ciepla sciane - ale to dodatkowy koszt...

Ocieplenie słupa betonowego płytką z betonu komórkowego da niewielki efekt lepiej juz to zrobić styropianem

 

elementy docielenia wienca to bloczek z BK polaczonego z welna mineralna :roll: !!! Prefabrykowany. Element gotowy..Mam nadzieje ze wiesz o czym pisze..

wg mnie lepsze rozwiazanie niz styro...zwlaszcza w przypadku Ytonga!!!

Doskonale wiem o czym piszesz. A teraz weż sobie audytora OZE i policz co ma większy opór cieplny wełna + płytka z BK czy samo styro (lub sama wełna jeżeli już sie upierasz) o tej samej grubości. Przy okazji policz tez opór całej ściany oraz docieplonych słupów w różnych wariantach a wtedy zobaczysz o czym ja piszę. Jeżeli ocieplasz tylko słupy styropianem to nie sądze żeby opór dyfuzyjny jakie stawia takie ocieplenie parze wodnej w tych miejscach miały jakiekolwiek znaczenie. O ile w ogóle ma bo w temacie oddychania ścian wiele już napisano. tyle tych wykrzykników że mam wrażenie że jesteś pod dużym wpływem tzw marketingu i prefabrykowane oznacza lepsze (droższe na pewno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem

wygladalo na to ze masz jednowarstwowa..

 

tak jak pisalam -w jednowarstwowej mozna zapobiec mostkom jakie robia sie stosujac trzpienie i zachowujac ja jako ciepla sciane - ale to dodatkowy koszt...

Ocieplenie słupa betonowego płytką z betonu komórkowego da niewielki efekt lepiej juz to zrobić styropianem

 

elementy docielenia wienca to bloczek z BK polaczonego z welna mineralna :roll: !!! Prefabrykowany. Element gotowy..Mam nadzieje ze wiesz o czym pisze..

wg mnie lepsze rozwiazanie niz styro...zwlaszcza w przypadku Ytonga!!!

Doskonale wiem o czym piszesz. A teraz weż sobie audytora OZE i policz co ma większy opór cieplny wełna + płytka z BK czy samo styro (lub sama wełna jeżeli już sie upierasz) o tej samej grubości. Przy okazji policz tez opór całej ściany oraz docieplonych słupów w różnych wariantach a wtedy zobaczysz o czym ja piszę. Jeżeli ocieplasz tylko słupy styropianem to nie sądze żeby opór dyfuzyjny jakie stawia takie ocieplenie parze wodnej w tych miejscach miały jakiekolwiek znaczenie. O ile w ogóle ma bo w temacie oddychania ścian wiele już napisano. tyle tych wykrzykników że mam wrażenie że jesteś pod dużym wpływem tzw marketingu i prefabrykowane oznacza lepsze (droższe na pewno).

 

he he

nie przesadzaj :lol: jestem swiadoma swoich emocji

zbyt osobiscie to odbierasz :lol: jak Cie cos boli - zle trafiles :lol: - ciagniesz i owijasz w bawelne, naciskasz, sugerujesz, pouczasz :lol: :lol:

to nie watek o wyzszosci Ytonga nad suporeksem :lol:

i nie zamierzam tematu podejmowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyzak Zdradz proszę, jak zamówiłeś bezpośrednio u Xelli? Mnie powiedzieli, że indywiduom nie sprzedają i odsłali do partnerów handlowych (czytaj - na drzewo).

A widzisz - ja tez nie zamawialem bezposrednio tylko przez posrednika. Na dodatek tez mialem spoznienia z dostawami rok temu, bo jechal transport na rozne budowy (czyli wiekszosc moja, wiec place za transport a ktos sobie costam malego dorzuci placac tylko za towar). Wiec - zeby wypelnic auto - brali co popadnie. Juz rok temu sprzedawalo sie wszystko.

 

Mialem na mysli takie zamowienie, gdzie projekt domu jest wykonany pod Ytong z uwzglednieniem jego wymiarow. Ja dom projektowalem sam i potem jeszcze architekt wiele zepsul, wiec czesto domawialem na biezaco (mimo, ze wyliczylem niemal co do m2).

 

Gdy natomiast ktos ma projekt idealnie dopasowany pod Ytong (sa takie - wiem, bo moja ekipa takie juz robila i mowila, ze idealnie to wtedy wychodzi), to - oczywiscie przez partnera handlowego - zamawia sie KOMPLETNY zestaw i dowozi bezposrednio na miejsce budowy. Unika sie wtedy uszkodzen przy kolejnych za- i roz- ladunkach. I to wlasnie mialem na mysli.

 

Teraz oczywiscie jest 'ciut' inaczej - czego nie zamowisz, to i tak nie bedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Krzyzak Zdradz proszę, jak zamówiłeś bezpośrednio u Xelli? Mnie powiedzieli, że indywiduom nie sprzedają i odsłali do partnerów handlowych (czytaj - na drzewo).

Depi, radzę próbować dalej, znalazłem partnera Xelli, daleko ode mnie, ale z tego co widzę, Xella sprzedaje poważnym hurtowniom a nie takim "1001 drobiazgów na kupie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na dniach mam nadzieję tynkować. Mam ścianę 36,5. Chciałam cementowo-wapienne, ale nie można brygady do takich tynków ściągnąć. A ja chcę zamieszkać jeszcze w tym roku, więc niestety będzie gips 1,5 cm. Ściany są równiutkie (dzięki wielkie mojej ekipie :D ) i nawet marzyło mi się pomalowanie ich bez tynkowania (lubię surowe klimaty), ale Pan Koala sprowadził mnie na ziemię koniecznością ukrycia elektryki :(

 

No i zdecydowałam się dać 5 cm styro na zewnątrz. Mimo starannego murowania i dobrych bloczków (pióro-wpust) jest trochę ubytków i szczelin. Nie przekonuje mnie uzupełnienie ich zaprawą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...