Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

slay

Recommended Posts

No z tym styro to się jeszcze zastanów, chociaż ja się nie znam i nic nie sugeruję a co to równych ścian to uważaj na tynkarzy. Mi powiedzieli że dali 0.6-0.8cm tynku zamiast uzgodnionego 1cm-1.5cm ponieważ...ściany były za proste :evil: Niby wszystko ok, ale kable prawie na wierzchu :evil: A dali tylko tyle bo szef im każe dawać najmniej ile się da, na normalnej ścianie to minimum to 1cm-1.5cm a na dobrze postawionym Ytongu minimum to 0.5cm a jak kable wpuścisz w ścianę to mogą cwaniaki w ogóle nie tynkować tylko pomalować pędzlem :D a jak powiesz żeby poprawili to powiedzą że tynki gipsowe kładzie się tylko jedną warstwą :-? (choć to nie do końca prawda i dotyczy jedynie sufitów - wg. knaufa)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 266
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja na dniach mam nadzieję tynkować. Mam ścianę 36,5. Chciałam cementowo-wapienne, ale nie można brygady do takich tynków ściągnąć. A ja chcę zamieszkać jeszcze w tym roku, więc niestety będzie gips 1,5 cm. Ściany są równiutkie (dzięki wielkie mojej ekipie :D ) i nawet marzyło mi się pomalowanie ich bez tynkowania (lubię surowe klimaty), ale Pan Koala sprowadził mnie na ziemię koniecznością ukrycia elektryki :(

 

No i zdecydowałam się dać 5 cm styro na zewnątrz. Mimo starannego murowania i dobrych bloczków (pióro-wpust) jest trochę ubytków i szczelin. Nie przekonuje mnie uzupełnienie ich zaprawą

5 cm styropianu na zewnątrz to ciut za mało,

mozesz mieć kłopoty z tzw. punktem rosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DeeM- tynkarzy będzie nadzorował mój teść, który wszystko sprawdza suwmiarką :lol: Ja też kupuję materiał, więc chłopaki nie będą oszczędzać.

 

No to zachowajcie czujność - wróg nie śpi 8)

 

Andre59- to ile byś tego styro proponował? 8cm? 10cm to byłby chyba przerost formy nad treścią :o

 

No zaczyna się... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie niestety mialem,w sumie nadal czekam na reszte Ytonga.3.5 tyg. w plecy.Caly material przyjechal z Austrii.Zaluje jak diabli.Bloczki 40 tki sa nierowne,maja nadmiar wymiaru,sa do d....y.JUz nie mwoie,ze pierwszy transport tirem przyjechal z 6 paletami lekko uszkodzonymi,potem bylo juz lepiej.Ekipa z certy Xelli robila ost. z 36.5 i mowila,ze polskie sa duuuuzo lepsze.Ubytkow mam sporo..bede je zalepiac pianka...Na razie chalupa idzie do gory,nie dostane el. docieplenia wienca z welna,wiec dam styro...tez tak mozna podobno.Nadal czekam na nadproza z Ostroleki.....do d...y z tymi materialami.Mam nadzieje,ze nadzieje pokladane w ten material sie spelnia i wart jest on tyle zachodu.Mam nadzieje,ze jest cieply i ...bedzie dobrze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja się zdecydowalem na Ytong 36,5 na scianach zewnętrznych , na ściany w środku pójdzie tzw. siporex czy gazobeton.

 

Ekipa rzekomo zna się dobrze na murowaniu z Ytonga...

 

Skład budowlany wyliczył ok 380 m2 ytonga po cenie ok. 140,00 PLn brutto z zaprawą i transportem za m2(ceny transportu powalają).

 

Przy np. Maxie i ociepleniu cena wyjdzie trochę niższa (skład wyliczył 125 PLN za m2 bez zaprawy)..., jednak konstruktor wyliczył, że ściany zewn. z Maxa (28 cm gruności + ocieplenie) przy tak dużym domu (3 kondygnacje - 500 m2 użytkowej)mogą być trochę za słabe ... więc koszty z Maxem mogą być nawe trochę wyższe niż przy Ytongu .

 

Tak więc zostaję przy Ytongu

 

Pozdrawiam

 

 

Piszesz, że ściany zew. bedziesz mial z YTONGA, a wewnętrzne siporeks lub gazobeton.

Przecież ytong to nic innego, jak beton komórkowy (suporeks). tylko pod inną marką handlową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja się zdecydowalem na Ytong 36,5 na scianach zewnętrznych , na ściany w środku pójdzie tzw. siporex czy gazobeton.

 

Ekipa rzekomo zna się dobrze na murowaniu z Ytonga...

 

Skład budowlany wyliczył ok 380 m2 ytonga po cenie ok. 140,00 PLn brutto z zaprawą i transportem za m2(ceny transportu powalają).

 

Przy np. Maxie i ociepleniu cena wyjdzie trochę niższa (skład wyliczył 125 PLN za m2 bez zaprawy)..., jednak konstruktor wyliczył, że ściany zewn. z Maxa (28 cm gruności + ocieplenie) przy tak dużym domu (3 kondygnacje - 500 m2 użytkowej)mogą być trochę za słabe ... więc koszty z Maxem mogą być nawe trochę wyższe niż przy Ytongu .

 

Tak więc zostaję przy Ytongu

 

Pozdrawiam

 

 

Piszesz, że ściany zew. bedziesz mial z YTONGA, a wewnętrzne siporeks lub gazobeton.

Przecież ytong to nic innego, jak beton komórkowy (suporeks). tylko pod inną marką handlową.

 

Witam

 

Na podkarpaciu siporexem nazywa się białe bloczki (np. z Głogowa) o wymiarach 24x24x59, które przy murowaniu ścian zewnętrznych trzeba docieplać (ytonga 36,5 raczej się nie dociepla). Aktualnie ceny Ytonga poszły tak do góry, że zastanawiam się nad "siporexem" gr. 24 cm + 15 cm styropianu. Dom też się zmniejszył (Wydział budownictwa nie dał zgody na duży) o jakieś 30%...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Ytongowcy ze ścianą jednowarstwową!

 

Czy kładziecie jakieś ocieplenie w otworach okiennych, wokół ościeżnic?

 

Tak. Od zewnętrznej strony. Styropian 2cm, bardziej dla wyrównania i zasłonięcia szczelin niż typowego docieplenia. Tynk mineralny cienkowarstwowy na podłożu z kleju i siatki. W zasadzie to pomysł tynkarzy, bo wcześniej nie myślałem o takim rozwiązaniu. Wyszło bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Styropian 2cm, bardziej dla wyrównania i zasłonięcia szczelin niż typowego docieplenia. Tynk mineralny cienkowarstwowy na podłożu z kleju i siatki. W zasadzie to pomysł tynkarzy,...Wyszło bdb.

jeżeli pomysł tynkarzy i wyszlo dobrze to my też tak sobie zrobimy.

Dzięki za dobrą radę (coś takiego kombinowałem, tylko nie było fachowca żeby spytać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też będę to za kilka dni murował, instruktor z Xelli sugerował, żeby równy wieniec zrobić i na klej od razu murować. O spoinie zbrojnej nic nie mówił.

A co jak nie wyjdzie idealnie?

Chyba jedna ta pierwsza warstwa będzie na beton, taka cienka warstwa ale jednak można wypoziomować.

Do mnie nie dotarł instruktor :(

Wyprowadzał Ci narożniki?

5 lat temu wyprowadzali, teraz w hurtowni powiedzieli że Xella się z tego wycofała.

Pozdrawiam budujących z Ytonga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wyprowadził mi narozników, ale przyjechał skontrolować ułożenie pierwszej warstwy. Współpraca z Xellą była sympatyczna do momentu kiedy zdecydowałem się na strop z płyt Ytong. Dziś mają ostani dzień na rozpatrzenie mojej reklamacji, ponoć pismo jedzie do mnie kurierem, ale o tym może napiszę w innym wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wyprowadził mi narozników, ale przyjechał skontrolować ułożenie pierwszej warstwy. Współpraca z Xellą była sympatyczna do momentu kiedy zdecydowałem się na strop z płyt Ytong. Dziś mają ostani dzień na rozpatrzenie mojej reklamacji, ponoć pismo jedzie do mnie kurierem, ale o tym może napiszę w innym wątku.

Jak ja szukałem materiału to facet z ytonga powiedział że przy zamówieniu razem ze stropem materiał mam od ręki :wink:

Ale widzę że tak pięknie nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi na temat stropu duuużo naopowiadali, a że z bloczków byłem zadowolony to niestety dałem się namówić. Hmmm, współpraca z handlowcami firmy Xella, to droga przez mękę. Wszystko obiecują a potem porażka. Strop miał być po miesiącu, był po dwóch, nie przekazywali mi informacji o opóźnieniach, dowiadywałem się na...infolinii Xelli. Budowa stoi do dziś od połowy czerwca, bo bujam się z reklamacją. Adaptacje projektu do ich stropu robił konstruktor podnajęty przez Xelle, facet musiał poprawiać rysunki bo błedy były takie, że nawet taki laik jak ja je dostrzegł. po moim ostrzejszym telefonie do tego konstruktora, on wprost powiedział, że on tego nie robi zbyt dokładnie bo...Xella mu mało płaci. Panowie z Xelli nakręcili mnie, żeby zamiast podciągu żelbetowego położyć belkę HEB - bo wtedy płyty stropowe można wsunąć pomiędzy stopki belki i podciągu nie będzie widać - no rozwiązanie wspaniałe, tyle, że ich konstruktor zaprojektował do płyt grubości 24cm, belkę o prześwicie 19cm. Interweniowałem, ale gość stwierdził, że płyty bez problemu podcina się na budowie do żądanej grubości i się wsuną w HEBa. Świetnie, tylko zapomniał, że w płytach są pręty zbrojeniowe, których podciąć już nie można. Płyty niby się wsunęły w HEB, ale nie leżą równo bo te zbrojenia w płytach raz wyżej raz niżej zatopione, przez to pióra i wpusty płyt się nie zamykają - będzie klawiszować czy nie? Xella zapewnia na pismie, że nie, ale ja domagam się od nich poprawnego ułożenia płyt. Nie po to wybieram "kosmiczną" technologię, żeby teraz równać grubszym tynkiem. Ech..., no i najlepsze - przedwczoraj na oględzinach stropu handlowiec, który 3 miesiące temu zachwalał podciąg z HEBa ukryty w stropie Ytong, powiedział mi tak: "Bo z HEBami to zawsze są problemy" - miałem ochotę zrzucić go z tego stropu.

Teriva byłaby podobnie nierówna, ale 2 razy tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...