Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

slay

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 266
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A jednak Ytong emocje wzbudza...:-)

 

Wzbudza tyle emocji, bo to wynik intensywnej reklamy i wmawiania klientom, że to najlepszy budulec na świecie. Szkoda, że trzeba za to tak słono płacić. Ytong, to na pewno bardzo dobry materiał, jeżeli chodzi o BK i nie ma sensu żałować, że się go wybrało. Zawsze lepiej mieć gładkie i równe ściany niż na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zbudowałem z ytonga 24 ,mkw był wtedy tańszy od maxa -początek szalonych cen maxa- na to dam 12cm styro ,zastanawiam się jeszcze czy nie 15cm.

Co do budowy ścian jednowarstwowych to tylko pewna sprawdzona ekipa - żadne tam certyfiakty Ytonga ,owszem jeśli to ok , ale widziałem jak można ten certyfikat uzyskać.Gość z Ytonga przyjechał popatrzył i ok będzie certyfikat a ja sam znalazłbym co najmniej kilka błędów tzn.braku dokładności

Sprawdzona ekipa i jeszcze raz sprawdzona albo murować samemu.

Jak mi postawili dom ,to garaż postawiłem sobie sam -zgadnijcie który był dokładniej wykonany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc :

 

1) Czy dom wybudowany z tego materiału jest ciepły i czy w nim jest ciepło czy jest potrzebne dodatkowe ocieplanie czy wsystarczy ta grubość ściany

 

2) jakie są koszty ogrzewania przy ścianach z 36.5 cm ytonga

 

3) jaką temp. macie w swoich domach przy oszczędnym ogrzewaniu

 

W trakcie rozmowy na pewno będą mi się nasuwać jeszcze jakieś tematy.

przy 36,5 cm i prawidlowo wymurowanej scianie wspolczynnik przenikania ciepla spada ponizej 0,3 (spelnia norme niemiecką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 36,5 cm i prawidlowo wymurowanej scianie wspolczynnik przenikania ciepla spada ponizej 0,3 (spelnia norme niemiecką)

 

Nie ma co porównywac warunków klimatycznych niemieckich z polskimi. Tam jest po prostu cieplej, tzn. zimy są łagodniejsze.

Współczynnik 0,3 dla ściany jednowarstwowej to poniżej wymogów polskich norm (0,5), ale za to zdecydowanie więcej niż można uzyskać np. przy ścianie 2-warstwowej o podobnej grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 36,5 cm i prawidlowo wymurowanej scianie wspolczynnik przenikania ciepla spada ponizej 0,3 (spelnia norme niemiecką)

nie wiem gdzie to wyczytałeś, ale PN mówi wyraźnie że dopiero Ytong 40 cm gruby na zaprawie ciepłochłonnej w stanie idealnie suchym spełnia normę 0,3 o ile ma gęstość 350, wszystko inne nie spełnia normy 0,3 dlatego też specjalnie dla ścian 1W wymyślono normę 0,5

 

BTW wszystkie Ytongi mają podawany współczynnik przenikania ciepła w warunkach idealnie suchych, problem w tym że takie warunki są do spełnienia tylko w laboratorium, w realnym świecie nigdy nie występują

Dane o wspolczyniku przenikania ciepla w scianie ytong 36,5 znalazlem w parametrach technicznych producenta ytong i zapewniam ze jest to solidny producent.

Odsylam kolege do http://www.xella.pl -system ytong -parametry techniczne -dane techniczne -elementy drobnowymiarowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odezwałem sie bo zostałem wywołany do tablicy przez andrzejj_ bo poradził mi żebym zapoznał się z marketingowcami xelli, na co ja mam tylko jedną odpowiedź, tak jak żarówka została zastąpiona świetlówką energooszczędną tak samo już niedługo ściany 1W wylądują na śmietniku historii a ceny domów ze ścianą 1W będą niższe od domów energooszczędnych, i nic na to nie poradzicie ani wy ani marketingowcy z xelii

 

PS ja zbudowałem dom taniej i cieplej od Ytonga jeśli uważacie że to źle to dajcie znać, będę od tej pory filtrował posty od każdego kto tak twierdzi

Hehe, na jakiej podstawie kolega twierdzi, że żarówka została zastąpiona przez świetlówkę energooszczędną?

Jakoś nie zamierzam zastępować zwykłych zarówek tymi świetlówkami energooszczędnymi bo mi do koncepcji oświetlenia nie pasują.

Marketingowcy z Xelli to mnie akurat guzik obchodzą, robią swoje i tyle.

I co koledze do tego ile będzie kosztował mój dom? Nie mam zamiaru nigdzie emigrować.

To, czy kolega taniej wybudował czy nie to też mnie wcale nie obchodzi, a to że cieplej, właściwie taniej ogrzewane, to już kolegi sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najtaniej jest w ogóle nie budować. Po co? Można kupić sobie tanią kawalerkę na zadupiu. Mój dom nie będzie oszczędny. I to nie przez ściany z ytonga, ale przez wielkie przeszklenia i salon przez dwie kondygnacje. Ale taki mi się podoba i już. A na rachunki za ogrzewanie na szczęście potrafię zarobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, na jakiej podstawie kolega twierdzi, że żarówka została zastąpiona przez świetlówkę energooszczędną?

na podstawie dyrektywy UE w sprawie wycofania się z produkcji i sprzedaży zwykłych żarówek w UE do końca 2010 jeśli ci zwykłe żarówki pasują to zrób szybko zapas

To znaczy ma być zastąpiona, a nie "została" zastąpiona.

Już nie powiem co mi się chce jak słyszę o niektórych dyrektywach UE.

Zas..ni biurokraci i pasibrzuchy.

 

O ile pamiętam autor wątku prosił o wypowiedzi osoby, które wybudowały swój dom w technologii Ytong, nieprawdaż? Ale widzę, że kolega zawsze swoje trzy grosze musi wtrynić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i które 3 grosze lepsze marketingowców z Xelii czy moje ??

 

BTW nie określiłeś sie czy dodać cię do filtrowania ??

Pisałem wcześniej, że marketingowcy z Xelli guzik mnie obchodzą, a Twoje szanowny kolego gadanie staje się nudne. Szastasz wspólczynnikami, normami etc. jakbyś sam je wszystkie powyliczał szczegółowo i naukowo badając materiały i stosowane technologie budowy domu.

Nie zabieraj innym przyjemności budowania według własnego uznania.

Nie narzucaj swojego podejścia do budowy domu.

Gdy mnie pytają czy w domu z Ytonga jest ciepło i sucho, odpowiadam zgodnie z prawdą, że jest. Gdy pytają o koszty ogrzewania, odpowiadam przytaczając konkretne kwoty. Gdy pytają o inne właściwości domu w technologii 1W, odpowiadam zgodnie z rzeczywistymi warunkami mieszkania w swoim domu. Tyle wystarczy, aby inteligentny inwestor wyrobił sobie własne zdanie i podjął decyzję jaką technologię chce wykorzystać.

 

Co do filtrowania - wolna wola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc tę dyskusję zapraszam kolegę do siebie aby naocznie stwierdził czy w moim domu jest ciepło i sucho.

A w nadchodzącym roku życzę bardzo wysokiej klasy energooszczędności, żeby wartość Twojego przyszłego domu stale rosła, a potencjalni nabywcy wykładali góry pieniędzy za chęć jego posiadania.

 

P.S.

Co do współczynników i norm:

napisałem "jakbyś sam je wszystkie powyliczał", co nie jest równoznaczne z twierdzeniem, że to zrobiłeś. Czujesz różnicę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Temat prawie umarł ale może ktoś jeszcze żyje :-)

 

Wybudowałem dom z Ytonga 36,5 cm - co do jakości budowy to mam pewne zastrzeżenia ale być może się mylę. Zamierzam poprosić kogoś z Xelli, żeby podjechał i okiem popatrzył na to dzieło.

 

Zastanawiam się czy mimo wszystko nie docieplić Ytonga np. wełną mineralną o grubości 5cm tak, żeby nie stracić właściwości Ytonga ale czy to ma sens.

 

Proszę o radę czy jest sens docieplić Ytonga i jeśli tak to czym najlepiej i jak grubo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...