Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

slay

Recommended Posts

Zastanawiam się czy mimo wszystko nie docieplić Ytonga np. wełną mineralną o grubości 5cm tak, żeby nie stracić właściwości Ytonga ale czy to ma sens.

 

Oczywiście, że ma sens. Możesz wtedy wyeliminować ewentualne nieszczelności, jakie powstały podaczas murowania i poprawić właściwości cieplne. Szkoda tylko, że pomyślałeś o tym po fakcie. Sensowniej było wykonć mur 24 cm i wtedy dać dociplenie. Miałbyś cieńszą ścianę o lepszych właściwościach cieplnych. W twoim przypadku zastosowanie docieplenia o grubości od 5-6 cm da całkowity opór cieplny przegrody na poziomie ok. 5, czyli uzyskałbyś standard domu energooszczędnego. Przy obecnym rozwiązaniu masz w granicach 3,5.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 266
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję za informacje - chyba zdecyduje się docieplać. Oczywiście mogłem pomyśleć o tym wcześniej ale jak to mawiają Polak mądry po szkodzie. Jeśli mam mieć cieplej a ceny energii drożeją to może warto zainwestować puki kasa jest bo dziś jest jutro nie ma i ocieplić. Zastanawiam się tylko czy dać 5cm czy 8cm wełny czy to przy takim murze 36,5cm ma znaczeie.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 11 months później...

A jaką zaprawę - klej stosowaliście ?

Mam do wyboru klej rożnistych firm - to pierwszy dylemat.

Są też białe i szare kleje i podobno jak się stosuje szare to widać spoiny po otynkowaniu :-? tak słyszałam :roll: .

Handlowcy mówią, że pomiędzy białym a szarym jest tylko różnica w kolorze no i oczywiscie w cenie (biały jest droższy) - a reszta parametrów ta sama.

Natomiast wykonawcy chcą klej, który szybko nie wysycha - czyli możliwość długiego korygowania po postawieniu bloczka.

Może polecicie jakiś klej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podobno szary klej widać przez tynk wewnątrz i z zewnątrz domu i trzeba wtedy grubszy tynk kłaść. Czy to prawda ?

 

Z zewnątrz i tak daję ekstra ocieplenie więc nie bediz ewidać, a wewnatrz... od poniedziałku kłądą mi tynki tradycyjne , myślę ze tak po 2 3 miesiacach jak to wszystk owyschnie bede mógł coś więcej powiedzieć, ale jakos nie wierzę w taką teorię ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podobno szary klej widać przez tynk wewnątrz i z zewnątrz domu i trzeba wtedy grubszy tynk kłaść. Czy to prawda ?

Z zewnątrz i tak daję ekstra ocieplenie więc nie bediz ewidać,

my nie będziemy ocieplać więc jeśli będzie widać ??

a wewnatrz... od poniedziałku kłądą mi tynki tradycyjne , myślę ze tak po 2 3 miesiacach jak to wszystk owyschnie bede mógł coś więcej powiedzieć, ale jakos nie wierzę w taką teorię ...
za ten czas to u mnie już będzie po ytongowaniu :D

 

Może ktoś wie czy ...

- widać szary klej po otynkwaniu ?

- lepiej dać biały klej niż grubszy tynk ? Co tańsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie, ze watek odzyl.

 

 

od pewnego czasu planuje budowe domku rekreacyjnego o powierzchni ok. 60m2. taka stodole :D z atresola. Bedzie to poczatek domu. za kilka a raczej kilkanascie lat zamierzam(jezeli bedzie to konieczne) dobudowac do tego dodatkowe skrzydlo.

 

zastanawiam sie nad technologia. Jednowastwowa sciana jest kuszaca. Licze, ze daje latem mily chlod, a w zimowe weekendy da sie w srodku niezmarznac. Problem ewentualnego ocieplenia moge odlozyc na dluzszy czas.

 

Nie wiem czy mam racje, ale ytong podobno jest materialem lekkim. zakladajac, ze nie wylewam stropow - antresola jest nieduza, czy moge zaoszczedzic na fudamentach?

 

czy na ytong mozna polozyc elewacje z desek?

 

Rozwazalam dom z bala lecz nie przepadam za takim stezeniem drewna we wnetrzu, wiec tez bym pewnie tynkowala. Zreszta bal, ktory nie wymaga docieplenia wydaje sie by drogi.

 

czy sadzicie, ze budowa 1W z ytonga ma w moim przypadku sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym chlodem to roznie....u mnie przez przeszklenia,przy wm,nie moge zejsc ponizej 26 st.Dopiero dzisiaj,od nocy i od 4 nad ranem wietrzenie dalo mi 22 st. na dole...Gora,gdzie veluksy,dopiero spadla.MAm gruba izolacje poddasza,a mimo to,brak rolet i naslonecznienie domu powoduje przegrzewanie srodka....

Ok. 8 zamknalem okna...temp. rosnie...Wlaczylem wm,zakryje chyba te czule termometry,denerwuja mnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...