Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lokator mimo mojej woli


Recommended Posts

Mam taki problem:

Kupiłem dzialkę z domem w którym byla zameldowana rodzina.

Uzyskałem nakaz rozbiórki budynku ze względu na fatalny stan techniczny

Moja rodzinka lokatorów dostała sądowny nakaz eksmisji.

Dom zburzyłem postawilem nowy w innym miejscu działki i zadowolony poszedlem sie zameldować- a tu niespodzianka.Najstarszy syn rodzinki jest zameldowany w moim domu (mam ten sam numer co rudera) W dodatku od lat przebywa w USA.

Czy ktoś przechodzil przez coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w podobnej sytuacji. Idziesz do Urzędu, w którym masz się zameldować, składasz tam pismo, że delikwent od dłuższego czasu nie przebywa na tym terenie. Trzeba się powołać na jakiś przepis dot. wymeldowania (już nie pamiętam jaki, ale można go wygooglować) i czekać. Zrobią wywiad środowiskowy (u nas wywiadowcą był policjant), spiszą co trzeba, wymeldują i po kłopocie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!!!

Dom w ktorym był zameldowany nie istnieje od dwoch lat.(Wtedy go wyburzyłem)więc nie może tam mieszkać.Złozylem wniosek w gminie ,ale panie twierdzą,że trzeba sądownie powołac mu kuratora ktory będzie go reprezentował.I wymeldować administracyjnie i straszą półrocznym postepowaniem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!!!

Dom w ktorym był zameldowany nie istnieje od dwoch lat.(Wtedy go wyburzyłem)więc nie może tam mieszkać.Złozylem wniosek w gminie ,ale panie twierdzą,że trzeba sądownie powołac mu kuratora ktory będzie go reprezentował.I wymeldować administracyjnie i straszą półrocznym postepowaniem :(

 

Sam fakt zameldowania nie daje delikwentowi żadnych praw do budynku czy mieszkania w nim. A wymeldować go trzeba - co się będzie jakiś obcy po adresie plątał...

Procedura meldunkowa to zdychający relikt komunizmu, potrzebny nie wiadomo komu dla nie wiadomo czego. A mówiąc prościej - urzędnikom dla zachowania stołków ;) Także ja bym bez nerwów zaczęła całą procedurę - niech się toczy, a panie wykonują swoją Bardzo Ważną Posługę ;) ...

Sorry, ale coraz częściej mnie wq... genialne organy naszego państwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...