Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rynny tytan cynk


pardonme

Recommended Posts

no fear, nie jest tak źle. podaję cenę z grudnia 2006 - 35,10 PLN/ metr rynny tytan cynk, rura spustowa tytan cynk - 37 PLN/metr bieżący. ważne - patrz na ceny haków - 1 szt. - 4,82 PLN.

ceny z VAT 7%.

U mnie dom o długim obwodzie - 63 metry bieżące a łącznie wszystko co z rynnami związane wyszło niecałe 4000 PLN (63 mb rynien, 105 haków, 15 mb rur spustowych, cztery narożniki zewnętrzne i wewnętrzne, 4 naczynia zbiorcze, 8 kolanek łukowych i 8 obejm).

jeśli nie chcesz sie babrac przy rynnach przez najbliższe kilkanascie lat wybierz tytan cynk. po co Ci stres związany z rynnami plastykowymi czy z blachy. teśc miał już i takie i takie teraz po 10 latach od wybudowania w końcu założył tytan cynk. poza tym nie porównujmy super tytancynkowych rynien z najgorszymi i najtańszymi plastikami. to nie to samo. pamiętajmy, że rynny sa testowane u nas w budynku na bieżąco - zatem muszą byc niezawodne.

 

kolorek super - ciemno szary - zresztą sory ale to dla mnie nie najważniejsze. poza tym nasz dekarz pomalował swoje tytan cynki na czarno i ma czarne więc nie ma chyba problemu.

 

pozdrawiam i jeszcze raz proponuję się powaznie zastanowic by po dwóch latach nie musiec przyznawac się do błedu.

 

aresior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam zagwodzkę :roll: . Chcę do grafitowego dachu grafitowe rynny. I już z bólem serca z tytan-cynków zrezygnowałam, bo są jasne. A tu taka wiadomość :D : z czasem ciemnieją. Czy ktoś ma może zdjęcie tych rynien, kiedy są już w swoim właściwym kolorze?

 

Zapomnij o ciemnym kolorze. One po prostu patynują - nadal są jasne, tyle że tracą połysk. Przypominają wyglądem zwykłe metalowe, jakie można oglądac na wielu starszych budynkach, tak więc na pewno nie wpisują się w Twoją koncepcję kolorystyki. Wielu z nas zdecydowało się na nie licząc na ich trwałośc, poza tym mnie akurat odpowiada ich jasna barwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam zagwodzkę :roll: . Chcę do grafitowego dachu grafitowe rynny. I już z bólem serca z tytan-cynków zrezygnowałam, bo są jasne. A tu taka wiadomość :D : z czasem ciemnieją. Czy ktoś ma może zdjęcie tych rynien, kiedy są już w swoim właściwym kolorze?

 

podaj maila to wysle Ci zdjęcia z czarnym dachem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolorek super - ciemno szary - zresztą sory ale to dla mnie nie najważniejsze. poza tym nasz dekarz pomalował swoje tytan cynki na czarno i ma czarne więc nie ma chyba problemu.aresior

 

Te rynny mają swój niepowtarzalny urok osiągając w krótkim czasie kolor ołowiu a ich malowanie to nieporozumienie.

Przy stosowaniu obróbek z blachy tytanowocynkowej należy zwrócić uwagę aby odizolować je od papy (przy zastosowaniu derskowania lub OSB i papy). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam zagwodzkę :roll: . Chcę do grafitowego dachu grafitowe rynny. I już z bólem serca z tytan-cynków zrezygnowałam, bo są jasne. A tu taka wiadomość :D : z czasem ciemnieją. Czy ktoś ma może zdjęcie tych rynien, kiedy są już w swoim właściwym kolorze?

 

Do mojego dachu pasowały akurat dość jasne (mam Rheinzink patyna), ale jest drugi wiodący producent, którego blachy występują w kolorze bardzo ciemno szarym. Niestety nie pamiętam nazwy firmy, ale do grafitowego dachu by pasowały.

Efekt jest super, warto te "parę groszy" dołożyć

Ja mam także obróbki i parapety z tej blachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fear, nie jest tak źle. podaję cenę z grudnia 2006 - 35,10 PLN/ metr rynny tytan cynk, rura spustowa tytan cynk - 37 PLN/metr bieżący. ważne - patrz na ceny haków - 1 szt. - 4,82 PLN.

ceny z VAT 7%.

U mnie dom o długim obwodzie - 63 metry bieżące a łącznie wszystko co z rynnami związane wyszło niecałe 4000 PLN (63 mb rynien, 105 haków, 15 mb rur spustowych, cztery narożniki zewnętrzne i wewnętrzne, 4 naczynia zbiorcze, 8 kolanek łukowych i 8 obejm).

...

 

U nas ceny z lutego bardzo podobne....ale bez VATU :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Do mojego dachu pasowały akurat dość jasne (mam Rheinzink patyna), ale jest drugi wiodący producent, którego blachy występują w kolorze bardzo ciemno szarym. Niestety nie pamiętam nazwy firmy, ale do grafitowego dachu by pasowały.

Efekt jest super, warto te "parę groszy" dołożyć

Ja mam także obróbki i parapety z tej blachy

 

BENNEMANN ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem Panie Wilhelmi co chodzi z tym wtrętem o nieporozumieniu z malowaniem rynien z tytancynku. jak komuś pasuje pomalowana rynna to niech maluje. jego sprawa. co? że niby profanacja? jak ktoś chce miec trwałe rynny a do tego czarne bo ma taki kolor dachówki to w czym problem? sorki ale nie rozumiem o co chodzi. i mnie to nie rusza.

podobnie jak z tą radą by czegoś nie łączyc z czymś? do czego to się ma odnosic? zresztą nie pierwszy raz spotykam się na forum z różnymi dziwnymi a może tylko pozornie dziwnymi i oderwanymi opiniami. ale przecież ja nie jestem budowlańcem i mogę się mylic albo nie wiedziec.

a swoją drogą to zakładałem, że Pan zawsze dotąd preferował najtańsze z możliwych rozwiązań "bo i tak na dach patrzysz z 10-15 metrów to po co kupowac cadilaca". a tu nagle tytancynk?

 

pozdro

 

aresior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...