Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rynny tytan cynk


pardonme

Recommended Posts

Zdecydowanie nie najtańsze a moim zdaniem rozsądne. W swoich wypowiedziach przekazuję własne opinie i rady. Można z nich korzystać lub nie można się też z nimi nie zgadzać. A swoją drogą jest mi niezmiernie miło, że jeszcze ktoś je czyta. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonując obróbki z tego materiału należy ostrożnie dobierać materiały mogące na blachę oddziaływać. Przykład klej do płytek na balkonie uwalniał do wody opadowej substancje powodujące korozję blachy obróbek balkonu oraz parapetów na niższych kondygnacjach. Listy substancji szkodliwych są wciąż aktualizowane przez producentów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obróbki dachowe z tytan-cynku i rynny. Obróbki były od razu spatynowane (rewelacyjny kolor), rynny metaliczne- ale już się pokrywają patyną same- super. :D Polecam . (rynny Bennemann).

 

Pytanie do speców, a może do wszystkich -potrzebuję pas tytancynku 320cm na parapet zewn. (jedno okno mam 309cm). Typowe blachy są 200cm. Czy można gdzieś kupić taką długą nietypową płaską blachę? Jeśli nie to jak najlepiej połączyć dwie blachy na parapecie zewn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 6 years później...

Witam,

Chciałem nieco odświeżyć temat i prosić o konsultacje.

Stoję przed wyborem rynien tytan cynk patyna RHEINZINK lub Zakładów Metalowych Silesia. Ceny rynien prawie identyczne , blachy tytan cynk znacząco tańsze w ZM Silesia.

Czy Ktoś ma jakieś doświadczenia z rynnami ZM Silesia ?

Czy są jakieś przeciwskazania aby obróbki robić z blach ZM Silesia a rynny z RHEINZINK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
Doradźcie bo już głupieję całkowicie. Mam kilka wycen na rynny (plastiki, stalowe w kolorze i tytan-cynk w kolorze) i co? Cena tytan-cynk z Galeco w kolorze jasny popiel lub czerń jest nieco tańsza niż plastiki Marley'a... Poważnie! Mam dachówkę grafitową - dokładnie Creaton Premion łupek angobowany i teraz pytanie. Czy brać ten tytan cynk, a jak tak to jaki kolor, tzn. czy jest szansa, że ten jasny popiel jakoś ściemnieje, czy jednak czarny, w graficie niestety nie ma ... Powiedzcie coś, bo ja już nic nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goły tytan-cynk z czasem pokryje się patyną w kolorze ołowiu. Kolor może być nierównomierny. Natomiast gotowe patynowane rynny czy blachy mają jednolity kolor bez przebarwień są jednak droższe. Rynny mogą być od jednego producenta a blachy od innego. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...