Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Miłośnicy herbaty!!!!!!!!!!


szuna

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 120
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Plantacja herbaty?

Nie było mnie tam, nie widziałam, bo wyspa Cejlon trochę daleko... :wink:

A tak wogóle, to gdzie uprawia się krzewy herbaciane? Ameryka pld? Indie?

 

 

A jeszcze w temacie picia herbaty, wiecie że zawiera ona kofeine (tak jak kawa)?

Moja mama filiżanke dobrej herbaty stosuje zamiast ...tabletki na ból głowy. Twierdzi, że herbata jest skuteczniejsza w tej przypadłości. :wink:

 

Plantacja herbaty to głównie Chiny Japonia( nie robią czarnych herbat) Indie Sri Lanka i wiele drobnieszych typu Sumatra Java Gruzja....

Herbata zawiera również kofeinę jak kawa ale wolniej się przyswaja niż kawowa ale dłużej działa. Wszystko też zależy jak długo parzymy herbatę. do 3 minut działa pobudzająco powyżej 3 min uspokajająco. to istotne!!!

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plantacja herbaty?

Nie było mnie tam, nie widziałam, bo wyspa Cejlon trochę daleko... :wink:

A tak wogóle, to gdzie uprawia się krzewy herbaciane? Ameryka pld? Indie?

 

 

A jeszcze w temacie picia herbaty, wiecie że zawiera ona kofeine (tak jak kawa)?

Moja mama filiżanke dobrej herbaty stosuje zamiast ...tabletki na ból głowy. Twierdzi, że herbata jest skuteczniejsza w tej przypadłości. :wink:

 

Plantacja herbaty to głównie Chiny Japonia( nie robią czarnych herbat) Indie Sri Lanka i wiele drobnieszych typu Sumatra Java Gruzja....

Herbata zawiera również kofeinę jak kawa ale wolniej się przyswaja niż kawowa ale dłużej działa. Wszystko też zależy jak długo parzymy herbatę. do 3 minut działa pobudzająco powyżej 3 min uspokajająco. to istotne!!!

pozdrowionka

 

Hmmm, musze to pobudzenie- uspokojenie przetestować. :wink:

 

A czy to prawda, że herbata granulowana powstaje niejako z odpadów po produkcji liściastej? Słyszałam, że to głównie w Polsce sprzedaje się ten rodzaj herbaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio, popijam z rumem. Próbowałem z innymi alkoholami, ale rum daje specyficzny posmak. Lubię też mocną markową z cytryną. Jakość i smak wody jest też bardzo istotna. Kiepska zabije walory smakowe nawet najlepszej i najsmaczniejszej herbaty.

Latem pijemy herbatkę miętową. Mięta rośnie tuż pod naszym oknem i jak nam przyjdzie smak parzymy sobie, do woli. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie mrozów najlepiej rozgrzewa herbata z goździkiem. Wrzucony do naparu, daje wspaniały aromat i poczucie wszechogarniającego ciepła. Wypróbowałam wiele razy.... :)

 

szuna, z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że wiesz dużo na temat herbaty, dlatego mam pytanie: co myslisz o herbatach na wagę kupowanych w specjalistycznych sklepach, stoiskach? Czy ich jakość jest adekwatna do ceny? Czy nie zawierają zwyczajnie więcej barwników, aromatów albo udziwnionych dodatków?

Czasami mam wrażenie, że smakują jak zwykła czarna, tylko że ładniej pachną... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie mrozów najlepiej rozgrzewa herbata z goździkiem. Wrzucony do naparu, daje wspaniały aromat i poczucie wszechogarniającego ciepła. Wypróbowałam wiele razy.... :)

 

szuna, z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że wiesz dużo na temat herbaty, dlatego mam pytanie: co myslisz o herbatach na wagę kupowanych w specjalistycznych sklepach, stoiskach? Czy ich jakość jest adekwatna do ceny? Czy nie zawierają zwyczajnie więcej barwników, aromatów albo udziwnionych dodatków?

Czasami mam wrażenie, że smakują jak zwykła czarna, tylko że ładniej pachną... :-?

 

na pewno są to dobrej jakości herbaty choć i w nich znajdują sie niezbyt ciekawe gatunki. jakość herbat często określa sie symbolami STFGFOP. Często te oznaczenia spotyka się na herbatach klasycznych czyli nie aromatyzowanych. Aromaty są naturalne w większości ale zanjdują sie też aromaty sztuczne. Co do ceny? są wysokie czasami nawet za wg mnie warto.

pozdrawiam. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
A miłośnicy czerwonej gdzie???

Uwielbiam cytrynową, pijmy też ze świeżymi listkami melisy lub mięty prosto z mojej plantacji na oknie. :lol: Polecam

 

ja też bardzo lubię herbatę z takim dodatkami, a zwłaszcza świeżą mięta

 

isztar, bratki a jakie przyjemnosci organoleptyczne daje yerba mate pita przez taka tykwe, bo piszecie że napar mocny, że język kołkiem staje..

pobudza? oczyszcza? uspokaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...