Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szerokość bramy i furtki


Jaka szerokość bramy wjazdowej?  

65 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka szerokość bramy wjazdowej?



Recommended Posts

Jak rozumiem "poza drogą" coś istnieje ... trawa? bita ziemia ? czy Wielki Kanion ? Da się chyba podejść do skrzynki jeśli nie będzie przy drodze ? Czy nie ?

 

To jest droga prywatna/wewnętrzna a nie gminna. Niestety droga ma 5m szerokości i zaraz przy drodze są ogrodzenia sąsiadów. Więc jedyny dostęp do mojej działki to z drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najlepiej jest jeśli skrzynka jest dostępna z ulicy, wtedy ci co spisują liczniki nie dzwonią tylko sami sobie szafkę otwierają. Możesz dogadać się z sąsiadem. Czasami szafki są duże i można podłączyć więcej użytkowników. Jeśli sąsiad też będzie się podłączał dopiero to pomyślcie o wspólnej szafce.

 

Ponad to jeśli masz dużo miejsca, bramę można cofnąć wgłąb i po jednej stronie zostanie wolne miejsce na szafkę. Kosz wystawiasz chyba jak jeździ śmieciarka, więc nie musi być przy bramie.

 

Furtkę i bramę można zamówić jako jedno małe i duże skrzydło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, to rzeczywiście problem. Ja się martwiłam o moje 17 metrów przy drodze...

 

Tu znalazłam przykłady z odległościami :

 

http://www.eurogates.com.pl/podstrony/standart.htm

 

Jutro policzę odległości w firmie. Mam bardzo ograniczony " teren" i jest brama, furtka i śmietnik. A ponieważ to szeregowiec to jest dość ciasnawo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rety Jacuś , łatwo nie będzie :) Chociaż może zatoka ułatwiłaby CI wjazd ?Za dużo to nie ma tam miejsca na manewry...

 

Czy masz jakiś inny pomysł na zatokę niż taki:

 

http://img142.imageshack.us/img142/1530/wjazd3tr3.th.jpg

 

ja innej zatoki sobie nie mogę wyobrazić (chyba, że dłuższa niż 7m). Ale w przypadku zatoki między wjazdem do garażu a bramą byłoby 5m. Trochę ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usytuowanie działki wygląda tak:

http://img88.imageshack.us/img88/2278/wjazd2wj4.th.jpg

 

więc robiąc zatokę będzie ciężko wjechać do garażu. Pozostaje chyba furtka w bramie.

 

Albo brama dwuskrzydłowa niesymetryczna. Z lewej strony furtka 1 m, z prawej skrzydło 3m i zostaje jeszcze ponad 1m na skrzynkę i śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

tata latem robił u siebie ogrodzenie z kształtek betonowych ,podobnych do kamienia łupanego ,zalewanych w srodku betonem z Drew -betu

http://ogrodzenia.drewbet.pl/index.php?go=ogrodzenia-lupane-100

kolor naturalny , tylko pola ma kute

bramę zrobiliśmy 4 m przesuwaną , furtka ma 1 m , wystarczy napewno do wjechania samochodem

 

u siebie mam brame 5,2 metra z racji że mam krótki podjazd (7,5m)do garażu dwu stanowiskowego i w momencie postoju samochodu na podjeździe drugim samochodem można spokojnie wjechać/wyjechać z garażu ,

ale gosciu co mi bramę latem będzie robił przesuwną ze sterowaniem (obecnie mam dwuskrzydłową) trochę krzywił że jej wymiary są masakryczne i może być problem z cynkowaniem , chodzi o to że w czasie cynkowania ,pod duża temperaturą może sie trochę wygiąć pod swoim ciężarem ,

dlatego ze przeciw waga musi miec min.2,5 metra wiec robi sie 1000kg na takiej bramie (kuta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tata latem robił u siebie ogrodzenie z kształtek betonowych ,podobnych do kamienia łupanego ,zalewanych w srodku betonem z Drew -betu

http://ogrodzenia.drewbet.pl/index.php?go=ogrodzenia-lupane-100

kolor naturalny , tylko pola ma kute

bramę zrobiliśmy 4 m przesuwaną , furtka ma 1 m , wystarczy napewno do wjechania samochodem

 

u siebie mam brame 5,2 metra z racji że mam krótki podjazd (7,5m)do garażu dwu stanowiskowego i w momencie postoju samochodu na podjeździe drugim samochodem można spokojnie wjechać/wyjechać z garażu ,

ale gosciu co mi bramę latem będzie robił przesuwną ze sterowaniem (obecnie mam dwuskrzydłową) trochę krzywił że jej wymiary są masakryczne i może być problem z cynkowaniem , chodzi o to że w czasie cynkowania ,pod duża temperaturą może sie trochę wygiąć pod swoim ciężarem ,

dlatego ze przeciw waga musi miec min.2,5 metra wiec robi sie 1000kg na takiej bramie (kuta)

 

Ale trafiłeś :D dokładnie o coś takiego mi chodzi, ten szary łupany kamień, muszę sprawdzić jak to wygląda cenowo.

Teraz nie wiem czy zrobić bramę dwuskrzydłową, czy przesuwną, jakie mogą być plusy i minusy?. Myślę że przesuwna nie będzie się komponować w jednej lini z resztą kutą która ma być między słupkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furtka - uważam, że powinna mieć szerokości min. 1,20-1,40 m, szczególnie przy "dużogabarytowych" słupkach.

U mnie jest ok. 115 cm i jest prawie OK .... czasami jest potrzeba przez furtkę wjechać taczką (szer. 80 cm), rowerem z kierownicą 80 cm ....., quad ma 120 cm i niestety nie wchodzi (brakuje ok. 5 cm) !

 

I zwróć uwagę, że zawiasy mają swój gabaryt i prześwit między słupkami nie równa się szerokości efektywnej po zamontowaniu furtki !

 

Dałbym ok. 130 cm , szersze = wygodniejsze.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furtka - uważam, że powinna mieć szerokości min. 1,10-1,30 m, szczególnie przy "dużogabarytowych" słupkach.

U mnie jest ok. 110 cm i jest prawie OK .... czasami jest potrzeba przez furtkę wjechać taczką (szer. 80 cm), rowerem z kierownicą 80 cm ....., quad ma 120 cm i niestety nie wchodzi (brakuje ok. 8 cm) !

 

I zwróć uwagę, że zawiasy mają swój gabaryt i prześwit między słupkami nie równa się szerokości efektywnej po zamontowaniu furtki !

 

Dałbym ok. 130 cm , szersze = wygodniejsze.

 

Darek

 

Dzięki, tego nie brałem pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...