Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szerokość bramy i furtki


Jaka szerokość bramy wjazdowej?  

65 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka szerokość bramy wjazdowej?



Recommended Posts

  • Odpowiedzi 134
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jeżeli wjazd jest z wąskiej drogi, to można cofnąć słupki w głąb działki(słupki od bramy). Czyli w pobliżu bramy załamać płot na długości np. metra. Czyli zrobić coś takiego: __/ \__ Narysowałem sam płot bez bramy. Ten kąt, np.135stopni pozwoli wjechać nawet duzym samochodem w wąską bramę z wąskiej drogi.

 

tak, tak ja mam coś takiego i bardzo sie sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samonośna 5m, bardzo wygodna, zachodzi na furtkę, ale - wbrew moim obawom - w żaden sposób to nie przeszkadza.

pozdr.

To mnie zaintygowało! Mam mieć bramę ok 5 m i myślałem o uchylnej, ze względu na "zachodzenie " na furtkę.

Jak masz zrobione zbezpieczenie, by przesuwajaca się brama nie wyłamała otwartej furtki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejon,

nie mam żadnych zabezpieczeń. Furtka ma zamontowane zawiasy od strony bramy, więc otwierająca się brama zamyka furtkę. Piszę "zamyka", ale jest to bardziej teoria, gdyż w praktyce nie zdarza się, aby w tym samym czasie ktoś otwierał furtkę i bramę,a furtka jest zawsze zamknięta. Więc jeśli nie zamierzasz mieć stale otwartej furtki nie obawiaj się takiego rozwiązania. Zdecydowanie poecam.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jeszcze nie mam bramy, ale miejsce mam zostawione na 6m....

Póki co spotkałem się z przedstawicielami Wiśniowskiego, itp. Stwierdzili, że mam problem... bo jest powyżej 5m...

A powyżej już jest problem, bo nie może być samonośna, itp. A na kółkach przymarza, Brak atestu... I takie tam marudzenie...

Jak rozwiązać ten problem? a Ty masz bramę, z jakiego tworzywa i jak prowadzoną (na kółkach, samonośną), jak otwieraną?

 

Trochę pocieszył mnie fakt, że nie tylko ja mam taką szeroką bramę!

;-)

 

Pozdrawiam

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty masz bramę, z jakiego tworzywa i jak prowadzoną (na kółkach, samonośną), jak otwieraną?

 

Ja niestety jestem dopiero na etapie projektowania, ale dzięki forum wiem, że min. to 4 m.

Najprawdopodobniej będzie u mnie brama dwuskrzydłowa o tej szerokości i otwierana na poczatku ręcznie, a później na siłownikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma bramę dwuskrzydłową rozwiewną otwieraną na zewnątrz? Przepisy "nie lubią" takiej bramy... ale w moim wypadku otwierałaby się ona na drogę, której jestem właścicielem...

 

Przy okazji, do posiadaczy bram wiśniewskiego... Jakie upusty mieliście w stosunku do ich cen katalogowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Ja mam w projekcie/pozwoleniu bramę wjazdową uchylną na posesję otwieraną na zewnąrz.

 

Jakie macie doświadczenia w tym względzie:

 

Ile miejsca w swietle zajmują siłowniki napędów (wykluczam napędy w ziemi), tego problemu nie przy otwieraniu do środka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam mówie, że jak macie miejsce to zróbcie bramę na 4m. To jest bardzo wygodne. I jakiś dostawczy samochoód wjedzie bez problemu i z własnego doświadczenia wiem, że sie super wyjeżdża, zwłaszcza cofa osobowym - nie trzeba wtedy mierzyć w "dziure". Poza tym jak znajomi przyjezdzaja mniejszymi samochodami np glazurni przyjezdzal fiatem uno to tylko jedna polowke sie otwieralo ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...