Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Najpi?kniejsze miejsca w Polsce


Redakcja

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 114
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Uwazam, ze przepiekne, choc mocno zapomniane, sa polnocno-wschodnie krance polski. Wlasciwie oferta ta skierowana jest do osob, ktore preferuja wypoczynek na lonie przyrody, czyli tzw. agroturustyke.

Znam sporo wiosek lezacych wzdluz granicy z Bialorusia - przepiekne, dzikie wrecz tereny i bardzo wiele opuszczonych gospodarstw ze wspanialymi drewnianymi chalupami (tak,tak budowlancy :smile:). Przy tym - mleko prosto od krowy, jaja od "szczesliwych" kur, prawdziwy wiejski chleb i mnostwo cudownego powietrza.

Serdecznie polecam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m.in:

Jez.Wigry

Suwalszczyzna

klasztor cysterski w Lubiążu

Kraków

Toruń

Tatry

Ostrów Tumski

Wrocław

Żelazowa Wola

Gdańsk

Muzeum Wsi Mazowieckiej-Sierpc

Wilanów

i mnóstwo innych,

POLSKA JEST PIĘKNA!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedne z piekniejszych a zarazem malo znanych i malo uczeszczanych! miejsc znajduja sie w zachodniopomorskim, Jest tam tyle jezior i jeziorek, co na Mazurach, za to nieporownywalnie wiekszy spokoj, mniej scisku, po prostu raj :smile:

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: mbz dnia 2003-05-28 13:54 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mbz, cichutko :smile: bo będzie uczęszczane! A tak na serio to też uwielbiam jeziora w zochodniopomorskim (nie ma porównania z Mazurami) i uwielbiam cudne dziewicze tereny w północno-wschodniej Polsce. A Biebrza jest wspaniała.

 

Ja w ogóle jestem zwolenniczką przestrzeni, wsi, wiosek, wioseczek, więc jesli wypoczynek, to najchętniej w wynajętym wiejskim domu (psiaki, które ze sobą zabieramy też wypoczywają wtedy wspaniale). Takie miejsca można znaleźć w całej Polsce. Polska jest piękna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy drodzy forumowicze macie rację. Ale dla mnie Kaszuby ponad wszystko. Te "pagórki pozłacane zbożem rozmaitem", lazur jezior, wioski, lasy, mało / na szczęście/ turystów. Jest kilka perełek / Kartuzy, Bytów/. Chociaż mieszkam na południu Polski i góry mam w zasięgu 100 km to prawie każdego roku kurs na Kaszuby! Swój miesiąc miodowy po ślubie spędziłem .. a jakże nad jeziorem Wdzydze, pod namiotem / byliśmy wtedy jeszcze studentami i podróż odbyła sie autostopem/. Chociaż to dawne czasy to wracam tam co jakiś czas a 2 lata temu w miejscu, gdzie był rozbity nasz namiot jeszcze była wygnieciona trawa / hi,hi/.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi, masz całkowitą rację !!! Ja mam to szczęście że mieszkam "rzut beretem" od tych miejsc (Gdańsk). A do tego kupiłam właśnie działeczke w miejscowości której nawet na mapie nie ma. Są to okolice Gołubia Kaszubskiego. I takich jezior, lasów i ludzi gdzie indziej trudno spotkać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-05-30 10:32, ewusia wrote:

Zibi, masz całkowitą rację !!! Ja mam to szczęście że mieszkam "rzut beretem" od tych miejsc (Gdańsk). A do tego kupiłam właśnie działeczke w miejscowości której nawet na mapie nie ma. Są to okolice Gołubia Kaszubskiego. I takich jezior, lasów i ludzi gdzie indziej trudno spotkać....

w Gołubiu Kaszubskim spędzałem kilka lat temu urlop!miejscowośc urocza, jest tam niedaleko stacji PKP piękny ogród botaniczny. Rowerem penetrowałem okoliczne wioski i małe osady jak np Czaple czy Zgorzałe. Pozdrawiam i troszke zazdroszczę takich terenów o rzut kamieniem od Gdańska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGRODZIENIEC - THE BEST OF RUINY, zawsze tak myślałem, ale w Spiskim Hradzie o mało co nie zmieniłem zdania, lecz nagle tam, na obczyźnie, ktoś mówi do nas CZEŚĆ!, i spotykamy znajomych z ogrodzieniecko - zawierciańskiej grupy rycerskiej :grin:

Przyjechali pokazać słowakom jak to w prawdziwych warowniach się żyje, łupi i ...co tam jeszcze, znajoma załapała się na tortury...najbardziej oprawców dopingował MĄŻ...:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mbz -

możesz podać jakieś szczegóły ? Ja od wielu lat jeżdżę nad jezioro Mąkowskie - okol. Kalisza Pomorskiego. Dwa lata temu byłam nad jeziorem Pile -miejscowość Piława, a w ubiegłym roku nad malutkim jeziorkiem Spokojnym położonym w lesie koło leśniczówki Rykowisko na trasie z Łaska do Brzezin .

Pozdrawiam - miłośniczka pojezierza drawskiego - Danka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...