Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Najpi?kniejsze miejsca w Polsce


Redakcja

Recommended Posts

Uwazam, ze przepiekne, choc mocno zapomniane, sa polnocno-wschodnie krance polski. Wlasciwie oferta ta skierowana jest do osob, ktore preferuja wypoczynek na lonie przyrody, czyli tzw. agroturustyke.

Znam sporo wiosek lezacych wzdluz granicy z Bialorusia - przepiekne, dzikie wrecz tereny i bardzo wiele opuszczonych gospodarstw ze wspanialymi drewnianymi chalupami (tak,tak budowlancy :smile:). Przy tym - mleko prosto od krowy, jaja od "szczesliwych" kur, prawdziwy wiejski chleb i mnostwo cudownego powietrza.

Serdecznie polecam :smile:

 

Heej Jaga.. witam w tych samych rejonach.. tylko troszke niżej

Ja polecam rejony Narwi w okolicach miasta Łapy... dojazd lux (pociągiem pośpiesznym, autobusem samochodem nawet samolot miałby gdzie wylądować jeśli ktoś posiada hihihi albo łódką, kajakiem)

Pieknie jest u nas ... tylko za mało się nasz rejon reklamuje.

Cisza spokój, boćki latają (dzieci roznoszą) żurawie, dzikie gęsi, kaczki.. szum traw, zapach tataraku i schnącego siana..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 114
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 1 month później...

Jesienią zdecydowanie najpiękniejszym miejscem w Polsce dla mnie jest Jura Krakowsko-Częstochowska. Zaliczam ją od Częstochowy w stronę Krakowa. Weekend spędziłam w Jerzmanowicach miejsce takie sobie ale wspaniała baza wypadowa w pobliskie dolinki i skałki. Coś wspaniałego mało ludzi nawet przy tak pięknej pogodzie jak w ten weekend.

pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Góry, Góry i jeszcze raz Góry!

 

A przede wszystkim moje rodzinne Sudety - Karkonosze o każdej porze (żeby tylko nie były tak zdeptane :cry: ), ale i spokojne, rzadko uczęszczane zakątki - podatne na biegówki Bialskie i Bystrzyckie, niskie acz urwiste Kamienne, także zaśnieżony Śnieżnik (z prespektywą azylu w pobliskim schronisku), spękane stoliwa Hejszowiny (czyli Gór Stołowych), obłe skałki Sokolików, czy garbata Ślęża już na pogórzu - dla mnie zawsze znak, że wróciłem do domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
ostatnio bardzo duże wrażenie zrobiła na mnie Babia Góra (Diblak,jak mawiają Słowacy)..podejście zaczyna się dość łagodnie, dookoła dziewicze lasy - sielanka ..ale niech to was nie zmyli, gdyż w pewnym momencie zaczyna się żółty szlak i !!!..szlag trafia tego kto mało się rusza :D ..podejście jest ostre i całkiem męczące..ale prawdziwy szok zaczyna się w momencie dojścia do pionowej skały !!!..na szczęście są tam łańcuchy :) .. poprostu miodzio..takie klimaty spotyka się tylko w czasie podejścia na Rysy..kiedy znajdziemy się na szczycie trochę się można zdziwić..tłoczno jak w markecie i wszyscy mówią inaczej niz my!?!..Słowacy mają znacznie łagodniejsze podejście.. szlak nazywa się Studencki ... naprawdę warto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Westerplatte - Wybrzeże Gdańskie, Trójmiasto, Półwysep Helski

dzień 1

 

Wyjazd pociągiem z Katowic około 22.00 (możliwe miejsca w wagonach sypialnych - do ceny imprezy doliczamy koszt biletu i kuszetki). Nocna jazda do Gdańska.

 

dzień 2

 

Po śniadaniu zwiedzanie Starego i Głównego Miasta m.in.gotyckie kościoły: Św.Jakuba, Św.Bartłomieja, Św.Katarzyny, pozostałości zamku krzyżackiego, Poczta Polska - wsławiona bohaterską obroną we wrześniu 1939, Wielki Młyn, Ratusz. Spacer po Długim Targu: Katownia, Wieża Więzienna, Zbrojownia, renesansowa Złota Brama, Kościół NMP, Dwór Króla Artusa z słynną Fontanną Neptuna, Złota Kamienica. Obiadokolacja i nocleg w dzielnicy Gdańsk-Oliwa.

 

dzień 3

 

Po śniadaniu spacer po Starym Porcie: średniowieczne bramy, Kościoły: Św.Jana i Św.Mikołaja. Zwiedzanie Muzeum Morskiego w Starym Żurawiu. Wycieczka statkiem po porcie - oglądanie Stoczni Gdańskiej, twierdzy w Wisłoujściu oraz fortu na Westerplatte. Złożenie kwiatów pod pomnikiem bohaterskich obrońców. Po południu odwiedzenie Opactwa Cystersów z pięknym parkiem w Gdańsku-Oliwie, oraz Sopotu - słynnego z festiwali i najdłuższego w Polsce mola. Powrót do Oliwy na obiadokolację i nocleg.

 

dzień 4

 

Po śniadaniu przejazd do Gdyni: zwiedzanie Muzeum Marynarki Wojennej ze słynnym niszczycielem "Błyskawica", portu i przystani jachtów, Kępy Oksywskiej. Przejazd przez słynne kurorty morskie naszego Wybrzeża: Władysławowo, Jastarnię i Juratę na Hel (ostatni punkt oporu podczas Kampanii Wrześniowej). Oglądanie Latarni Morskiej, dział i fortyfikacji. Spacer po plaży, obiadokolacja. Wyjazd z Helu pociągiem w kierunku Katowic (możliwe miejsca sypialne).

 

dzień 5

 

Przyjazd do Katowic około 9 rano. Świadczenia: 2 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje, opieka pilota i przewodnika podczas zwiedzania Gdańska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Moje trzy najpiękniejsze miejsca to

Żywiec z racji urodzenia-jest coraz piękniejszy im jestem starsza;

Gdańsk i całe Trójmiasto,bo tu mieszkam i lubię spacerować zarówno po Skwerze Kościuszki,sopockim molo,gdańskiej Starówce i mojej Oliwie;

moja budowa bo tam jest spokój i rośnie nowe nasze miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...