Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DRE DRZWI


nidziowa

Recommended Posts

witam, długo zastanawialiśmy się jakie drzwi wybrać, trwało to około 3 miesiące. miały być jasno szare z pionową szybą.

Wszędzie, gdzie udało mi się znaleźć kolor który mi się podobał słyszałam cenę - 2000 zł w górę,a to dla mnie zdecydowanie za dużo.

Drzwi do zakupu 4 sztuki. Tak wiem, że to nie dużo, ale jak ma się do skończenia całe mieszkanie to wiadomo ... Postanowiliśmy drzwi nie mogą być droższe niż 1250 zł brutto za sztukę i udało się.

 

Chcieliśmy kupić dre verto - dąb szary ryfla. Wycena zrobiona, sklep wybrany był Pan od pomiarów. Po trzech miesiącach zastanawiania się pojechaliśmy zapłacić zaliczkę i tutaj .... niespodzianka. Wszystko było by oki ale do łazienki mamy o 1 cm za mały otwór ... 1 cm - masakra. Oczywiście jest jakaś granica błędu,a my jesteśmy ten centymetr poniżej - ponieważ drzwi z pionową szybą nie nadają się do podcinania.

 

W ciągu pięciu minut wybraliśmy nowy model drzwi, kolor i producent pozostał ten sam - będą drzwi DRE premium z szybkami. Jeszcze dwa tygodnie oczekiwania i będą montowane. Na pewno się pochwalę efektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 221
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 6 months później...
  • 2 weeks później...
a czy ktos ma drzwi w kolorze ciemny orzech?

 

ja mam - orzech ciemny ryfla

no ciemny jest, ale ładny

ja musiałam mieć kontrast ze ścianami, bo mam niedowidzącą osobę w domu

tu w stanie surowym:

http://images46.fotosik.pl/1214/5d1ff4f464ae8502.jpg

 

tu korytarz z dwóch stron:

http://images47.fotosik.pl/1257/5e1483ba31bb6d3d.jpg

 

http://images45.fotosik.pl/1258/be926689938ae816.jpg

 

na korytarzu idealnie wpasowały się listwy przypodłogowe z Castoramy kolor wenge (!)

wiec nie wiem czy ten orzech jest oszukany czy to wenge :/

 

po dwóch latach użytkowania (jak ten czas leci!!!) stwierdzam, że jest ok

nie można porównywać z drewnem, ale jak na okleinę może być

przy malowaniu np. jak musiałam doczyścić farbę z ościeżnicy, to starłam lekko kolor .... ale w sumie takiego tarcia to chyba żadna okleina by nie wytrzymała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
  • 3 months później...

Czy jest ktoś użytkownikiem drzwi wewnętrznych przesuwnych z DRE system naścienny?

Wstawiłem takie drzwi ale po zamknięciu praktycznie można zajrzeć do środka pokoju przez szczelinę pomiędzy futryną a drzwiami (po przeciwnej stronie niż zamek do drzwi). Szczelina wynosi ok 1 cm ale w przypadku drzwi na środku ściany to 1/3 pokoju jest widoczna. Proszę o ewentualne opinie użytkowników takich drzwi odnośnie tego czy też tak macie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
IMG_4143.jpg zamówiłem drzwi pięć sztuk w tym jedne podwójne z okleiny naturalnej Firma DRE wykonała te drzwi każde inne z jednej strony i drugiej również. Drzwi podwójne jak widać na obrazku zupełnie odbiegające od zdrowego rozsądku. Na reklamacje proponują zamówić kolejne drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 1 year później...
Witajcie :) potrzebuje porady jaki kolor drzwi scala najlepiej będzie pasować do podłogi dąb leonardo z kronopolu ?

http://www.aurum.kronopol.pl/Kolekcje/Vision/D-3347-Dab-Leonardo

http://www.dre.pl/index.php/home/ramowe/scala

 

Ja mam taka metodę, że wklejam sobie do Worda zdjęcia i mniej więcej można porównać tonację kolorów, choć oczywiście często zdjęcia odbiagają od rzeczywistości, zwłaszcza reklamowe.

Wg mnie z ciemniejszych drzwi pasuje dąb polski, a z jaśniejszych jesion. Nawet fajna ta podłoga, przynajmniej na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
Witam. Czy może ktoś się wypowiedzieć na temat drzwi DRE Sara Eco czyli z niewidoczną ościeżnicą? Chodzi mi o ich wykonanie tj jakość oraz spasowanie no i czy jest szansa że przy dobrym montażu nie będzie pęknięcia na około ukrytej ościeżnicy w miejscu łączenia z tynkiem. Nastawiam się na 7 takich drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Witam. Czy może ktoś się wypowiedzieć na temat drzwi DRE Sara Eco czyli z niewidoczną ościeżnicą? Chodzi mi o ich wykonanie tj jakość oraz spasowanie no i czy jest szansa że przy dobrym montażu nie będzie pęknięcia na około ukrytej ościeżnicy w miejscu łączenia z tynkiem. Nastawiam się na 7 takich drzwi.

 

podbijam

również zastanawiam się nad takimi drzwiami w domu. Początkowo chciałem takie w kuchni - wejście do spiżarni, widze jednak że coraz częściej są montowane do pokoi, ciekaw jestem opini użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Nigdy nie miałem do czynienia z drzwiami ukrytymi z Dre, ale podobne rozwiązania są np. w Erkado, Polskone. Te znam, parę razy były zamawiane i montowane. Sam system opiera się głównie na specjalnej ościeżnicy i trochę zmodyfikowanym skrzydłem na bazie drzwi płytowych w obu w/w przypadkach. W przypadku Dre dobre są drzwi malowane. Niestety z tego co pamiętam w tym systemie mają one tylko wypełnienie plastra miodu, które niestety nie jest super stabilne i nie daje nam dobrego wyciszenia.

str 118 w katalogu: http://www.dre.pl/index.php/pl/katalogi-online/katalog-drzwi-dre-2017-2

 

Wracając do samego systemu można go porównać z tym z erkado str 116 w katalogu:

http://erkado.pl/wp-content/uploads/2017/07/ERKADO-katalog-DW-2017-_1.pdf

 

Widoczne są różnice, aczkolwiek sam "system" (czyli ościeżnica) będzie zachowywała się podobnie, czyli to do czego zmierzam w odpowiedzi. Pytaliście o zachowanie muru przy przylgach. Wiele zależy od montażu ościeżnicy. Powinien mieć jak najstaranniej zachowane piony i zachowywać sztywność, co przy aluminiowym profilu ościeżnicy nie powinno być problematyczne dla montażysty. Drugą sprawą jest odpowiednia obróbka otworu. Jak to się spartaczy, to nic nie pomoże. Podkreślam, że zazwyczaj obróbkę otworu wykonuje się we własnym zakresie, nie jest to w standardzie montowania drzwi. Zdarzały się sytuacje, gdzie klient przychodził z aferą, bo spodziewał się montażu z praktycznie malowaniem ścian. Wracając do tematu, w przypadkach które znam system zachowuje się w porządku. Miałem do czynienia akurat ze skrzydłami z pełnym wypełnieniem płytą homalight, bez porównania ciszże niż plaster miodu ale przez to cięższe i nie było żadnego problemu z murem, skrzydłem i ościeżnicą. Dre z plastrem miodu będą lżejsze, profil jest podobny więc powinno być też dobrze.

Edytowane przez patent.x
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...