Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DRE DRZWI


nidziowa

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 221
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Upusty przy drzwiach wewnętrznych dużych producentów to raczej wyjątek. Z reguły sprzedaje się je w cenach katalogowych, dlatego myślę ze jak ktoś dostanie ok 7% to i tak duży sukces, a więcej? to akt desperacji lub efekt doskonałej strategii kupującego :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja znajoma ma w kolorze orzech okna ztej firmy ..piekne!

 

Twoja znajoma.. ma jakieś inne, niewiadome okna. DRE produkuje tylko drzwi i elementy mebli, wiec pewnie ktoś sprzedający okna ma wywieszony szyld DRE.. ;)

 

Zakup w cenach katalogowych nie jest grzechem. Na prawdę - większość racjonalnie podchodzących do biznesu firm nie daje rabatów. A nawet to symboliczne 5% to ledwie.. 20?30zł na sztuce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upusty przy drzwiach wewnętrznych dużych producentów to raczej wyjątek. Z reguły sprzedaje się je w cenach katalogowych, dlatego myślę ze jak ktoś dostanie ok 7% to i tak duży sukces, a więcej? to akt desperacji lub efekt doskonałej strategii kupującego :D

 

To wolę to drugie ;) Na jutro zaklepałem pomiary, jak zrobi to w poniedziałek składam zamówienie i około 4 tygodni czekania. Upust na DRE mam potwierdzony na 15%, odpuściłem sobie tylko drzwi przeciwpożarowe od nich - około 750zł + 280 montaż. Moim zdaniem nie były warte tej ceny i w drodze do domu zapakowałem w castoramie podobne za 498zł (ściągnięte z ceny 705zł), zamontuje je w któryś weekend...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
jeżeli kogoś stać na coś droższego (porządniejszego) zdecydowanie odradzam zakup dre. Fakt, nie wyglądają źle ale jakość daleko odbiega od ideału. Jeszcze nie mieszkam,a już na dole drzwi oberwana okleina, zadrapania i wgłębienia na futrynach. Wiem, że w tym przypadku cena przekłada się na jakość, ale i tak żal patrzeć :( . W poprzednim domu miałam drewniane i może dlatego tak trudno mi się przyzwyczaić do faktu jak nietrwała jest ta okleina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Kupiłam te drzwi, ale jestem zdruzgotana szparą między podłogą a skrzydłem, która wynosi ok.1,5 cm (mam model Stylus). Montażyści powiedzieli, że te drzwi tak mają i jedyne co mogą zrobić to wyciągnąć ościeżnicę i przyciąć ją, ale wtedy stracę gwarancję. Jednocześnie przyznali, że tak nie powinno być. Czy ktoś z Was reklamował ze względu na tą wadę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 cm to trochę sporo. W Porcie jest to 8mm, w innych drzwiach często jest to ok 1cm. Niżej bywa problematyczne - bo byle dywanik czy jakiś drobiazg na podłodze potrafi blokować otwarcie.

 

Tak duże szczeliny "zdarzają się" przy niedokładnej produkcji , w mniejszych zakładach itp, tu tak jakby źle był przykręcony zawias - tzn za wysoko..

 

A moze po prostu te drzwi tak faktycznie mają - najlepiej sprawdź dokładnie ten wymiar (sprawdź też równość podłogi) i zadzwoń zapytać o tą sprawę do DRE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam te drzwi, ale jestem zdruzgotana szparą między podłogą a skrzydłem, która wynosi ok.1,5 cm (mam model Stylus). Montażyści powiedzieli, że te drzwi tak mają i jedyne co mogą zrobić to wyciągnąć ościeżnicę i przyciąć ją, ale wtedy stracę gwarancję. Jednocześnie przyznali, że tak nie powinno być. Czy ktoś z Was reklamował ze względu na tą wadę?

 

 

a to ciekawe :) Skąd masz takich montażystów? U mnie otwór jest taki jaki chciałem i nie ma problemu z gwarancją. Otwór przy wentylacji grawitacyjnej musi być i tak naprawdę błędem jest zbyt mała szczelina.

 

karolcia14m - przesadzasz. Każde inne można obić, ja mam paskudne doświadczenia z portą. Sąsiad z polskone. Jakby poszukał to zawsze można trafić na bubel, a dre w swojej cenie jest jednym z lepszych wyborów.

 

moje radości:

http://img39.imageshack.us/img39/860/m184.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montażyści z Bel-Pol-u!

Dzwoniłam do Działu Reklamacji w DRE i Pan powiedział, że błąd popełnili montażyści, którzy nie przycięli ościeżnicy. Odesłał mnie do warunków gwarancji i instrukcji montażu i rzeczywiście jest tam napisane, że ościeżnicę należy skrócić jeśli jest taka potrzeba i wcale nie tracę gwarancji. 1,5 cm zaleca się w pomieszczeniach sanitarnych w celu lepszej wentylacji, ale ja nie jestem tym zainteresowana, bo mam wentylację mechaniczną.

I jeszcze jedno... Pomiarów dokonywał pracownik Bel-Pol-u. Kiedy przywieziono drzi, okazało się, że otwory drzwiowe są za wysokie (wcześniej nie poinformowano mnie,że mam je obniżyć) i trzeba nadbudować 8 cm. Miałam już wtedy elegancko wykończony dom, pomalowany, itp., no i musiałam zatrudnić panów, by tą pracę wykonali. Jak sądzici, czy można obciążyć Bel-Pol kosztami przeróbek? Zaznaczam, że w załączniku do umowy zawierającym specyfikację nie opisano wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TMK - do tej pory miałam tylko drzwi drewniane więc porównanie musi wyjść na niekorzyść DRE. nie sądziłam np., że listewka wstawiona między dwa panele ościeżnic przy ich montażu (montowaliśmy sami) może pozostawić po sobie ślad w postaci dwóch zagłębień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie - aż otworzyłem katalog DRE - tam jest fabryczna szczelina 15mm. To bardzo dużo jak na drzwi w normalnym użytkowaniu, chociaż ostatnio robiłem podcięcia wentylacyjne dla prawie wszystkich drzwi w domu.

 

To DRE trochę przesadza mówiąc o winie montazystów. W ich katalogu nie ma słowa o konieczności przycięcia ościeżnic - ale jeśli jest w instrukcji dołączanej do gwarancji...

Inna sprawa że doświadczony montażysta powinien przedstawić sytuację i zaproponować ew. skrócenie ościeżnic.. z tym że to już dla nich dodatkowa praca i może się coś "nie udać" :wink:

 

A z pomiarem..to faktycznie porażka. Jak dla mnie. Bo zawsze mówię Klientowi mierząc drzwi (nawet wcześniej - mierząc wcześniej okna) jaką wysokość zakrywa ościeżnica z opaską i co ew. mozna z tym zrobić - czasem wystarcza inna ościeżnica, ale na ogół pozostaje zmniejszanie otworów - tylko że przy pomiarach drzwi można jeszcze coś przebudować - po drzwiach jest już na ogół trudniej. Bo zamawianie nietypowych, wyższych drzwi zawsze wiąże się z kosztami.

Ale żeby od razu obciążać kogoś kosztami? W drugą stronę to Ty kupując drzwi i mając w ręku katalog powinnaś wiedzieć co zamawiasz, mimo ze tego nie opisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...