Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Folia kubełkowa - zakończenie


peteruno

Recommended Posts

Mieszkam w domu z lat 20-tych ubiegłego wieku. Oczywiście miałem wilgoć w piwnicy i musiałem zaizolować fundamenty. W tym celu odkopałem fundamenty, wykonałem drenaż opasowy, oczyściłem ściany, wykonałem powłokę izolacyjną preparatem bitumicznym, ułożyłem folię kubełkową, ułożyłem styropian. W jaki sposób należy zakończyć tę izolację powyżej poziomu gruntu, aby w poprawny sposób przejść do ocieplania ścian i jednocześnie wilgoć z fundamentów mogła swobodnie uchodzić na zewnątrz? Zaznaczam, że parter domu jest posadowiony równo z poziomem gruntu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 3 weeks później...
  • 4 weeks później...
napewno ktoś zakładał folie kubełkową na styropian .. jak ją mocowaliście ? jak zakończyliście jej górną cześć , bo dolna opada poniżej górnego poziomu ławy , jak dobrze połączyć konic foli z obłożeniem cokołu np tynkiem ?

 

Są takie specjalne listwy do wykończenia folii kubełkowej

 

mozna ją kupić np. tutaj: http://www.muzimer.pl/produkt.php?id=155

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Mieszkam w domu z lat 20-tych ubiegłego wieku. Oczywiście miałem wilgoć w piwnicy i musiałem zaizolować fundamenty. W tym celu odkopałem fundamenty, wykonałem drenaż opasowy, oczyściłem ściany, wykonałem powłokę izolacyjną preparatem bitumicznym, ułożyłem folię kubełkową, ułożyłem styropian. W jaki sposób należy zakończyć tę izolację powyżej poziomu gruntu, aby w poprawny sposób przejść do ocieplania ścian i jednocześnie wilgoć z fundamentów mogła swobodnie uchodzić na zewnątrz? Zaznaczam, że parter domu jest posadowiony równo z poziomem gruntu.

 

Styropian na folię nie pod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 10 months później...

podciągnę wątek.

Jak się sprawdzi zaciąganie takiej foli klej/siatka/klej i na to płytki. Trzeba ją chyba jakoś gęsto mocować do styropianu (folię oczywiście).

Moi spece którzy wchodzą w poniedziałek chcą ją po prostu wyciąć ale jakoś nie wydaje mi się to dobrym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
moj kierownik budowy tez kazała obciąc na równo z ziemią wiadomo że na to przyjdzie opaska np u nas z żwirku albo kostki brukowej wiec przykryją zakońzenie tak bardzo woda się tam nie bedzie lała bo opaska przeważnie jest pod lekkim zadaszeniem [rzy samej ścianie robisz lekki spadek i ju z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj kierownik budowy tez kazała obciąc na równo z ziemią wiadomo że na to przyjdzie opaska np u nas z żwirku albo kostki brukowej wiec przykryją zakońzenie tak bardzo woda się tam nie bedzie lała bo opaska przeważnie jest pod lekkim zadaszeniem [rzy samej ścianie robisz lekki spadek i ju z

No tak. Chyba z myśleniem u mnie coraz gorzej Zdaje się, że zaczynam za bardzo kombinować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj kierownik budowy tez kazała obciąc na równo z ziemią wiadomo że na to przyjdzie opaska np u nas z żwirku albo kostki brukowej wiec przykryją zakońzenie tak bardzo woda się tam nie bedzie lała bo opaska przeważnie jest pod lekkim zadaszeniem [rzy samej ścianie robisz lekki spadek i ju z

 

no i słusznie bo ta folia to nie izolacja przeciwwilgociowa tylko ochrona dla izolacji która powinna być pod spodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...