Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Dziennika Bentula


Recommended Posts

Info o dachu.

Mogę jedynie powtórzyć, że ekipa z Odolanowa to prawdziwi fachowcy poczynając od konstruktora poprzez ekipę montażową. U mnie poradzili sobie bez problemów mimo tego, że wieńce były marne. Znasz historię i wiesz jakie były początki.

Jak wygląda dach też widać więc można być spokojnym. Jeśli chodzi o obniżenie wieńca to u mnie jest to 14 cm różnicy i faktycznie w związku z tym mam okna w garażu i wiatrołapie ogrodowym niższe o ten wymiar a to dlatego, że są żaluzje i wieniec jest nadprożem. Pierwsza propozycja przypomina mi rozwiązanie zastosowane na naszym domku.

Wybór należy do was. Moim zdaniem obydwa są funkcjonalne i to jest kwestia gustu.

 

[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Info o dachu.

Mogę jedynie powtórzyć, że ekipa z Odolanowa to prawdziwi fachowcy poczynając od konstruktora poprzez ekipę montażową. U mnie poradzili sobie bez problemów mimo tego, że wieńce były marne. Znasz historię i wiesz jakie były początki.

Jak wygląda dach też widać więc można być spokojnym. Jeśli chodzi o obniżenie wieńca to u mnie jest to 14 cm różnicy i faktycznie w związku z tym mam okna w garażu i wiatrołapie ogrodowym niższe o ten wymiar a to dlatego, że są żaluzje i wieniec jest nadprożem. Pierwsza propozycja przypomina mi rozwiązanie zastosowane na naszym domku.

Wybór należy do was. Moim zdaniem obydwa są funkcjonalne i to jest kwestia gustu.

 

[/url]

14 cm to nie tak dużo, ale 23 cm to już trochę jest... Mam praktycznie te same rozmiary budynku co ty (przecież wzorowałem się na Twoim), jednak z małymi różnicami. Jedna z różnic to powiększenie pomieszczenia gospodarczego (nie mam piwnicy :( ) w kierunku części sypialnej i pewnie stąd ta różnica w wielkości obniżenia... Myślę, że zdecydujemy się na to aby wieniec utrzymać na jednym poziomie. Tak jak pisałem, poziom posadzki w garażu został podwyższony (jest to spowodowane między innymi warunkami terenowymi, tzn. spadkami) i w związku z tym lepiej będzie, jeśli wieniec nad garażem będzie na tym samym poziomie co reszta domu.

A co do nadproży, to w projekcie chyba tak jest, że wieniec jest nadprożem (strona 7 oryginalnego projektu). U Ciebie po prostu, okna są nieco niżej. My cały czas zastanawiamy się nad roletami i sposobem ich mocowania.

Generalnie budynek będzie wznoszony na 10 siporeksów. czyli ok. 240 cm. Do tego dojdzie wieniec na 35 cm, czyli razem do więźby wyjdzie ok. 275 cm. Uwzględniając to, że sufit trzeba podwiesić, wysokość pomieszczeń powinna oscylować ok. 260-265 cm. Mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie budynek będzie wznoszony na 10 siporeksów. czyli ok. 240 cm. Do tego dojdzie wieniec na 35 cm, czyli razem do więźby wyjdzie ok. 275 cm. Uwzględniając to, że sufit trzeba podwiesić, wysokość pomieszczeń powinna oscylować ok. 260-265 cm. Mam rację?

Raczej nie.

Zapomniałeś o styropku na podłodze (10 cm) i wylewce i czymś jeszcze na niej (7-8 cm). Chyba że chudziaka masz znacznie niżej i podłoga na gotowo wyjdzie równo z suporkiem.

 

Ja mam 13 Ytongów (260) i wieniec 30 cm a ostatecznie jest 272 cm. Poza tym

przy dużym pomieszczeniu generalnie im wyżej tym lepiej.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chudziak będzie wylewany później z kilku względów (między inymi ze względu na ilość piachu - lepiej, żeby się dobrze uleżał, ścianki działowe mają być z silikatów a więc ciężkie i dlatego najlepiej byłoby zrobić fundamenty pod nie) i rzeczywiście planuję zrobić tak, żeby chudziak był niżej i żeby podłoga wyszła równo z poziomem "zero". Mam nadzieję, że się uda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 13 Ytongów (260) i wieniec 30 cm a ostatecznie jest 272 cm. Poza tym

przy dużym pomieszczeniu generalnie im wyżej tym lepiej.

 

:D

 

Ytong 260 ma wysokość 20 cm?

To tak ze wstępnych obliczeń wychodzi mi, że jeśli zrobię tak jak planuję to wyjdziemy mniej więcej na ten sam poziom... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 13 Ytongów (260) i wieniec 30 cm a ostatecznie jest 272 cm. Poza tym

przy dużym pomieszczeniu generalnie im wyżej tym lepiej.

 

:D

 

Ytong 260 ma wysokość 20 cm?

To tak ze wstępnych obliczeń wychodzi mi, że jeśli zrobię tak jak planuję to wyjdziemy mniej więcej na ten sam poziom... :D

Tak Ytong ma 20 cm

I jeśli chudziak jest niżej to faktycznie będzie b. podobnie

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tak szleńczych tygodniach odpoczynek na rybkach to chyba jedyna słuszna decyzja :) przyjemnie obserwować jak rośnie dom.

Jak już wrócisz to mam pytanie odnośnie ocieplenia i izolacji fundamentów. Na jakim gruncie posadowiony jest budynek? i co znalazlo sie na styropianie?

Jak widziałem na zdjęciach nie dawałeś folii do izolacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wyprawa była ekscytująca, aczkolwiek pod względem ryb mogło być lepiej... :(

Warto było zobaczyć północną Norwegię, wykąpać się w fiordzie (brrrrr...), poobserwować łosie, delfiny czy renifery, popatrzeć na wysokie góry, które wychodzą wprost z fiordu o głębokości od kilkudiesięciu do kilkuset metrów. Powspinać się troszeczkę na nie. Warto było zobaczyć (przecież to było daleko poza Kołem Podbiegunowym!) zjawisko całodobowego dnia (można było się pogubić co do pory dnia...). Warto było odwiedzić pomnik i groby polskich żołnierzy, którzy polegli pod Narwikiem. Oczywiście warto było popływać po fiordzie motorówkami w dobrym (męskim :D ) towarzystwie przy odrobinie ( :D ) alkoholu. Ale najbardziej warto było odpocząć od pogoni w pracy i budowy :lol: . A teraz z nowymi siłami włączyć się do boju.

Kilka zdjęć zamieszczę później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Po tak szleńczych tygodniach odpoczynek na rybkach to chyba jedyna słuszna decyzja :) przyjemnie obserwować jak rośnie dom.

Jak już wrócisz to mam pytanie odnośnie ocieplenia i izolacji fundamentów. Na jakim gruncie posadowiony jest budynek? i co znalazlo sie na styropianie?

Jak widziałem na zdjęciach nie dawałeś folii do izolacji...

Struktura gruntu jest następująca: z wierzchu glina, pod spodem piach. ława posadowiona jest na warstwie piaszczystej. Woda gruntowa nie podchodzi pod ławy. Fundamenty ocieplone są styropianem o grubości 10cm, na to siatka z klejem i izolacja z Dysperbitu. Nie dawałem folii kubełkowej, gdyż fachmani (i Kiero) strwierdzili, że przy tych warunkach nie ma takiej potrzeby. Czas pokaże czy mieli rację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam i gratuluje szczegółowego dziennika.

Mam gorącą prosbę o informację jaki bł koszt wykonania więźby i stropu, co prawda planuje budowę innego domku Z23 studia Z500, ale w projekcie też przewidziano konstrukcję wiązarową i mam obawy czy nie wychodzi to znacznie drozej niż tradycyjna krokwiowa?

I jeszcze jedno czy uda Ci się zmiścić w planowanej kwocie 250 tyś.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i gratuluje szczegółowego dziennika.

Mam gorącą prosbę o informację jaki bł koszt wykonania więźby i stropu, co prawda planuje budowę innego domku Z23 studia Z500, ale w projekcie też przewidziano konstrukcję wiązarową i mam obawy czy nie wychodzi to znacznie drozej niż tradycyjna krokwiowa?

I jeszcze jedno czy uda Ci się zmiścić w planowanej kwocie 250 tyś.

 

Pozdrawiam

Całkowity koszt więźby:

Powierzchnia dachu: ok. 318 m2

Kąt nachylenia dachu:27st.

Wysokość wiązara: 2210 mm

Rozstaw wiązarów 950 mm

Wymiary zewnętrzne budynku: wg projektu

 

Wiązary: 13520 Zł +Vat

Stężenia: 280 Zł +Vat

Okucia: 610 Zł +Vat

Murłata 14/7 cm 650 Zł +Vat

Montaż konstrukcji z dźwigiem 4100 Zł +Vat

Razem: 19160 Zł +Vat

Dodatkowo oferujemy

Łaty 6 x 4 cm; co 33 cm; 1200 mb 1880 Zł +Vat

Kontrłaty 2 x 5 cm; 400 mb 240 Zł +Vat

Deska czołowa gratis

Całość razem 21280 Zł +Vat

 

Ostateczna kwota do zapłaty 20200 Zł + 7% Vat

 

TRANSPORT GRATIS

 

Charakterystyka stosowanych materiałów: Drewno iglaste klasy C27, suszone, strugane impregnowane metodą zanurzeniową środkiem WOLMANIT CX-H 200 firmy Dr. Wolman

 

Ale UWAGA!

Ceny się trochę pozmieniały! Ww. kwota jest też trochę zasługą negocjacji Kamila1967 (który uzyskał taką cenę w zeszłym roku a ja niejako się "podczepiłem" do tamtej oferty) i moich.

 

Co do planowanej kwoty - nadal się łudzę, że mi się uda zmieścić w założonym limicie... Ale cóż - czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę z fotorelacji, że dachmani poszli na łatwizne i cieli dachówki na dachu, widać sporo zabrudzeń, a tego nie powinno być.

Pewnie masz rację, chociaż powiem szczerze, że nie widziałem dachmanów tnących na ziemi...

Oglądałem sporo dachów i niestety wiele z nich było po prostu spartolonych... Ta ekipa jest generalnie dobra (przynajmniej taką mam nadzieję), a że tną na dachu aż tak bardzo mi nie przeszkadza...

Ten czwarty na tej liście to właśnie mój wykonawca... Czy będę zadowolony - czas pokaże. No i kwota jaką wynegocjowałem za robociznę jest całkiem niezła - 6 500 zł netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, mój dach ma powierzchnię o ok 100m mniejszą więc ten koszt na pewno będzie mniejszy.

Jeżeli można to proszę o namiary na tę firmę od wiązarów.

 

Pozdrawiam

Najlepiej kontaktować się z konstruktorem (ostatnim na liście) - Panem Piotrem - Wiązary Burkietowicz - kontakt. Czyli: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...