Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Co sprawdzić kupując działkę?


Recommended Posts

Stanu prawnego i tego ilu jest bądż było właścicieli nie sprawdzisz bo istnieje ustawa o ochroni8e danych osobowych. jedynie możesz sprawdzić plan zagospodarowania i wszystkie szczegóły z tym związane. Jesli chodzi o pozostałe dokumenty to znajdź sobie dobrego notariusza. Ja ostatnio kupowałam swoją działkę, a następnie sprzedawałam mieszkanie. Miałam doczynienia z dwoma przedstawicielami tego zawodu. Notariusz u którego kupowałam działkę znany jest wśród notariuszy warszawskich jako wredna, dociekliwa larwa. No i bardzo dobrze. Sprawdziła wszystko od podszewki. Kasowała sprzedającego mi działkę jak przedszkolaka.

Jak ja sprzedawałam mieszkanie, spotkałam sie z not. strony kupującej. Wzieli go z gazety. Nie chciał ode mnie niczego. Niczego nie sprawdzał. Gdybym była nieuczciwa mogła bym sprzedać nieistniejące mieszkanie. Radzę z całego serca. Wez dobrago notariusza. podpisz u niego umowe wstępną zapisujac paragrafy dotyczące poszczególnych dojk. Na tym nie oszczędzaj

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanu prawnego i tego ilu jest bądż było właścicieli nie sprawdzisz bo istnieje ustawa o ochroni8e danych osobowych. jedynie możesz sprawdzić plan zagospodarowania i wszystkie szczegóły z tym związane.

 

Nie wprowadzaj ludzi w blad. Stan prawny i to, ilu jest wlascicieli mozna sprawdzic. Idzie sie do wydzialu ksiag wieczystych z numerem ksiegi danej dzialki i dostaje sie ksiege do wgladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mbz ma absolutną rację. Aga ktoś ci naopowiadał nieprawdy. Księgi wieczyste są dokumentami jawnymi, każdy może do nich zaglądać i robić notatki. To samo dotyczy wypisu z rejestru gruntów w PODGiK. Robią to od ręki i kosztuje grosze za księgi nic nie płacisz!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaba, to decydujmy sie na taka, ktora ma to uregulowane, jesli chcemy byc spokojni.

Jest tez ryzyko, zwlaszcza w tych miejscowosciach, gdzie dlugo sie czeka na wpis do ksiegi, ze w momencie, kiedy ogladamy jest pierwszy wlasciciel, a po kilku miesiacach drugi ( bo tyle trwalo wpisanie nowego-drugiego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.

Dlatego uważam, iż bardzo ważny jest też wybór notariusza, który wszystko sprawdzi i zabezpieczy interesy kupującego.

W moim przypadku w dniu podpisania umowy notariusz jeszcze raz sprawdzał stan w KW czy np. nie wpłynął wniosek o jakiś wpis (hipoteka, inny właściciel)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos sprawdzania danych osób posiadających działki w Ewidencji Gruntów mam dobry przykład podejścia niektórych urzędów W poniedziałek 7.07. chciałam sprawdzić właścicieli działek w Legionowie i Jabłonnie. W jednym dostałam informacje, w drugim powiedzieli , że nie mogą podać takich informacji nawet jeśli złożę wniosek!!!Chciałam sprawdzić sąsiadów wokół działki, którą mam zamiar kupić :lol:

 

Tak to jest z urzędami.

 

A przy okazji, Jaki jest termin oczekiwania na Warunki zabudowy przestrzennej(max)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...