Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOTŁY NA EKO GROSZEK - OPINIE


sylwia13

Recommended Posts

W tej chwili mało ofert ale bywa znacznie więcej http://allegro.pl/search.php?string=ekogroszek&buy=0&new=0&pay=0&order=pd

 

A właśnie z powodu ceny i jakości ekogroszku zastanawiam się pomiędzy kotłem z podajnikiem a bez podajnika(taki bardziej na wszystko) ale tak w sumie to ogólnie węgiel skoczył do góry z tym że może piec bez podajnika nie uzależnia od jednego paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W kopalni która stoi i buczy 200metrów od mojego domu groszek jest po 375 PLN/t. Kiedy ja go kupowałem to cena groszek <-> ekogroszek była identyczna i teraz też tak jest.

Aktualne dane:

http://www.kwsa.pl/index.php?m=32&ind=4&cennik=kwalifikowane

Ja kupowałem groszek chwałowicki i uważam że jest b. dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mało ofert ale bywa znacznie więcej http://allegro.pl/search.php?string=ekogroszek&buy=0&new=0&pay=0&order=pd

 

A właśnie z powodu ceny i jakości ekogroszku zastanawiam się pomiędzy kotłem z podajnikiem a bez podajnika(taki bardziej na wszystko) ale tak w sumie to ogólnie węgiel skoczył do góry z tym że może piec bez podajnika nie uzależnia od jednego paliwa.

 

Ale przecież są piece z podajnikiem "szufladkowym" na wszystko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
W tej chwili mało ofert ale bywa znacznie więcej http://allegro.pl/search.php?string=ekogroszek&buy=0&new=0&pay=0&order=pd

 

A właśnie z powodu ceny i jakości ekogroszku zastanawiam się pomiędzy kotłem z podajnikiem a bez podajnika(taki bardziej na wszystko) ale tak w sumie to ogólnie węgiel skoczył do góry z tym że może piec bez podajnika nie uzależnia od jednego paliwa.

 

Ale przecież są piece z podajnikiem "szufladkowym" na wszystko...

 

Może chodzi o samoczyszczący! taki mam czyli jest przystosowany na ekogroszek, pelety i owies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mało ofert ale bywa znacznie więcej http://allegro.pl/search.php?string=ekogroszek&buy=0&new=0&pay=0&order=pd

 

A właśnie z powodu ceny i jakości ekogroszku zastanawiam się pomiędzy kotłem z podajnikiem a bez podajnika(taki bardziej na wszystko) ale tak w sumie to ogólnie węgiel skoczył do góry z tym że może piec bez podajnika nie uzależnia od jednego paliwa.

 

Ale przecież są piece z podajnikiem "szufladkowym" na wszystko...

 

Może chodzi o samoczyszczący! taki mam czyli jest przystosowany na ekogroszek, pelety i owies.

Leszko, jaki masz piec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam nad takim kotlem bioplex.

cena w internecie pisze ze 12 tys(25) ale jak dzwonilem to za 8 tys moga sprzedac ( jakas bonifikata??).

W kazdym razie chwala sie ze srawnosc powycej 87%

Pisze ze jest i na ekogroszek i na pelety i na wszyko ( chyba oprucz mialu) sobie mozna dorzucac recznie tez jak kto ma ochote drewno i wegiel

Poza tym ma mozliwosc wrzucenia palnika gazowego(!!!) lub olejowego. i mozna sobie wtedy przelaczac (???)

czyli jak ceny sie pozmieniaja albo okaze sie ze mi duzo na ogrzewanie nie idzie to sobie wrzuce palnik i mam spokoj bezobslugowy.

 

tylko szuam kogos kto ma taki piec i jakies doswiadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziejsze czasy taki piec "hybrydowy" to w zasadzie byłaby najlepsza opcja...taki jak pisałeś, czyli możliwość montażu różnych palników....

 

Bo tak jak pisałem wcześniej...rok temu eko bez zastanowienia...teraz jak tona kosztuje 500 zł....

I tak chyba już zostanie....raz szybciej drożeje prąd, raz gaz, raz węgiel...a kiedy indziej groszek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem użytkownikiem kotła na ekogroszek, ale z wyglądu i opisu kocioł Bioplex firmy Thermostahl (firma grecka) robi bardzo pozytywne wrażenie. Rozwiązania są dobrze przemyślane i jest to kawał porządnego kotła. Jeżeli jest promocja i można go kupić za 8000zł, to chyba warto. Jest to kocioł chyba najlepiej przystosowany, z dostępnych na naszym rynku ekogroszkowców, do opcji palenia dużych kwałków drewna, czy węgla. Nie jest to rozwiązanie awaryjne, ale całkowicie równoległe.

Jeśli chodzi o kwestię zainstalowania palnika gazowego, to warto mieć orientację w cenach. Taki palnik (nowy) waha sie w granicach 4500 - 6000zł. Olejowe są o 2000zł tańsze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kwestię zainstalowania palnika gazowego, to warto mieć orientację w cenach. Taki palnik (nowy) waha sie w granicach 4500 - 6000zł. Olejowe są o 2000zł tańsze.

Pozdrawiam

 

Powertowalem troche i nie jest tak zle.

W opisie tego kotla podaja przykladowe palniki producentow jakie tam mozna zainstalowac i jeden wzialem przykladowy i znalazlem na sieci dokladnie taki i ceny 2 tys za gazowy i 1 tys za olejowy. ( dla mocy 25)

A to pierwsze z brzegu i pewno jak sie poszpera na powazne to sie znajdzie duzo taniej.

A na pewno wyjdzie duuuuuzo taniej niz by sie mialo robic cala instalacje gazowa kiedys w przyszlosci albo olejowa jesli cos sie w cenach pozmienia albo zachce nam sie miec swiety spokoj z dosypywaniem groszku. Poz tym wg slow osoby z ktora rozmawialem przez telefon mozna przelaczac spowrotem na stale i znowu na gaz bez wykrecania tego palnika - tylko jakims przyciskiem.

 

Jak na razie to jest dla mnie opcja najciekawsza tylko jestem ciekaw czy ma jakies wady ktore dyskwalifikuja ten kociol. najlepiej od uzytkownikow ale nikt sie nigdzie nie zglasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No grunt, żeby miec alternatywę, jeśli chodzi o sposób ogrzewania - przynajmniej tak mawiają fachowcy.

 

Kominek jako główne źródło ciepła jakoś mi nie pasuje, chociaż mam w zamyśle ewentualne rozprowadzenie ciepłego powietrza po domu... Pompa ciepła i solary kojarzą mi się głównie z kosztami inwestycji... gazu brak, z drewnem trzeba nieco kombinowac... same utrudnienia.

 

Ten kocioł Bioplex (Termostahl) to mi się nawet podoba, właśnie ze względu na możliwośc wyboru opału - pelety, ekogroszek, suche ziarna jako paliwo podstawowe oraz zrębki i kawałki drewna, wióry, trociny, pestki owoców. I wszystko to z zasobnika przykotłowego. Kolejną alternatywą jest załadunek ręczny - polana drewniane, węgiel kamienny.

 

Naprawdę ciekawy kociołek... Czy ktoś może więcej powiedziec w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kociął na ekogroszek firmy Żywiec, jak narazie a uzytkuje go co prawda z przerwami juz dwa lata i jestemn z niego zadowolony. łatwość czyszczenia i eksploatacji. Dodatkowo piec posiada wyjmowany ruszt do palenia innym paliwem stałym niz groszek. Pojemnik ma na 150 kg, węgla. Starczało to bez problemu na 5 dni (przy niedocieplonym domu). Teraz go dociepliłem zobaczę jako będzie miał wydajność. Narazie wychodziło mi około 800 kg. groszku na miesiąc. Piec ma rewelacyjne spalanie. Ze 150 kg groszku mam weglarke popiołu. W zimie brakowało na posypanie chodnika. Węgiel kupuje jako luz i sam sypie go do worków w składzie węgla i przewożę na przyczepce. Wychodzi dużo taniej niż kupowany w workach a koszty przewozu też są tańsze. Worki przechowuje w wzdzielonej części garażu a transporyuje go prz pomocy wózka transportowego. Worki zostawiam na nastepny sezon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...