Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOTŁY NA EKO GROSZEK - OPINIE


sylwia13

Recommended Posts

Mam kociął na ekogroszek firmy Żywiec, jak narazie a uzytkuje go co prawda z przerwami juz dwa lata i jestemn z niego zadowolony. łatwość czyszczenia i eksploatacji. Dodatkowo piec posiada wyjmowany ruszt do palenia innym paliwem stałym niz groszek. Pojemnik ma na 150 kg, węgla. Starczało to bez problemu na 5 dni (przy niedocieplonym domu). Teraz go dociepliłem zobaczę jako będzie miał wydajność. Narazie wychodziło mi około 800 kg. groszku na miesiąc. Piec ma rewelacyjne spalanie. Ze 150 kg groszku mam weglarke popiołu. W zimie brakowało na posypanie chodnika. Węgiel kupuje jako luz i sam sypie go do worków w składzie węgla i przewożę na przyczepce. Wychodzi dużo taniej niż kupowany w workach a koszty przewozu też są tańsze. Worki przechowuje w wzdzielonej części garażu a transporyuje go prz pomocy wózka transportowego. Worki zostawiam na nastepny sezon.

 

Bardzo ciekawe rozwiązanie...

Oni chcą zarabiać na każdej dokonanej czynności....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Ja od roku użytkuję piec na eko-groszek firmy STALKOT Pleszew (oto ich strona http://www.stalkot.pl/onas.html, piec ma moc 38kW a dom ponad 200mkw powierzchni i jest nieocieplony do tego grzeje 200 litrów CWU.

 

Z pieca jestem bardzo zadowolony :lol: , jak każdy użytkownik musiałem dopasować poszczególne parametry cyklu spalania do mojego domu, bo nie ma złotej recepty na spalanie tu w rachubę wchodzi wszystko :wink: , całkowita ilość wody w układzie, ocieplenie budynku jak również straty na samym rurach CO im ich więcej i większe to wiadomo że będa większe straty i wiele innych.

 

W kotłowni mam wydzielone miejsce na conajmniej 6 ton opału czyli eko-groszku ale mogę zakupić to za jednym razem bądź w niewielkich odległościach czasowych najlepiej w okresie letnim po kilku tygodniach suszy i wiatru wtedy pewność że na aucie będzie 2 tony groszku a nie 1,8 groszku a reszta to woda. Starcza mi to w zupełności na cały rok bo latem grzeje nieustannie CWU nie znalazłem tańszego źródła grzania CWU jakim jest taki piec.

 

W zimie zasypany zbiornik 200kg starcza w zupełności na tydzień a popiołu z tej ilości wiaderko takie 12 litrowe czyli tyle co nic. Piec posiada również dodatkowe ruszta żeliwne na którym można spalić wszystko co nie przeleci na wylot do popielnika :lol: faktem jest że trzeba częsciej wtedy czyścić piec, jednak do tego służą dość duże drzwiczki osobne do kanałów osobne do paleniska i osobne do popielnika.

 

Ze swojej strony polecam tego producenta. Swoją ofertę ma również na Allegro http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3447765

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłączam sie pod wątek dyskusji o kotłach na ekogroszek gdyż planuję taki zainstalować w planowanym domu.

Myślę o takim rozwiązaniu, gdzie pomieszczenie kotłowni byłoby w jednym specjalnie do tego wybudowanym pomieszczeniu w piwnicy - ok 8-10 metrów.

Stałby tam kocioł na ekogrogroszek z zasobnikiem. W ścianie przy kotle byłby zainstalowany "kanał wentylacyjny 50cm/50 cm", który przechodziłby przez strop piwnicy. Jeden koniec kanału byłby w środku zasobnika pieca a drugi byłby umiejscowiony w podłożu stojącej skrzyni z przykryciem, która znajdowałaby się przy ścianie budynku. Całośc byłaby przykryta, otwierana wiekiem z góry i mogłaby pomieścić ok 2-3 tony opału.

Taka konstrukcja umożliwiałaby uzupełnianie podajnika, niejako automatycznie wykorzystując siły grawitacyjne, ewentualnie wykorzystując łopatę do zgarniania opału do "szybu".

Co myślicie o takim rozwiązaniu?

Może nasuwają się wam jakieś mankamenty takiego rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam nad takim kotlem bioplex.

cena w internecie pisze ze 12 tys(25) ale jak dzwonilem to za 8 tys moga sprzedac ( jakas bonifikata??).

W kazdym razie chwala sie ze srawnosc powycej 87%

 

Nikt nie ma tego Bioplexa? Za miesiąc muszę kupić kocioł, a ten jest bardzo ciekawy

 

 

Też bardzo liczę na info na w/w temat - kocioł Bioplex. Bardzo mnie zaintrygował ten kocioł.

 

A byłem już zdecydowany na fakorę 17 KW. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie zastanawiam nad takim kotlem bioplex.

cena w internecie pisze ze 12 tys(25) ale jak dzwonilem to za 8 tys moga sprzedac ( jakas bonifikata??).

W kazdym razie chwala sie ze srawnosc powycej 87%

 

Nikt nie ma tego Bioplexa? Za miesiąc muszę kupić kocioł, a ten jest bardzo ciekawy

 

Halo. Użytkownicy i spece od kotłów, proszę o wypowiedź nt. kotłów ling-25 i bioplex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vd**
A ja sie zastanawiam nad takim kotlem bioplex.

cena w internecie pisze ze 12 tys(25) ale jak dzwonilem to za 8 tys moga sprzedac ( jakas bonifikata??).

W kazdym razie chwala sie ze srawnosc powycej 87%

 

Nikt nie ma tego Bioplexa? Za miesiąc muszę kupić kocioł, a ten jest bardzo ciekawy

 

Halo. Użytkownicy i spece od kotłów, proszę o wypowiedź nt. kotłów ling-25 i bioplex.

 

Witam. Co konkretnie chcieliby Państwo wiedzieć na temat kotła Ling 25?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Po wielogodzinnych poszukiwaniach w salonach firmowych i w internecie, wiem na 100%, że będę miał kocioł na groszek - ŻELIWNY.

Na placu boju zostały:

- Ling combi - brat Viadrusa, solidna kostrukcja

-Viadrus eko-ret (nowość) - bardzo duży pojemnik

-Primus eco - dwufunkcyjny ???

-Fakora - zaprojektowany od podstaw na groszek i bardzo ciężki

 

Każdy z nich ma swoje zalety, zadecydują więc kryteria:

-dostępność

-serwis

-wymiary

-opinie forumowiczów

 

Bardzo liczę na opinie i uwagi szanownego forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Vd**
Witam. Warto też wziąć pod uwagę sam regulator. Regulator kotła Ling Combi wyposażony jest w pełny tryb pogodowy, steruje pracą siłownika na zaworze czterodrogowym (co pomoże między innymi w utrzymaniu zadanej temperatury na powrocie kotła - zwiększenie trwałości kotła - oraz płynnie reguluje systemem grzewczy), posiada wewnętrzną tygodniówkę (nastawa temperatur obniżonych po dwa programy na każdy dzień dla c.o. oraz c.w.u.).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
A ja sie zastanawiam nad takim kotlem bioplex.

cena w internecie pisze ze 12 tys(25) ale jak dzwonilem to za 8 tys moga sprzedac ( jakas bonifikata??).

W kazdym razie chwala sie ze srawnosc powycej 87%

 

Nikt nie ma tego Bioplexa? Za miesiąc muszę kupić kocioł, a ten jest bardzo ciekawy

 

Minął już nawet ponad rok i okazuje się, że reklamowany na stronie dystrybutora jako "kocioł nr 1 w Polsce !" nie ma , jak dotąd, ŻADNEGO Użytkownika na tym Forum :o

 

Dziwne to, bo kocioł naprawdę wzbudził moje (i nie tylko) zainteresowanie.

Czy ktoś może użytkuje kocioł o identycznej zasadzie działania i parametrach jak Bioplex HL 15 lub wyżej produkcji Thermostahl lub innego producenta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years później...

Prowadzimy serwis i naprawę tego typu pieców. Jako producent mamy certyfikaty wydane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu, które są uznawane jako jedyne w tego typu kotłąch na eko - groszek.

Mamy wszystkie części zamienne;polskie motoreduktory , ślimaki, układy sterowania, wentylatory.

Czyścimy kotły i układy odprowadzania spalin. Ustawiamy pełen proces spalania.

Współpracujemy z firmami sprzedającymi dobry węgiel i polecamy je.

Prowadzimy przeróbki hydrauliczne dla idealnego procesu spalania poprzez montaż zaworów trój i czworodrożnych. Dla idealnego spalania proponujemy pełen serwis kotła przed sezonem, aby uniknąć problemów w czasie sezonu jesienno - zimowego. Serwis prowadzimy latem. Nasi klienci już ten system sobie wdrożyli. Lepiej serwisować jak naprawiać w trakcie sezonu grzewczego. Kocioł jak samochód potrzebuje serwisu i przeglądu.

Jako firma znana na polskim rynku montujemy nowe kotły wycinając stare urządzenia grzewcze z pełną gwarancją.

Nie zawsze trzeba jechać na miejsce pracy kotła czasami wystarczy porozmawiać przez telefon i usunąć przyczyny niesprawności. Masz problem zadzwoń zrobię wszystko aby twój kocioł pracował idealnie.

Tego typu kotły różnych producentów nie są dla nas problemem.

Nasze kotły pracują w całej Polsce dlatego serwis prowadzimy także w całej Polsce.

Zapraszamy do konsultacji jak również do serwisowania vascoal.pl tel 501516007

nasz email [email protected]

Edytowane przez vascoal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowany

Jun 2014

Skąd

katowice

Kod pocztowy

40-348

Posty

3

Domyślnie Serwis i naprawa

Prowadzimy serwis i naprawę tego typu pieców. Jako producent mamy certyfikaty wydane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu, które są uznawane jako jedyne w tego typu kotłąch na eko - groszek.

Mamy wszystkie części zamienne;polskie motoreduktory , ślimaki, układy sterowania, wentylatory.

Czyścimy kotły i układy odprowadzania spalin. Ustawiamy pełen proces spalania.

Współpracujemy z firmami sprzedającymi dobry węgiel i polecamy je.

Prowadzimy przeróbki hydrauliczne dla idealnego procesu spalania poprzez montaż zaworów trój i czworodrożnych. Dla idealnego spalania proponujemy pełen serwis kotła przed sezonem, aby uniknąć problemów w czasie sezonu jesienno - zimowego. Serwis prowadzimy latem. Nasi klienci już ten system sobie wdrożyli. Lepiej serwisować jak naprawiać w trakcie sezonu grzewczego. Kocioł jak samochód potrzebuje serwisu i przeglądu.

Jako firma znana na polskim rynku montujemy nowe kotły wycinając stare urządzenia grzewcze z pełną gwarancją.

Nie zawsze trzeba jechać na miejsce pracy kotła czasami wystarczy porozmawiać przez telefon i usunąć przyczyny niesprawności. Masz problem zadzwoń zrobię wszystko aby twój kocioł pracował idealnie.

Tego typu kotły różnych producentów nie są dla nas problemem.

Nasze kotły pracują w całej Polsce dlatego serwis prowadzimy także w całej Polsce.

Zapraszamy do konsultacji jak również do serwisowania vascoal.pl tel 501516007

nasz email [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzimy serwis i naprawę tego typu pieców. Jako producent mamy certyfikaty wydane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu, które są uznawane jako jedyne w tego typu kotłąch na eko - groszek.

Mamy wszystkie części zamienne;polskie motoreduktory , ślimaki, układy sterowania, wentylatory.

Czyścimy kotły i układy odprowadzania spalin. Ustawiamy pełen proces spalania.

Współpracujemy z firmami sprzedającymi dobry węgiel i polecamy je.

Prowadzimy przeróbki hydrauliczne dla idealnego procesu spalania poprzez montaż zaworów trój i czworodrożnych. Dla idealnego spalania proponujemy pełen serwis kotła przed sezonem, aby uniknąć problemów w czasie sezonu jesienno - zimowego. Serwis prowadzimy latem. Nasi klienci już ten system sobie wdrożyli. Lepiej serwisować jak naprawiać w trakcie sezonu grzewczego. Kocioł jak samochód potrzebuje serwisu i przeglądu.

Jako firma znana na polskim rynku montujemy nowe kotły wycinając stare urządzenia grzewcze z pełną gwarancją.

Nie zawsze trzeba jechać na miejsce pracy kotła czasami wystarczy porozmawiać przez telefon i usunąć przyczyny niesprawności. Masz problem zadzwoń zrobię wszystko aby twój kocioł pracował idealnie.

Tego typu kotły różnych producentów nie są dla nas problemem.

Nasze kotły pracują w całej Polsce dlatego serwis prowadzimy także w całej Polsce.

Zapraszamy do konsultacji jak również do serwisowania vascoal.pl tel 501516007

nasz email [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzimy serwis i naprawę tego typu pieców. Jako producent mamy certyfikaty wydane przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu, które są uznawane jako jedyne w tego typu kotłąch na eko - groszek.

 

W Polsce są 4 akredytowane instytuty badawcze - polecam się doszkolić.

 

Poza tym do reklamowania się tu należy wykupić profil płatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Mam problem z piecem z Pleszewa retor komputer negros

Nie dobija mi do zadanej temperatury oraz nie wypala się węgiel jakieś porady bo już chyba wykorzystałam wszystko co na moje możliwości możliwe podaje dane które mam obecnie zmieniałam już ustawienia z filmików z YouTube ale u mnie te ustawienia nie wchodzą w grę

Temperaturę zadam 55 stopni a osiągnie tylko 45 stopni max

Temperatura zadana CWU 44 stopnie

Czas podawania 9s

Czas pomiędzy podawaniem 1min i 43s

Temperatura załączenia P.CO 32 stopnie

Krotność podawania 3

Czas przedmuchu 25s

Wyłączenie regul. 30 stopni

Czas pomiędzy przedmuchem 8min

Obroty dmuchawy 35 procent

Obroty w stanie nadzoru 35 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie dopala węgla to jeśli nie ma speków można podnieść leciutko moc wentylatora lub ewentualnie zwiększyć przerwę w podawaniu , a co do niemożności dobicia temp podejrzewam że pompa kotłowa za szybko pracuje co ? na którym biegu ona idzie ? najlepiej jak by szła na 1 biegu im wolniej woda krąży w obiegu tym lepiej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...