Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jazda konno - konie, jeździectwo, miłośnicy jazdy konnej


fijak9

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

WOW!

może i jestem stuknięta, ale jak na nie patrzę to mam ciarki na plecach, coś takiego w tych koniach jest, jak w żadnych innych. Kiedyś kupie sobie Araba , może nie z takim rodowodem jak Zeta-Wu :) ( Bandos wśród pradziadków) ale kiedyś kupię :D bo że kiedyś będę miała konia to pewne :wink:

A jak kiedyś w necie natknęłam się na filmik z pożegnania dyrektora Andrzeja Krzyształowicza z "jego" końmi w roli głównej to się serio poryczałam :oops:

 

Nawet na irlandzkiej wsi koniarze wiedzą że najlepsze Araby są z Polski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooooo, widzę, że świat jest mały i na FM też arabiarzy nie brakuje :D

tak dla ścisłości - księga rodowodowa koni oo nie jest prowadzona na stronie Janowa, a PZHKA nie prowadzi księgi stadnej :wink:

no to uporządkujmy:

na stronie Janowa jest baza rodowodowa koni oo, ale nie jest zintegrowana z księgą stadną

Księgę Stadną koni oo (PASB - Polish Arabian Stud Book) prowadzi Jockey Club (Polski Klub Wyścigów Konnych)

 

Pozdrawiam,

Armidia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooooo, widzę, że świat jest mały i na FM też arabiarzy nie brakuje :D

tak dla ścisłości - księga rodowodowa koni oo nie jest prowadzona na stronie Janowa, a PZHKA nie prowadzi księgi stadnej :wink:

no to uporządkujmy:

na stronie Janowa jest baza rodowodowa koni oo, ale nie jest zintegrowana z księgą stadną

Księgę Stadną koni oo (PASB - Polish Arabian Stud Book) prowadzi Jockey Club (Polski Klub Wyścigów Konnych)

 

Pozdrawiam,

Armidia

 

Wszytko się zgadza, nie chiałem wchodzić w szczegóły, akurat to nie miało tutaj znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne te araby sa, faktycznie. Ostatnia fota CUDNA!!! I widze, ze ta stadnina tez fajna. Moze w tym roku uda mi sie w koncu do Janowa wybrac...kto wie.

 

pam - a mozesz napisac jak stales sie posiadaczem Zetki?

 

Te stajnie to w Michałowie. Już pisałem kiedyś, że warto się wybrać na pokaz "dla wtajemniczonych" właśnie tam a nie do Janowa.

 

A Zeta pochodzi ze stajni mojego znajomego: http://www.skwisnicz.pl/index.php?podstrona=stadnina

 

Jest tam zdjęcie matki Zety, ktora pochodzi z właśnie z Michałowa. Właśnie tam mialem okazję dosiadać arabów i to mnie przekonało. Zwłaszcza zachowanie w dość górzystym terenie. Wyjazdy pod górę sprawiaja wrażenie jakby się siedziało bezpośrednio na silniku odrzutowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze w 2010 sie uda w koncu. A na janowska warto jechac? Jak sie nigdy nie bylo jeszcze.

 

Oczywiście że warto. Ale imprezy o całkiem innym charakterze. Janów to wileka impreza, pełno ludzi, po prostu taki koński jarmark w wersji ekskluzywnej. Michałów to konie na wyciągnięcie ręki i pokaz dla miłosników a głównie hodowców i przyszłych nabywców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wtedy przy okazji wpadniesz pojeździć u mnie. Będzie okazja spróbować araba pod siodłem :D

 

Trzymam za slowo i przypomne sie na 100% :wink:

 

Jezdzialm na arbie wiele razy ale zawsze na jednym i tym samym. To nawet przyrodni brat Twojej siwki.

O... na tym.

 

http://img13.imageshack.us/img13/4016/pict0100sh.jpg

 

( Emigrant - Zuzanna )

 

 

Nie powiem, nieco inaczej sie jezdzi niz na moich ulubionych wielkopolanach czy hanowerach. W dodatku Zachodni Wiatr potocznie zwany Zenkiem jest ogierem, nadal kryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emi ja nie naleze do niskich i drobnych kobiet wiec araby wg mnie sa dla mnie za male :-) I to glownie ta roznica :-) Przyznam, ze wole wieksze konie, male wydaje mi sie, ze drobia ( jesli wiecie o co chodzi ) zwlaszcza w klusie. No a Zenek jak pisalam jest ogierem kryjacym co tez dodaje "smaczku" takiej jezdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat zdecydowałem sie na zetę, ze względu na jej wzrost. Myślę, ża w okolicach 155. I do tego mam zupełnie odwrotnie jak Spartanka. Uwielbiam nieduże konie. Oczywiście nie hucuły, bo te są jakieś ociężałe :)

A tu widzę że ogierek nie dość że po Emigrancie, to jeszcze z linii żeńskiej "Z". Gdzieś tam jeszcze pewnie wspólna pra pra babka. Co do drobienia, to raczej jak się "podjara" innymi końmi i wtedy tupta w miejscu bo ją nerw bierze. A jak wyciągnie kłusa, to duże konie wymiękają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu fotki- jak fajnie.

Emi - super opis zawodów

Widzę arabowo było...

mróz, no nie... swoją luzem ganiam po hali... może jakieś fotki porobię, to wielkopolanka się zaprezentuje ;)

 

A ja pewnie przez ten mróz sobie jutro odpuszczę. Mam wolne miedzy świętami to nadrobię. U nas dalej trzyma -13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img706.imageshack.us/img706/2748/addlayermaskcopy.jpg

Zdrowia, szczęścia, pomyślności i niech dobroć wśród Was gości.

By Wam wszystko pasowało...

By kłopotów było mało...

Byście zawsze byli zdrowi...

By problemy były z głowy...

By się wiodło znakomicie i wesołe było życie!

Niech radość i pokój Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok 2010.

Życzymy, aby dla Was był to Rok szczęśliwy w osobiste doznania, spełnił zamierzenia i dążenia zawodowe i społeczne oraz by przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...