Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jazda konno - konie, jeździectwo, miłośnicy jazdy konnej


fijak9

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

................................................. jaka ja jestem sztywna, pospinana jak agrafka!!! Starosc nie radosc wiem...ale moze ktos ma jakis sposob/ćwiczenia jak sie rozluznic. Widac to zwlaszcza jak mam jezdzic klusem wysiadywanym, bez strzemion.

 

:) Ales zucila ,Spartanka ,pytanie :) Cale epopeje mozna by pisac! Dobrze by bylo znalesc zrodlo tego usztywnienia.Cos Ci opowiem.Od pewnego czasu walkujemy na placu klus wysiadywany z Moim.Ubzdural se chlop,ze musi.Robimy cwiczenia takie,siakie ,coby ten klus wygladal jako tako i byl jechany z przyjemnoscia i dla chlopa i dla stwora. Jezdzi i wydaje sie,ze wszystko dobrze. Zdazylo sie w zeszlym tyg . ze zawital u nas nasz GURU jezdziectwa i przyjaciel zarazem z zaprzyjaznionej stajni.Popatrzyl na tego Mojego,popatrzyl na konia i mowi: no dobrze,dobrze ,tylko ten kon cos nie taki.Podjedz no tu.

Moj podjechak a Tomek wskazal mu na kawalek plecow .Moj ruszyl klusen wedluk danej wskazowki i...Eureka!

Smialismy sie potem,bo Tomek wola: no sprubuj pojechac tak jak poprzednio! I sie nie dalo :) . Ale i po koniku bylo odrazu widac,ze cos mu ulzylo.Chlop odpuscil to i konisko zmieklo,wiec automatycznie jezdziec odczul lepszy komfort jazdy co wprawilo go w dobry nastroj i dodatkowo zapobiegalo spieciu....A jezdzil wlasniebezstrzemion.:)

Pruboj ,kazdy z nas jest inny i w innym miejscu znajduje ten swoj punkt.Czasami zdaza sie tak,ze dany kon z danym jezdzcem sie poprostu nie zgra. powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawalek plecow....ale, ze co? Ze ma sie tam bardziej wygiac, zgiac, czy jak?

 

Ale...tak jak piszesz, trzeba ten rytm zlapac. I fakt, sa konie gdzie sie lapie zaraz a sa takie, ze nigdy sie nie zlapie :-)

No jej,to tak w skrucie Ci napisalam.Gdzies tam bylo jakies napiecie wlsnie.Znajomy kazal mu inaczej usiasc.Maz teraz twierdzi,ze klus wysiadywany to pestka i ze siedzac w ten sposob moze jezdzic nawet wyprostowany w plecach! NOOOO ,zobaczymy jak kaze mu sie przesiasc na konia-łucznika .Zdam Ci relacje.

NIe wiem jak tam u Ciebie instruktorzy podchodza do sprawy,na ile boira pod uwage ruznice w budowie poszczegulnych jezdzcow.PO mojemu to trzeba jezdzic,jezdzic i jezdzic,ale pod okiem instruktora dobrego zeby nie utrwalac bledow.Zaczynac lekcje od krutkich,latwych cwiczen,zeby cialo stopniowo sie rozprezalo.Nie za ostro,bo jak sie zepnie to potem wszystko odnowa.I rozmaite cwiczenia najlepiej na lazy (zaden wstyd! ).

Pozdrawiam i powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze na lazy jezdze, jak najbardziej. Mam fajna instruktorke wiec mam nadzieje, ze mi sie uda jakos porozluzniac. Tak jak piszesz, trzeba jezdzic, jezdzic, jezdzic....A ja najwyzej 2 razy w tyg, bo nie mam teraz czasu na wiecej. No ale jak juz dopniemy sprawy budowalne i bankowe do konca ( trzymajcie kciuki bo ten dlugo wyczekiwany moment w koncu zaczal sie urealniac i przyblizac ) to moze bedzie czas na 3 razy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

:)

Pam,mimo staran Spartanki nie chce sie pochwalic widokami z okna...

To moze ja sie pochwale .) : http://www.kwiatkonie.pl/afera.htm .Aferka przeszla do mojej stajenki :).Narazie oswaja sie z pozostalymi a one z nia.

 

Czy reszta koniarzy z tego forum jest tak bardzo zajeta budowaniem,ze nie daja znaku zycia? Jesli nieobecnosc jest spowodowana jedynie wykozystaniem tego pieknego czasu na jazde konna,to jest to nieobecnosc jak najbardziej usprawiedliwiona! Czas jest teraz DOSKONAŁY !

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farida - fajna klaczka! Dla Ciebie? Ile masz konikow?

 

Ja korzystam z pogody ile sie da, jezdze 4 razy w tygodniu bo jak przestawimy czas to tylko hala zostanie....Oby do wiosny!

 

A tak wyciskam poty na moich lekcjach konnych :-) garbie sie, noga mi lata, wiem, wiem, wiem....ale staram sie, naprawde.

 

Edytowane przez Spartankaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farida to wklejaj foty. Macie jakis osrodek?

Koniki tam gdzie jezdze faktycznie fajne sa i pieknie ulozone.

 

O jakim gescie z ziemi piszesz?

:)

NO to moze najpierw skomentuje foty.

To co prawda nie u mnie,ale jedno z moich ulubionych zdjec Jezdzieckich.przełom lata i jesieni w BIeszczadzie (okolice Żubraczego).Naprawde,zachecam wszystkich,kto tylko moze w takim okresie,do odwiedzania osrodkow po sezonie!-spokoj,spokoj i jeszcze raz spokoj.

http://img215.imageshack.us/img215/9896/kopiowane05102010034.jpg

Duzo nam ,Spartanka,podsylasz fot z treningow.A ja chce pokazac,jak sie odbywaja treningi w zaprzyjaznionym klubie jezdzieckim. Otoz,na lonie przyrody.Wyjazd w teren jest czesto polaczony z odwiedzeniem "terenowej" ujezdzalni .Troche spaceru,troche pracy.

Tu,nasz mistrz demonstruje jak NIE NALEZY robic! czasem jest przy tym troche smiechu a czasem płaczu ;) .

 

http://img837.imageshack.us/img837/6601/kopiowane05102010049.jpg

 

Moja Aferka,kiedy jeszcze nie byla moja. Tu pokaz woltyzerki .(byl jeszcze pokaz naturalnego ujezdzenia.(chcesz fotki? )Jak widac moj nowy nabytek to oaza spokoju,choc z urody jest,powiedzmy delikatnie,przecietna :) .

 

http://img225.imageshack.us/img225/4008/dsc0387l.jpg

 

I na koniec Afera juz u nas w chwili włączania do "stada" W.ysoki kasztan jest jej znany,pochodzi z tej samej stajni.

http://img232.imageshack.us/img232/9366/kopiowane05102010113.jpg

Edytowane przez farida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

farida to wklejaj foty. Macie jakis osrodek?

Koniki tam gdzie jezdze faktycznie fajne sa i pieknie ulozone.

 

O jakim gescie z ziemi piszesz?

 

CD. Osrodka,jako takiego nie mamy.KOnie to nasza pasja ,ktora zarazamy coraz wiecej osob z okolicy.Tym sposobem mamy kilkoro uczniow .Poniewaz mamy fantastyczne tereny ,przygotowalismy boxy oraz "pokoj przy rodzinie" dla osob chcacych przyjechac tu z wlasnym koniem.AAA i jeszcze jest maly domek! Przymierzamy sie do ujezdzalni.Wiem,drogo i sie nie zwroci...Ale niektorzy z pasjii kupuja samochody i nikt sie nie dziwi :). Troche to jednak musi zaczekac(ujezdzalnia.).

 

 

I jeszcze jedna fotka...

Przywiezli mi toto,zostawili.Nawet jeszcze nie wiem jak na to wolac...(to gniade).Jest tu,na forum ,spec od koni na patykach,ale cos ostatnio sie malo odzywa ;) .Moze sie zlituje i napisze co sie z tym robi. ;)

To siwe to nasz kucek o ktorym juz pisalam kiedys.

http://img222.imageshack.us/img222/3458/kopiowane05102010136.jpg

 

Pozdrawiam :) .

A jesli chodzi o ten gest.Bardzo prosto mozna pokazac osobie poczatkujacej-co sie potem utrwala-jak nalezy skrecac.Jednym gestem mozna zademonstrowac uklad nog,tulowia,ramioni rak.Opowiadanie o tym gdzie co ma byc w teorii troche sie " zielonym" wydaje skomplikowane:).Jesli zaczne teraz opisywac jak to pokazac to lepiej poczytac regolke- na jedno wyjdzie.Moze Twoim sposobem nagram kieeedddys filmik?

Edytowane przez farida
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aferka bardzo ladna jest, co Ty od niej chcesz :-)

Ja w kazdej chwili moge tez oczywiscie w teren pojechac ale jak mam Marte ( czyli moja trenerke ) pod bokiem to wole miec z nia zajecia na placu.

A gdzie mieszkacie dokladnie?

 

Nagraj filmik koniecznie! Bo nie zalapie o co chodzi z owym robokopem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej farida! przypadkowo natrafiłam na wasz koński wątek (od niedawna dopiero buszuję po forum- dopiero od wiosny wznosimy naszą chatkę) a tu taka niespodzianka - AFERKA w nowym domu! dwa urlopy z rzędu spędzalismy w Bieszczadach u kwitkoni, juz planujemy trzeci raz, stąd znamy twojego nowego konika. Uściskaj ją od nas bardzo!! pozdrawiamy wszystkich muratorowych miłosników koni!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...