Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jazda konno - konie, jeździectwo, miłośnicy jazdy konnej


fijak9

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

pam link chyba najprościej w ten sposób wkleić:

http://img257.imageshack.us/i/obraz031cu.jpg/ ;)

 

fajne widoczki :)

lisa złapałeś??

 

Nie złapałem, bo zanim się rozgrzaliśmy z koniem to już było po zawodach ..:) ale za to mam link do zdjęć organizatorów to można pooglądać jakie są tereny bo fajne zdjęcia.

 

http://www.cossio.one.pl/content/_DSC2540_large.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
heeelooooooo, pobudka.......

ja nie spie....Tylko taki przestoj na forum...

Pam,kiedys pytalam Cie,jako eksperta,o konie na patykach.ponawiam pytanie.chcialabym dowiedziec sie czegos praktycznego o arabach.Jakas ksiazka,strona[pytanie].Polecisz cos[pytanie]

[sorrki,popsuly mi sie znaki na klawiaturze].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janiseya ja pochodzę z podkarpacia ;) i stosunkowo często tam bywam, a w okresie wakacji to już w ogóle :D mam nadzieję że do tego czasu się na tyle podszkole że będę mogła spróbować jazdy tam w terenie :)

 

w środe musiałam odwołać jazde :( ale przełożyłam na niedziele :)

w końcu załapałam anglezowanie na drugim koniu, bo się z nim zgrać nie umiałam po zmianie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie spie....Tylko taki przestoj na forum...

Pam,kiedys pytalam Cie,jako eksperta,o konie na patykach.ponawiam pytanie.chcialabym dowiedziec sie czegos praktycznego o arabach.Jakas ksiazka,strona[pytanie].Polecisz cos[pytanie]

[sorrki,popsuly mi sie znaki na klawiaturze].

 

Na początek polecam kwartalnik "araby", super zdjęcia dużo do czytania (ale drogi). Możesz zerknąć też na stronę endurance.pl, też coś znajdziesz. Poza tym pojedyncze artykuły z innych gazet końskich. Są też książki ale na początek nie polecam (typu opisy rodów itd). Dużo informacji masz też na stronie Janowa Podlaskiego i Michałowa i grzebanie w internecie. No i wyjazdy na imprezy, też mogę polecić gdzie i kiedy jak będzie trzeba. No i zawsze pozostaje bezpośredni kontakt. Zapraszam do spróbowania jazdy u mnie. Jak masz twarde siedzenie to 8 godzinna przejażdżka może wprowadzić w klimat. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek polecam kwartalnik "araby", super zdjęcia dużo do czytania (ale drogi). Możesz zerknąć też na stronę endurance.pl, też coś znajdziesz. Poza tym pojedyncze artykuły z innych gazet końskich. Są też książki ale na początek nie polecam (typu opisy rodów itd)......... Zapraszam do spróbowania jazdy u mnie. Jak masz twarde siedzenie to 8 godzinna przejażdżka może wprowadzić w klimat. :)

 

Od tygodni nie siedzialam w siodle,wiec z tym siedzeniem moze byc krucho...Ale dzieki,moze sie zdazy...Kto wie .

Moja dwulatka jest troche znalogowana.Ciekawska,ale nieufna troche.Narazie sie obserwujemy i poznajemy reakcje i takie tam.Moze zaczne z metodami naturalnymi.

Z tymi ksiazkami to jest problem.Wiekszosc to foty [piekne zreszta] i ,jak wspomniales,rodowody i artykuly specjalistyczne hodowlane.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

dość regularnie wspieram "centaurusa" :) już do 4 końskich żyć przyłożyłam palec :) Buława, Karolinka, Iskra i Kulfon

 

można dla nich przeznaczyć jeden procent podatku, ja tak zamierzam:

KRS 0000257551 - zachęcam koniarzy :)

 

jeździmy na nich, korzystamy z tego że są poddane człowiekowi, pomóżmy im gdy wpadają w tarapaty ( przez nas, ludzi tak by the way )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witajcie koniarze, mam kilka pytań do Was trzymających konisie przy domu - proszę podzielcie się wiedzą i doświadczeniem!!

- czy warto tynkować stajnię?

- jak macie rozwiązany prąd (oświetlenie) - jeśli nie tynkować to co z kablami? A moze nie oświetlać boksów tylko światło przed boksami? (stajnia angielska)

- czy przed boksami macie utwardzony grunt czy trawę? Warto tam wylać posadzkę, jesli tak, to jaką, zeby nie było slisko?

Ogólnie jeśli ktoś moze dać mi j akies cenne rady to ładnie się uśmiecham:D i BARDZO PROSZĘ

Farrida pozdrawiam Cię szczególnie! Jak się czuje Afera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koniarze, mam kilka pytań do Was trzymających konisie przy domu - proszę podzielcie się wiedzą i doświadczeniem!!

- czy warto tynkować stajnię?

- jak macie rozwiązany prąd (oświetlenie) - jeśli nie tynkować to co z kablami? A moze nie oświetlać boksów tylko światło przed boksami? (stajnia angielska)

- czy przed boksami macie utwardzony grunt czy trawę? Warto tam wylać posadzkę, jesli tak, to jaką, zeby nie było slisko?

Ogólnie jeśli ktoś moze dać mi j akies cenne rady to ładnie się uśmiecham:D i BARDZO PROSZĘ

Farrida pozdrawiam Cię szczególnie! Jak się czuje Afera?

 

Dzieki za pozdrowienia.i wzajemnie.

znaczy masz stajnie ''angielska''.to troche inaczej niz ja.moja jest tradycyjna,przejazdowa,ale czesc boksow ma dodatkowe wyjscia dla koni i szczerze mowiac,to zadko sie ich uzywa.

1. ja mam otynkowana wewnatrz i pomalowana farba olejna do wysokosci okien.wyglada to schludniej.przez 2 sezony byly tylko pustaki. sciany sa z maxa i okazalo sie,ze za slabo.sciany przemarzaja szczegulnie przy stropach.bedziemy tynkowac z zewnatrz ocieplac okolice plyty i szalowac dechami. czy warto/ chyba kwestia gustu.

2.mam swiatlo w trzech punktach korytarza. bede dodawala nad boksami poniewaz to nie wystarcza.przegrody i slupy zucaja cien i prace w boksach sa utrudnione.pewnie i tak bedzie oswietleniem zewnetrznym boksu angielskiego. kable sa rozprowadzone po scianach po tynku.

3.moje konie wychodza czesciej glownymi wrotami.jednak przed boksami polozylabym plyty jumbo.

a z Aferka niedobrze...ma dusznosci,kaszle,szybko sie meczy. zobaczymy co bedzie kiedy zrobi sie cieplej i konie beda przebywac tylko na zewnatrz.

 

nie mam zbyt duzo doswiadczenia z stajniami angielskimi.napewno powinno byc nad wejsciami zadaszenie i to spore.

sorki,mam nadal uszkodzona klawiature stad to dziwne pismo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farrida dziękuję Ci bardzo za szybką odpowiedź!! Co do zadaszenia mamy okap 2m, powinno być dobrze. Bardzo dobry pomysł z tą farbą olejną - pozwolisz ze odgapię!! Jeszcze się zastanowię co do kabli do oświetlenia - faktycznie przyda sie światło, gdy w zimie będę sprzątac boksy przed pracą.. Sprawdziłam w necie co to płyty jumbo - w sumie bardzo fajny pomysł - na pewno taka posadzka nie będzie tak śliska jak wylewka betonowa (zwłaszcza mokra). Mam nadzieję, ze Aferce sie polepszy z nadejściem wiosny - dobrze ze jest u Ciebie-pewnie ma większy luz niz pod bieszczadzkimi turystami..

Nasza stajnia 'buduje się', a my przygotowujemy sie powoli na przyjęcie koni (choć to dopiero za ponad rok). Dlatego baaardzo liczę, ze wy - posiadacze kopytnych przyjaciół podzielicie się z nami wiedzą i doświadczeniem. Pozdrawiam serdecznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam!

Czy wśród jeżdżących jest ktoś z Podkarpacia?

 

heh, pytanie rzuciłam i się ulotniłam....

 

A w jakich stajniach jeździcie? Ja mieszkam w okolicy Dębicy.

 

Piękna wiosna u nas, ciągnie do stajni pojeździć a tu niestety sytuacja nie pozwala:-(.

 

Pozdrawiam wszystkich miłośników jeździectwa:-).

Edytowane przez janiseya
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no...u nas tez juz lato!

:-)

a tu cisza.....

 

nasze fundacyjne koniki zmienily stajnie, juz sie zaaklimatyzowwaly, wczoraj byl kowal - jest OK

pam - teraz mamy jakies 5km do plazy :-)

 

no i nasz domek rosnie, juz jest piwnica i ruszyli z parterem

 

Weź nie kuś tą plażą....

 

A ja dzisiaj miałem cieplutko, jak zwykle ścigałem się z autami, a przy największej prędkości, jak miałem zwalniać, zerwała się wodza. Siła woli i tatarscy przodkowie mnie uratowali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...