Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Jankowa


Recommended Posts

Hoho..! to gratulacje!!! :D Chudziak zamknie wreszcie ten przykry dluuuugi etap.... Teraz to juz moze z gorki bedzie, po takim wstępie...

Co do tego kontrowersyjnego okna w salonie to ja bym zrezygnowała, jeśli reszta rzeczywiście dobrze doświetli. Właśnie ze względu na możliwości aranżacyjne... Ja chciałam dużo okien żeby było jasno, ale za razem przy kombinowaniu z ustawieniem telewizora już był problem. Bo najlepiej ogląda sie TV jak naprzeciwko odbiornika nie ma okien (zeby swiatlo sie nie odbijalo w ekranie) i jak za odbiornikiem tez nie ma okiem, zeby nie oslepialo. Chyba ze zaciagnie sie rolety na czas oglądania.

No i im więcej okien tym mniejsze możliwości ustawienia mebli, powieszenia jakiejś półeczki czy obrazka na ścianie... Chociaż z drugiej strony jeśli salon duży to miejsce na takie ozdóbki zawsze sie znajdzie prawda?

pozdrawiam

Aneta

 

Dziekuję za gratulacje i nadzieję, że teraz będzie szybciej... Jesteśmy już trochę zmęczeni, a to przecież dopiero początek i będziemy potrzebować jeszcze masę energii!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja też gratuluję Ci że pokonany zostanie kolejny etap :D

Mam nadzieję, że dalej pójdzie lepiej, bo tak jak mówiłam: zły początek to dobry koniec.

U nas po wczorajszym spotkaniu z majstrem też zaświtała nadzieja, że od przyszłego tygodnia będziemy mieli ekipę na działce. I też bardzo się cieszę :p

 

Wielkie dzięki!!! A ja trzymam kciuki, abyście budowali bez takich "przebojów" jak u nas!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu, rolet nie instalujemy, żeby było bezpieczniej. Drzwi na taras będą bardzo duże - 2700 x 2320. Roleta ma być kurtyną zapobiegającą uciekaniu ciepła zimą.

 

Drugą chcemy mieć w sypialni - okno w kier. pd-wsch. Latem słońce rano potrafi nieźle dawać do pieca. Tu liczymy na dobre zaciemnienie.

 

Na więcej rolet nas nie stać, węc pod rozważaniach za i przeciw zdecydowaliśmy się tylko na dwie.

 

To rzeczywiście wielkie te drzwi 0,5 m szerzej niż u nas. To teraz rozumiem, bardzo mądrze robicie!!! Hmm muszę przemysleć może my tez powinnismy zrobić podobnie... tylko u nas sa dwie sypialnie od pd-wsch oraz drzwi do ogrodu, a popołudniu będzie też prażyc w wykusz od pd-zach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasz chudziak przypomina czary-mary. Ciekawa jestem, czy pracownicy z betoniarni nie mówili "w życiu czegoś takiego nie robiłem!".

 

Gratuluję też pięćsetnego postu.

 

Przekroczyłam 500 nie mając pozwolenia na budowę (to powinno być karalne! :wink:) a 1000 jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty.

 

Ale i tak nam delko do koleżanki mikopiko.

Przeciez o to chodziło!!! :wink: Ale teraz już robimy wszystko zwyczajnie :D

 

A Mikopiko jest bezkonkurencujna to prawda :wink: Cześć Miko, plotkujemy o tobie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu, rolet Drzwi na taras będą bardzo duże - 2700 x 2320.

 

Mam taki sam wymiar okna tarasowego - z czego jedno skrzydło fo fix.

 

W wykuszu mam tez fix (w srodku). Nie chciałam zrezygnować z wszystkich bo czasem siedzi duzo gosci przy stole i mówią ze duszno - wtedy mogę otworzyc w wykuszu i przewietrzyc, a z kuchni byloby za daleko u nas.

 

oraz duza witryne w salonie

 

oraz po dwie części fixów w oknach łukowych

 

takze mam ich sporo. Obiniżaja znacznie cenę jesli są szklone w szkrzydle...

Mysmy wybrali opcje szklenia w ramie czyli wszystkie okna imitują okna otwieralne i cena jest w zasadzie ta sama, choc odchodzi koszt okuć

 

gratuluję zalania chudziaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, właśnie mnie też olśniło dopiero podczas wizyty w Oknoplaście, gdzie zwrócono nam uwagę, że fixy bez szklenia w ramie bedą różnić się od pozostałych okien... Teraz muszę sobie przemysleć, czy przyjąć konwencję, że w wykuszu przeszklenia będą specjalne i zastawione zielenią - wtedy fixy bez ramy pasują, czy tez upodobnić okna w wykuszu do pozostałych okien... hmm...

Jeszcze raz dzięki za przypomnienie o Goranie, są bardzo atrakcyjni cenowo i jeszcze firma z moich stron rodzinnych :wink: Na razie dostałam ofertę mailem i nie widziałam profili Gelan w systemie Lider IQ 8000. Lider jest niestety 4-komorowy, pozostałe oferty mam na 5-komorowe okna. Jednak daleka jestem tego, aby uzależniać od tego wybór. Sądzę, że różnice są minimalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo, kanał w garażu? Moj mąż też bardzo chciał, żebyśmy mieli takowy, ale nasz architekt "nawalił" (zreszta nie tylko pod tym względem) i mu się "zapomniało", że miał być kanał. Potem już nie chciało nam się kombinować i w końcu stwierdziliśmy, że zrobimy jak jest w projekcie, a już oszczędzimy sobie nerwów i pieniędzy...

Renka, fajnie że coś już widać na tych Twoich zdjęciach, czekam teraz na ściany :)

pozdrawiam

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za słowa zachęty... bardzo sie przydadzą, bo ostatnio trochę czuję się przytłoczona tymi nieustajacymi problemami na budowie :evil:

Budowa nam się toczy mozolnie, głównie z powodu problemów kadrowych. To nie brak materiałów, nieterminowość dostaw, czy zaporowe ceny są największą bolączką, ale brak prawdziwych fachowców. Ludzi, którzy szanują swój czas i czas osoby, która ich zatrudnia o aspekcie finansowym nie wspomnę.

Może lepiej samemu usiąść i zacząć lepić, zawsze jakaś lepianka z tego wyjdzie...

Oczywiście damy radę, bo nie ma innego wyjścia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renka, jak z deskami? Udało się kupić?

Ja miałam farta w zeszłym tygodniu i udało mi się kupić z ogłoszenia na forum po bardzo korzystnej cenie. Przykro mi że nie mogłam Ci pomóc :cry: ale byłam kilka dni w delegacji. Cieszę się, że Twoja budowa rozwija się :) i trzymam kciuki na ciąg dalszy :D

 

Tak, udało nam się kupić sensowne deski w Łomiankach. Mamy już połowę. Resztę też tam kupimy.

Może znasz kogoś kto potrzebuje piasku do podsypania z naszych okolic? Wybraliśmy sporo piasku, aby zrobić miejsce na keramzyt i trochę mało miejsca robi się na działce. Kupiliśmy przyczepkę i moglibyśmy pomału wywozić nadwyżki, ale nie wiem gdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nadaje... tzn, gdyby nie keramzyt to wypełniałby nasze fundamenty, zresztą poniżej keramzytu mamy właśnie "rodzimy piasek". Piasek jest żółty i ma od czasu do czasu jakiś kamyk. Spieszy mi sie o tyle, że tata zaczął rozgarniać tą górę piasku po działce. Chce dobrze, ale nie dociera do niego, że aby potem cokolwiek mi tam urosło, to będę musiała naiwieźć bardzo dużo ziemi. Spróbuję jeszcze ponegocjować, w końcu to moja działka :wink:

A można przewieźć ci trochę piasku i wysypać w odpowiednim miejscu na działce? Jeśli będziemy woźic małą przyczepką to i tak trzeba to robić przez kilka dni i rozładować szuflą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo, kanał w garażu? Moj mąż też bardzo chciał, żebyśmy mieli takowy, ale nasz architekt "nawalił" (zreszta nie tylko pod tym względem) i mu się "zapomniało", że miał być kanał. Potem już nie chciało nam się kombinować i w końcu stwierdziliśmy, że zrobimy jak jest w projekcie, a już oszczędzimy sobie nerwów i pieniędzy...

Renka, fajnie że coś już widać na tych Twoich zdjęciach, czekam teraz na ściany :)

pozdrawiam

Aneta

 

Paweł zdecydował się na kanał w ostatniej chwili, też nie mieliśmy go w projekcie. Wcześniej o nim nie wspominał bo obcinaliśmy wszystko co generuje dodatkowe koszty. Ale po tym jak przez 4 dni szukał warsztatu do wymiany zbiornika paliwa, stwierdził, że w tym czasie sam by go wymienił i powrócił pomysł z kanałem. Poza tym facet musi mieć swoje małe królestwo, w którym może sobie poszaleć ze śrubkami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...