Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Jankowa


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Renka!

Śledzę Twój wątek a'la dworkowy bo mam zamiar budować podobny domek. Strasznie mi się ten projekt podoba tego domku co Ty budujesz i też chciałam go budować ale jego szerokość nie pozwalała nam usytuować go na działce natomiast projekt bez garażu nie przewidział kotłowni i dlatego wybraliśmy z pracowni Z500 projekt Z2 z podwariantem w którym jest wykusz http://www.z500.pl/projekty/2/warianty/5/wizualizacje/small_Z2_w+_widok1.jpg

Będę śledzić Twój wątek i gratuluje wyboru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołaczyłam do czytaczy. Z góry mówię że ze względu na keramzyt. U mnie jak pewnie pamiętasz domek już stoi z keramzytu. Skończone są tynki i coraz bardziej się upewniam w zasadności decyzji związanej z keramzytem.

Witam specjalistę od keramzytu i nie tylko :D

Mam nadzieję, że jak już wybudujemy nasz domek to też będę tak zadowolona z keramzytu jak ty... Na razie jest O.K. bloczki przyjechały w bardzo dobrym stanie.W rękach naszych murarzy trochę się pokruszyło bo panowie musieli sami sprawdzić, że młotkiem to moga sobie ... powbijać i zaczeli używać piły. Mam nadzieję, że nie będzie problemów z instalacjami bo kable bedą na murze a reszta na podłodze...

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam specjalistę od keramzytu i nie tylko :D

Mam nadzieję, że jak już wybudujemy nasz domek to też będę tak zadowolona z keramzytu jak ty... Na razie jest O.K. bloczki przyjechały w bardzo dobrym stanie.W rękach naszych murarzy trochę się pokruszyło bo panowie musieli sami sprawdzić, że młotkiem to moga sobie ... powbijać i zaczeli używać piły. Mam nadzieję, że nie będzie problemów z instalacjami bo kable bedą na murze a reszta na podłodze...

 

Pozdrawiam,

 

Co do instalacji to absolutnie zero problemów. Tylko otwory na puszki trzeba wiercić dobrym sprzętem, tj. takimi otwornicami. Tynki polecane są cementowo-wapienne. Z nimi było trochę schodów bo wadą (i zaletą) tych ścian jest ich nienaśiąkliwośc. Trzeba robić dobrą obrzutkę aby się lepiej kleiło.

A co do zadowolenia. Były upały a w domu przyjmnie mimo że jeszcze sporo otwartych otworów.

 

A tych z młotkiem to :evil: :evil: :evil:

Czasami mam wrażenie że hmm u fachowców mają trudności dogonić się dwie szare komórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Renka!

Śledzę Twój wątek a'la dworkowy bo mam zamiar budować podobny domek. Strasznie mi się ten projekt podoba tego domku co Ty budujesz i też chciałam go budować ale jego szerokość nie pozwalała nam usytuować go na działce natomiast projekt bez garażu nie przewidział kotłowni i dlatego wybraliśmy z pracowni Z500 projekt Z2 z podwariantem w którym jest wykusz http://www.z500.pl/projekty/2/warianty/5/wizualizacje/small_Z2_w+_widok1.jpg

Będę śledzić Twój wątek i gratuluje wyboru :D

 

Witam,

 

Bardzo cieszę się, że podoba ci się ten projekt i zamierzasz śledzić nasze budowlane perypetie. Postarm się zamieszczać zdjęcia z realizacji oraz oczywiście efekt finalny... kiedyś tam...

Rzeczywiście z przestrzenią gospodarczą w Zadębiu niebogato, ale jeśli chce się mieć trzy sypialnie na parterze i bryłę budynku w regularnym prostokącie to trzeba z czegoś zrezygnować...

W tym roku pojawił się nowy wariant Zadębia: Zadębie lg-06

 

http://www.dom-projekt.pl/projekt-domu-186.html

 

Jest to czego brakowało u nas tzn. przejście do garażu, łatwo dostępne pomieszczenie gospodarcze, duża łazienka, garderoba. Ale są też minusy: tylko dwie sypialnie na parterze i w dodatku wejście do jednego pokoju prosto z przedpokoju.

Twój projekt jest podobny ale chyba bardziej funkcjonalny: łazienka z oknem, osobne wc, garderoba, możesz wygospodarować spiżarkę, jeśli wejście do wc zrobisz z przedpokoju i zabudujesz przejście do kuchni... I ten podcień jest świetny... Ja też gratuluję Ci wyboru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Renka!

Też myślałam o spiżarce tak jak napisałaś bo architekt też tak zasugerował ale chyba jednak wolę wejście do kuchni z holu... okaże się w praniu 8) Aha i w miejscu WC mam zamiar zrobić małą pralnię :roll: dodatkowo można było by w niej przechować deskę do prasowania, wiadro z mopem itp :roll:

Ale co tam ja... ja to dopiero na wiosnę, Hej czekamy na fotki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę jakie piękne ściany :D

To podobno najprzyjemniejszy okres budowy bo szybko przybywa widocznych efektów :D

U nas ciągle NIC :evil: Mam tylko nadzieję, że mimo wszystko jesteśmy bliżej niż dalej początku :wink:

Co z piachem? Udało się Wam jakoś zagospodarować na działce?

Pozdr.

 

U nas niestety nie jest przyjemnie, chociaż od kiedy pojawił się tata i wogóle ruszyła budowa czujemy wyraźną ulgę.

Myślę że na dobrego wykonawcę warto poczekac, Jak już się zacznie budowa to unikniecie dodatkowych stersów no i tempo będzie przyzwoite...

 

Piasku mamy jeszcze pod dostatkiem. Tata uporządkował teren od frontu bo było trudno chodzic, ale mam jeszcze dużą pyzmę piasku za domem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...