Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Jankowa


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Miko, a powiedz mi czy hydraulik robił już wodę ciepłą i zimna przed tynkami a teraz będzie robił tylko co, czy też wszystko bedzie robił dopiero teraz, ciekawa jestem jaka jest kolejność tych instalacji...

Czy to powinno być coś takiego???:

 

-elektryczność, alarm

-woda ciepła i zimna + dokładna kanalizacja

-tynki

- podłogówka i co poprowadzone z podłogi, wiec bez ingerencji w tylki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kominek to też mi się podoba ten pierwszy, okrąły. Pasowałby do mnie bo też ma usytuowanie w narożniku.

Ale, ale... przy okazji pochwalę się...

Tydzień temu w środę zalali nam fundamenty, są już wypełnione piachem (17 wywrotek :o :o ) i czekamy na odpowiednie związanie betonu żeby móc zagęścić. :D

Idzie wolno, ale idzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Renka,

muszę przyznać, że mamy podobne przejścia z firmą budowlaną. Jak wiesz, ja sporo naczekałam się, aż zaczną budować mój domek. Nawet dłużej od Ciebie.... :( i to był pierwszy błąd, bo juz wtedy powinnam zmienic ekipę i nie miałabym tych następnych narwów :evil:

No cóż, człowiek uczy się całe życie i tak to wychodzi, że na własnych błędach....

U mnie teraz budowa idzie bardzo powoli. Dachówkę kładzie mąż z kolegą i niech robią ile chcą a ja i tak wiem, że będzie to zrobione dokładniej niz robiłaby mi to Firma. Mąż robi to dla siebie a kolega ma świadomość, że jak coś schrzani to...... no wiecie co .... :) jak to ze znajomymi - będzie nieciekawie..... :)

Renka, życzę Ci powodzenia w dalszej budowie i zobaczysz potem bedzie już tylko lepiej..... Sama siebie tak pocieszam, więc Ciebie tez mogę..... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu, dom mimo przejść pnie się do góry.

 

Pamiętam z dziennika Mikopiko (jak jeszcze był dostępny), że przy wylewaniu schodów w ostatnim, górnym schodku trzeba uwzględnić grubość stropu + wylewka podłogowa.

 

Nasz majster pamiętał za nas o prawidłowym wzmocnieniu ścianki kolankowej. Zwrócił na to uwagę mój brat budowlaniec (ale od dużo większych budów), którego poprosiłam o "inspekcję".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kominek to też mi się podoba ten pierwszy, okrąły. Pasowałby do mnie bo też ma usytuowanie w narożniku.

Ale, ale... przy okazji pochwalę się...

Tydzień temu w środę zalali nam fundamenty, są już wypełnione piachem (17 wywrotek :o :o ) i czekamy na odpowiednie związanie betonu żeby móc zagęścić. :D

Idzie wolno, ale idzie...

 

Gratuluję!!! To stan zero będzie na dniach :D

Wasze fundamenty, są tak wyniesione nad poziom terenu, że aż tyle piasku zmieściło się do środka :o Mówiłaś, że będziecie trochę podnosić poziom działki, ale nie sądziłam, że to będą prace ziemne w tak dużym zakresie... U nas też tempo budowy nie powala, ale może coś stanieje w międzyczasie :wink:

A na pewno będzie więcej czasu na zastanowienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Renka,

muszę przyznać, że mamy podobne przejścia z firmą budowlaną. Jak wiesz, ja sporo naczekałam się, aż zaczną budować mój domek. Nawet dłużej od Ciebie.... :( i to był pierwszy błąd, bo juz wtedy powinnam zmienic ekipę i nie miałabym tych następnych narwów :evil:

No cóż, człowiek uczy się całe życie i tak to wychodzi, że na własnych błędach....

U mnie teraz budowa idzie bardzo powoli. Dachówkę kładzie mąż z kolegą i niech robią ile chcą a ja i tak wiem, że będzie to zrobione dokładniej niz robiłaby mi to Firma. Mąż robi to dla siebie a kolega ma świadomość, że jak coś schrzani to...... no wiecie co .... :) jak to ze znajomymi - będzie nieciekawie..... :)

Renka, życzę Ci powodzenia w dalszej budowie i zobaczysz potem bedzie już tylko lepiej..... Sama siebie tak pocieszam, więc Ciebie tez mogę..... :wink:

 

Wielkie dzięki za słowa otuchy :D . Denerwowałam się strasznie na początku, bo chcieliśmy się szybko przeprowadzić. Teraz i tak nie zdążymy na Boże Narodzenie. Aby tylko z tynkami zdążyć przed zimą, to potem już prace wykończeniowe mogą trwać do wiiosny...

Musimy przyznać sobie prawo do błędów bo inaczej można zwariować - gdybyśmy wiedzieli, że się przewrócimy to nie wstawalibyśmy, prawda? :wink: Będę śledzić postępy na twojej budowie- górą rodzina!!! powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu, dom mimo przejść pnie się do góry.

 

Pamiętam z dziennika Mikopiko (jak jeszcze był dostępny), że przy wylewaniu schodów w ostatnim, górnym schodku trzeba uwzględnić grubość stropu + wylewka podłogowa.

 

Nasz majster pamiętał za nas o prawidłowym wzmocnieniu ścianki kolankowej. Zwrócił na to uwagę mój brat budowlaniec (ale od dużo większych budów), którego poprosiłam o "inspekcję".

 

Niestety schody to ciężki orzech do zgryzienia również na naszej budowie. Będziemy je robić już po zalaniu stropów na spokojnie, więc mam nadzieję, że wszystkie wymiary sprawdzimy kilkakrotnie... U nas ściana kolankowa jest zakończona wieńcem, a w samą ścianę będą wmurowane kotwy do trzymania dachu. Czy u was nie było wieńca, czy mówisz o innym wzmocnieniu?

Czytałam u ciebie o nasadach kominowych - czy dobrze rozumiem, że to są podstawki, które umożliwiają obudowanie komina cegła klinkierową? Zamawialiście to w składzie budowlanym czy gdzieś indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nasada kominowa to tzw. strażak. Wygląda faktycznie jak hełm strażaka, nasadzony na komin dymny. Może się obracać i jego zadaniem jest zapewnić ciąg w każdych warunkach pogodowych.

 

Nasze kominy są do wysokości dachu z cegły pełnej, to co nad połacią dachu było murowane z cegły klinkierowej. Można komin z cegły obłożyć płytkami klinkierowymi, kamienie, tynkować itp.

 

Wzmocnienie ścianki kolankowej - nasz majster zbrojąc wieniec nad parterem wypuścił pionowo pręty zbrojeniowe na rogach budynku i w paru innych miejscach na dłuższym boku. Potem murując ścanki kolankowe (mam dwie, różnej wysokości) zostawiał wolne miejsce. Przy okazji wylewania wieńca wszystko zostało zalane. (jeśli mam zdjęcie to wkleję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...