Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Jankowa


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Miko,

 

My nie wykańczamy poddasza, więc słabo interesowałam się tym. Ale w sprawie ludzi do kartongipsu to mam kontakt od Kze z forum, który brał ekipy od niejakiego pana Andrzeja. Napisał cytuję: "On ma firmę i różne ekipy od różnych prac. Generalnie robią OK, tylko mają opóźnienia... Ja brałem głównie ekipy od niego..." Zważywszy na poziom zadowolenia Kze to może być dobra opcja, ale może zajrzyj wcześniej do dziennika Kze i pogadaj z nim...

Druga opcja jest taka, że mam znajomego, który powrócił właśnie z emigracji zarobkowej i planuje rozpocząć prace w okolicach Warszawy (facet jest z Lublina). Znam go i wiem że jest uczciwy i dokładny, ale nie widziałam jego prac, a przydałoby się... To ,że pracował zagranicą może świadczyć na jego korzyść, ale i tak trzeba go sprawdzić. On będzie pracował z kolegą, więc ekipa byłaby dwuosobowa. Dostępny byłby pod koniec sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak strop zalany, wczoraj nawet miałam przyjemność chodzić po nim :D

Beton na strop braliśmy tam gdzie poprzednie partie na ławy i chudziak to znaczy w Kruszbudzie w NDM. Niestety B25 jest droższy i płaciliśmy 245 netto za m3 plus pompa 480 zł do 20 m3.

Obdzwoniłam wszystkie okoliczne betoniarnie i ceny były wszędzie identyczne, więc zamówiłam w Kruszbudzie, bo już sprawdziłam, że przyjeżdżają na czas i nie ma żadnych problemów.

Na razie jeszcze nic nie kupiliśmy taniej, może z wyjątkiem pustaków na ściany w marcu, ale i tak bedziemy teraz dokupować 450 szt. po nowych cenach (wykonawca nie dostarczył betonu komórkowego na garaż, chociaż wziął na to pieniądze i musieliśmy murować z keramzytobetonowych :evil: )

Ten brak oszczędności nie wiąże się z naszą niefrasobliwością, ale raczej z tym że nigdzie nie ma "taniej" :roll:

W sobotę jedziemy podlewać strop, musimy się nim nacieszyć! Jeśli macie ochotę zobaczyć naszą budowę to zaproszenie jest zawsze aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renka, dzięki za odp. :D My też poprzednio braliśmy w Kruszbudzie i pewnie jesteśmy na nich skazani :cry: Mam te same odczucia co Ty jesli chodzi o ceny :cry: Za wyjątkiem desek, które faktycznie kupiłam tanio i okazyjnie wszystko inne kupuję bardzo drogo. Dzis pracuje u nas hydraulik, uklada kanalizę i też zażyczył sobie niezłą sumkę :evil: Ale co mamy zrobić :roll:, mamy rynek dostawców i wykonawców. Na dodatek nasz majster nie umie nic zaplanować z wyprzedzeniem tylko stawia nas "pod scianę" np. mówiąc "na jutro potrzbuje to i owo...". No i martw się człowieku gdzie tanio kupić :wink:

Dzięki za zaproszenie, w sobotę też pewnie bądziemy to może zajrzymy :p

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a okna już wybraliście? i kiedy plany ruszenia dalej? u nas strop stał miesiąc...oj nuuudno już było a teraz spać nie mogę bo coś trzeba na szybciora wybierać.

Teraz Renia radzę ci myśl mocno nad łazienkami- gdzie, co, jaki prusznic, deszczownica, wanna.....i takie tam bo ja teraz o 3 chodzę spać :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a okna już wybraliście? i kiedy plany ruszenia dalej? u nas strop stał miesiąc...oj nuuudno już było a teraz spać nie mogę bo coś trzeba na szybciora wybierać.

Teraz Renia radzę ci myśl mocno nad łazienkami- gdzie, co, jaki prusznic, deszczownica, wanna.....i takie tam bo ja teraz o 3 chodzę spać :evil:

 

To dobrze, że strop suszył się tak długo, przynajmniej wysuszył się porządnie przed następnymi pracami....

W przyszłym tygodniu ściana kolankowa i wieniec. Potem dwa tygodnie przerwy, aby wieniec się związał. W tym czasie tata bedzie impregnował więźbę i budował małą derwutnię, aby prznieść sie tam z namiotu bo noce już chłodne. Drewutnia będzie przytulona do garażu i zostanie po budowie na... wszystkie rzeczy które nie zmieszczą sie mężowi w garażu :wink:

Tak wiec dach przesuwa się nawet nie na koniec sierpnia tylko raczej na wrzesień.

A łazienka... tak mam pare pomysłów moze rzeczywiscie należałoby je skonktetyzować tzn. znaleźć co, jakiej firmy i dlaczego tak drogo :wink:

Masz teraz urwanie głowy, ale jak pieknie będzie za chwilę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mogę podesłać adres na betoniarnię W. Progrest Legionowo-Łajski - po 223 zł +vat - B-20. Pompa- 400 zł

 

O to, rzeczywiście odrobinę taniej bo B-20 w Kruszbudzie kosztuje 233 zł.

Ja to już po zawodach, ale Ambroma może się zainteresuje :D

MaEmi to gdzie ty się budujesz? Gdzieś blisko chyba??? :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jak tylko przebrnęłaś przez ten trudny etap fundamentu to dalej idziesz jak burza :) A swoja drogą pogoda odpowiednia do zalewania stropu nie? Nie wiem jak u Was ale u nas szaro, buro i ponuro. i wilgoć w powietrzu. Może będzie wolniej sechł, a Wy nie będziecie dyżurować z tym wężem ogrodowym non stop.

A kotki super, sama zastanawiam się czy nie sprawić Rodzince jakiegoś zwierzaka. Ale to juz jak zamieszkamy w nowym domku...

pozdrawiam

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mogę podesłać adres na betoniarnię W. Progrest Legionowo-Łajski - po 223 zł +vat - B-20. Pompa- 400 zł

 

O to, rzeczywiście odrobinę taniej bo B-20 w Kruszbudzie kosztuje 233 zł.

Ja to już po zawodach, ale Ambroma może się zainteresuje :D

MaEmi to gdzie ty się budujesz? Gdzieś blisko chyba??? :D :D :D

 

Reniu piękny stropik :D Ale betonu poszło,ho, ho :o Jaką masz powierzchnię?

U nas jutro zalewamy chudziak, więc też liczę na jakieś 15 m3 :wink: Niestety bardzo drogo.

MaEmi, dzieki za kontakt, ale z Legionowa o Sowiej Woli doliczą napewno za transport, tak że nie będzie taniej niż w Kruszbudzie (jestem juz umówiona na jutro 12-13:00).

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

 

Reniu piękny stropik :D Ale betonu poszło,ho, ho :o Jaką masz powierzchnię?

U nas jutro zalewamy chudziak, więc też liczę na jakieś 15 m3 :wink: Niestety bardzo drogo.

MaEmi, dzieki za kontakt, ale z Legionowa o Sowiej Woli doliczą napewno za transport, tak że nie będzie taniej niż w Kruszbudzie (jestem juz umówiona na jutro 12-13:00).

Pozdr.

 

Mamy 160 m2 powierzchni zabudowy - to przecież parterówka głównie ma być. A przecież strop rozciąga się nad całością...

Będziemy mieli 138 m2 powierzchni użytkowej - mieszkanie 106 m2 i garaż 32 m2.

To jutro wielki dzień u ciebie!!! Tylko pilnujcie, aby nie "wypłynęła" wam rura kanalizacyjna tak jak u nas. Wylanie chudziaka odbywało się u nas w strugach ulewnego deszczu, było takie zamieszanie, że gdy mąż zauwazył, że jedna z rur podeszła za bardzo do góry było już po zawodach :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jak tylko przebrnęłaś przez ten trudny etap fundamentu to dalej idziesz jak burza :) A swoja drogą pogoda odpowiednia do zalewania stropu nie? Nie wiem jak u Was ale u nas szaro, buro i ponuro. i wilgoć w powietrzu. Może będzie wolniej sechł, a Wy nie będziecie dyżurować z tym wężem ogrodowym non stop.

A kotki super, sama zastanawiam się czy nie sprawić Rodzince jakiegoś zwierzaka. Ale to juz jak zamieszkamy w nowym domku...

pozdrawiam

Aneta

 

Ależ nasza budowa ślimaczy się bardzo, a przeżyliśmy na niej już tyle róznorodnych stresów, że wydaje mi się, że budujemy od wielków :roll:

Czas to sprawa bardzo względna prawda?

Kotki są urodzonymi działkowiczami tzn. urodziły się na którejś z sąsiednich działek. Teraz upodobały sobie naszą, bo mój tata je podkarmia. Są słodkie, a moje dziecko kocha zwierzęta. Chyba wszystkie dzieci kochają zwierzaki :D.

Jaś co drugi dzień wymyśla jakie będzie miał zwierzęta, jak już zamieszkamy w domu - istnieje duże prawdopodobnieństwo, że dla rodziców zabraknie miejsca w domu i na działce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam po urlopie :D

 

Byłam na wakacjach z synkiem, wyjechaliśmy do moich rodziców. Okolice piękne i zdrowe bo to Kazimierski Park Krajobrazowy, więc wakacje były bardzo udane. Nie chciałam jechać w jakieś nieznane miejsca bez Pawła, a on niestety musiał zostać w pracy i dodatkowo dogladać budowy.

U nas dużo zmian opiszę wszystko jak ochłonę po powrocie z dziewiczego tzn. pozbawionego internetu miejsca. No i muszę sprawdzić co u was sie dzieje... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...