Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Jankowa


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bardzo mi miło, że jesteśmy krajankami :D :D :D Ja pochodzę z Wąwolnicy.To mała miejscowość z długą historią, położona 5 km od Nałęczowa w stronę Kazimierza Dolnego.

Wyjechałam stamtąd na studia wielce szczęśliwa, że wreszcie wyrywam sie do wielkiego świata, a teraz nie marzę o niczym innym jak o tym, aby stolicę zamienić na kawałek własnego ogródka :lol:

Piękne te nasze strony rodzinne prawda? Uwielbiam rowerowe wyprawy do Kazimierza. W tym roku krążyłam tylko po okolicznych miejscowościach. Jaś już jest za duży, aby wozić go w foteliku, a za mały, aby jechać samodzielnie, więc musiałam się ograniczać... no ale kilka zjazdów głębokimi wąwozami udało mi się zaliczyć :wink:

Czytałam o waszym rajdzie rowerowym, jestem pod wrażeniem :D Mamy podobne pomysły na udane wakacje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Renka :D

Fajnie, że strop zalany :)

Zmiana konstrukcji dachu na pewno wpłynie na funkcjonalność poddasza.

Ale masz rację, że po roku czasu człowiek jest mądrzejszy, inaczej patrzy na projekty i plany. Mnie też trochę męczy fakt, że u nas na poddaszu nie będzie żadnego normalnego okna - wszystkie dachowe.... No i do tego te skosy....

Ja jeszcze jestem zauroczona czterospadowym dachem - ciekawe jak to będzie jak zamieszkamy.... :roll:

Masz może jakieś wstępne rysunki - jestem bardzo ciekawa jak to sobie wszytsko wymyśliliście.

Pomijając wszystko - gratulki za odważne podjęcie decyzji o zmianach na tym etapie. Życzę powodzenia :lol: :lol: :lol:

 

Pozdrawiam kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja się tak okopałam na pozycji obrony czterospadowego dachu, że inne projekty nawet nie wchodziły w grę :D Byłam nieprzejednana i na niewinne uwagi męża odpowiadałam gromami, że nie chcę mieć stodoły z dwuspadowym dachem tylko piękny dom (bez urazy dla wszystkich posiadaczy dachów dwuspadowych).

A teraz patrzę na to zupełnie inaczej i chce mieć "stodołę", bo to mój archetyp domu :lol: Jak brzmi to przysłowie: tylko krowa nie zmienia pogladów??? :lol:

Myslę, że będzie ci się dobrze mieszkało pod skosami. Przede wszystkim nie masz samych skosów jak moi znajomi. Parter jest przecież normalny, więc tylko część czasu będziesz spędzała w pomieszczeniach na górze i to będzie urozmaicenie... Zagladałam do ciebie a tam już zieleni się więźba, gratuluję!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu, odważna decyzja.

 

Tak swoją drogą - kiedy w czasie urlopu przejeżdżaliśmy przez wsie ze starą, drewnianą zabudową odkryłam, że te domy są najlepsze. Proporcjonalne, bez udziwnień, bez podwyższania ścianki kolankowej.

 

U nas ściana kolankowa ma około 80 cm i mam nadzieję, że z dużym okapem bedzie to dobrze wygladało...

A fascynację starą wiejską zabudową podzielam i bardzo żałuję, że tzw. rozwój wsi w latach 60-70- tych polegał głównie na tym, że zamiast pieknych domów zakorzenionych w tradycji powstawały klocki z płaskimi dachami. Jeszcze dużo czasu minie zanim te paskudki przestaną szpecić krajobraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu, a co z zadaszeniem nad wejściem do domu?

 

PS. Teraz kojarzę, że pisząc jakiś czas temu o moim budowaniu zgodnie z projektem myślałaś już o przeróbce swojego dachu.

 

Marto,

 

Skusiłaś mnie, aby pokazać nasze niewprawne szkice. Umieściłam je w dzienniku, więc trochę będzie widać co chcemy zrobić, chociaż to "surówka" jeszcze.

Chwaliłam waszą budowę zgodnie z projektem, bo przemyśleliście wszystko i konsekwentnie realizujecie... BRAWO!

U nas koncepcja domu zrobiła woltę i bynajmniej nie jestem tym zachwycona, ale lepiej teraz zmienić niż potem żałować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie wiem jeszcze jak to będzie wyglądać konstrukcyjnie, ale specjalista od więźby stwierdził, że do dachu naczółkowego potrzeba o 30 %mniej drewna niż do czterospadowego :o W czterospadowym były cztery wielkie słupy, zapytam co będzie teraz...

Okna dachowe powinny być chyba bardziej prostokątne niż kwadratowe. Być może Fakro 78 x 118 będą odpowiednie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Renka! :D

Podczytuję sobie Ciebie z doskoku i muszę powiedzieć, że fajny domek budujecie...a to, że powoli....to tak jak u mnie :oops: :wink:...

 

Niedawno w Twoim dzienniku zauważyłam zdjęcia okien Avante, które baaaardzo przypadły mi do gustu 8) :D ...Spośród kilku firm, które wyceniały nam okna, ta od avante :wink: okazała się najbardziej profesjonalna w obsłudze i doradztwie ...no i urzekła mnie cena oraz wygląd...szczególnie profil Styl i kolor Macore 8) :D ... Wcześnie kompletnie nic o tych oknach nie słyszałam i miałam pewne wątpliwości, ale względy estetyczne i cenowe (+ kilka dodatkowych bajerów) przeważyły :D . Ciekawa jestem, czy już podjęłaś decyzję i co w ogóle sądzisz o tych oknach?

 

Pozdrawiam

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Renka! :D

Podczytuję sobie Ciebie z doskoku i muszę powiedzieć, że fajny domek budujecie...a to, że powoli....to tak jak u mnie :oops: :wink:...

 

Niedawno w Twoim dzienniku zauważyłam zdjęcia okien Avante, które baaaardzo przypadły mi do gustu 8) :D ...Spośród kilku firm, które wyceniały nam okna, ta od avante :wink: okazała się najbardziej profesjonalna w obsłudze i doradztwie ...no i urzekła mnie cena oraz wygląd...szczególnie profil Styl i kolor Macore 8) :D ... Wcześnie kompletnie nic o tych oknach nie słyszałam i miałam pewne wątpliwości, ale względy estetyczne i cenowe (+ kilka dodatkowych bajerów) przeważyły :D . Ciekawa jestem, czy już podjęłaś decyzję i co w ogóle sądzisz o tych oknach?

 

Pozdrawiam

Monika

 

Witam Moniko,

 

Dziekuję za odwiedziny :D i pochwałę naszych pomysłów projektowych, bo to upewnia mnie, że nie robimy jakiejś strasznej głupoty.

 

Jeśli chodzi o okna to sprawa rozstrzygnie sie w tym tygodniu - jeśli pcv to okna Avante w kolorze macore, jesli drewniane to Bildau & Bussman. Tak zwlekam z oknami, bo musimy postanowić czy robimy dach, zasłaniamy deskami okna i czekamy do wiosny z tynkami, czy też zakładamy okna i robimy instalacje i tynki w zimie... Jeśli wybierzemy pierwszą opcję to wstrzymam się z zakupem do zimy, bo wtedy zwiekszy się szansa, aby coś utargowac, jeśli drugą to zamawiam szybko okna i liczę, że przyjadą przed mrozami :roll:

 

Napisałam ci wiadomość na priv...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie wygladaja te pustaki Leiera. My tez bedziemy miec pustaki keramzytobetonowe tyle ze skusilam sie na troche tansza firme lokalna i juz sie boje ile bedzie w nich betonu a ile keramzytu :-? Mam nadzieje ze nie bede mieszkac w bunkrze. A scianki dzialowe tez z bloczkow gazobetonowych, podobno KB 12 rozpada sie przy wierceniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o ooooo

ale zmiany :D

Renia ty konstruktorem zostałaś :D

Super, podziwiam cię :D ...ale jak mnie coś w dołku boli to nie ma to tamto tylko też idę na żywioł więc powodzenia...domek zupełnie inny wyszedł, może to i lepiej :D

 

Dzięki za wsparcie, też mam nadzieję, że efekt finalny wart będzie tego zamieszania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...