Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Jankowa


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jutro pędzę, aby sie nimi nacieszyć :D a raczej juz dzisiaj :D poza tym będę cieszyć się tym, że powoli znika przecudnej urody pustak keramzytobetonowy, bo już patrzeć na niego nie mogę :roll: znika z wnętrza parteru bo reszta to jeszcze ho. ho...

 

Marta, ty to masz oko - to znaczy okno :wink: ma 180 cm wysokości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dlugo mnie tu nie bylo ze zapomnialam swojego hasla, musze sie czesciej udzielac...

No, siostra, okna piekne. Naprawde bardzo ladne. Szkoda, ze nie moge osobiscie sobie poogladac. :cry:

Czy wybralas juz ktore drzwi chcesz?? Polecam sie w sprawie wszelkich konsultacji, niestety tylko na odlegosc.

caluski

tks alicja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ally,

 

Drzwi na razie w zawieszeniu, bo nie mam czasu pojechać, obejrzeć i dotknąć... Na zdjęciach to nawet "coponiektórzy" politycy wyglądaja na przyzwoitych ludzi, a co dopiero takie proste drzwi :lol: Na pewno będe szukała jeszcze nie raz pomocy - możesz spodziewać się w każdej chwili telefonu alarmowego :D

 

Ściskam,

 

TKS Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomka niestety nic nie wymierzyłam :roll: bo wcieło wszystkie miarki, które występowały na budowie w dużej ilości. Dzisiaj wyposażyliśmy się w nowe i będziemy je wozić w samochodzie to może nie wyparują...

Podam Ci dane w tygodniu, a tymczasem obejrzyj zabiegowe schody w domu Piskoscha w Galerii. Poprosiłam Piskoscha, aby podał wymiary swoich schodów, zobaczymy co napisze... Zajrzałam do twojego dziennika i nie znalazłam miejsca na schody, będa jakieś zmiany w projekcie?

 

:D :oops: Renka pamiętasz o mnie?

I okna, i wiosna piękne w Jankowie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepierzenie - a cóż to za przepiękny archaizm :lol: widzę siostrzyczko, że wy tam za oceanem kultywujecie staropolszczyznę :lol: Przepierzenie pochodzi od pierza czy od pierzeji???? Obecnie użwamy niestety mniej dynamicznych okresleń typu ścianka karton-gipsowa :wink:

Sciskam i do piątku

 

 

TKS Renata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syfity podwieszane są tylko w hollu i łazience i służą do zamontowania oświetlenia czyli halogenów, w pozostałych częściach domu oświetlenie jak najbardziej tradycyjne, bo nic się tak szybko nie nudzi i nie opatrzy jak modne nowinki. O zapomniałam.. . halgenki będa też w belce w kuchni i przy kominku.

Marto, dzięki za linka, zaraz obejrzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomka,

 

Wymiary moich schodów:

 

- długość otworu na schody 350 cm, szerokość 100 cm

- pierwszy schodek jest wysunięty poza otwór schodów i ma szerokość (krótszy bok) 23 cm i jest prostokątny

- drugi schodek to już zabieg mocno ścięty do trójkąta - z jednej strony 2 cm z drugiej 47 cm

- trzeci schodek tak samo trójkąt zabiegowy - dłuższy bok 50 cm i na drugiej ścianie 31 cm (jest w rogu dlatego dwie ściany) krótszy bok 2 cm

- czwarty schodek - ostatni zabiegowy - dłuższy bok 57 cm, krótszy 2 cm

- pozostałe schodki a jest ich 13, sa juz prostokatne i mają 20 cm szerokości - ZA MAŁO - ja nie mam stopy Kopciuszka i wisi mi pół stopy w powietrzu, wiem że gdy zrobi się stopnie z wchodzeniem będzie lepiej, ale schodzenie sie nie poprawi!!!!

 

Te schodki zabiegowe sa O.K. szerokie i nawet wygodne, ale te górne to porażka... otwór na schody powinien być dłuższy, wtedy schody byłby mniej strome i stopnie mogłyby być szersze... gdyby dołożyc do każdego z 13 wąskich stopni po 5 cm byłoby super, wobec tego łatwo obliczyć, że otwór w stropie powinien być dłuższy o conajmniej 65 cm.

 

Mam nadzieję, że podałam te wymiary klarownie, gdyby jednak było inaczej to daj znać, wymaluję rysunek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciut, ciut :D to znaczy skontaktowałam się z Panem Ł. z gazowni, który dpowiada za nasz "rejon", skracał nam nić gazociągu (był doprowadzony do domku letniego, który wyburzaliśmy) oraz zakładał skrzynkę w płocie. Pan Ł. wyposażony w projekt zagospodarowania działki oraz projekt domu sprawdza w wyższej instancji, czy może na tej podstawie przygotować projekt instalacji. W poniedziałek ma się odezwać, czy muszę szybko zamawiać inwentaryzację geodezyjną, czy na razie mogę sobie darować ... Tak więc nadal jesteśmy w "lesie", a jakże piękny ten las za oknami :D

Podczytywałam u Ciebie jak dzielnie walczycie ze steropianem :o Do niedawna uważałam, że my udzielamy się na budowie, ale muszę zmienić zdanie - jesteśmy lenie przy was :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...