Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Jankowa


Recommended Posts

Dziękuję Marto :D :D :D w opexie byłam już dwa razy a o tym sklepie zawsze zapominam... wybiorę się tam niezwłocznie :D Chcę się przekonać czy rzeczywiście są lepszej jakości niż polskie... o ile będzie to widać :wink: Być może bardziej trwała od Imoli będzie Nowa Gala, która cieszy się bardzo dobra sławą... A ty już dokonałaś ostatecznego wyboru?

 

A tynki mam cementowo-wapienne, wyglądają na równe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tynki wewnętrzne mam gipsowe. Zobaczyłam jednak Twoją elewację i spytałam się o tynk zewnętrzny. Akurat jestem na etapie "tynków elewacyjnych".

 

W sprawie płytek podłogowych - po kolejnej wizycie w salonie firmowym Opoczna padło na gres Gobi. Kolory podobne do Fossile Slate.

 

Poza tym odkryłam, że Opoczno nie bardzo się wysila. Większość gresów to kombinacja płytek w czterech, trzech kolorach (biały, piasek, brąz) różniących się tylko fakturą.

 

Imola Saloon na "poszarpane" brzegi. Ładne dekory i dwa wymiary płytek. Można bardziej pokombinować przy układaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynk kupowaliśmy razem z systemem Ecorock z Rockwoola, ale oczywiście wszystko musieliśmy po koleji dokupować i właśnie wczoraj kupiliśmy tynk mineralny Kreisel gramatura 2 mm, bo dowiedzialiśmy się, że Rockwool właśnie u nich zamawia. Czy na pewno nie będzie różnicy przekonam się już jutro... na szczęście to oddzielna ścianka wokól bramy garażowej...

Tynk mineralny wybraliśmy, ponieważ mamy wełnę. Jest mniejszy wybór kolorów wśród mineralnych, ale my i tak chcieliśmy "biały domek". A jaki rodzaj tynku poleca twój wykonawca? Czasami lepiej jest się skonsultować, bo na przykład mój wykonawca od izolacji i płytek na balkonie zażyczył sobie wszystko Mapei :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakim salonie Opoczna byłaś? tym na Puławskiej? ja tak oglądam Opoczno na raty w różnych miejscach i tak mam wrażenie, że coś mi ciągle umyka... Gobi, rzeczywiście ładne i bardzo neutralne, trochę jak Sabia Nowej Gali. A czy jest mniej chropowate niż Fossile Slate? Tak się zastanawiam jak to ciężko bedzie ścierać mopem tak chropowatą podłogę... mam teraz gładki gres w mieszkaniu i ściera się szybki i lekko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostra, piekne te plytki ale jak sa chropowate to sa strasznie trudne do utrzymania w czystosci. Przetarcie szmatka nic nie daje, bedziesz musiala szorowac szczotka. Wiem, bo tam gdzie chodze na joge w lazience jest piekna podloga z takich kamienno-podobnych plytek. Chociaz miejsce jest bardzo czyste to niestety widac gdzie sie najwiecej chodzi, bo w tych nierownosciach zbiera sie najwiecej brudu. Opamietaj sie i kup sobie jakies normalne, please!!!! :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie

http://img210.imageshack.us/img210/1261/p2020040oi9.jpg

a te ciemne do wiatrołapu :D

http://img142.imageshack.us/img142/1034/p1190010tt3.jpg

 

to półpoler, własnoręcznie przywożony z Łodzi :lol: bo tam dostaliśmy rabat średnio 70 zł na metrze w porównaniu do Warszawy :o :wink:

tu jeszcze porównanie tych 2 kolorów jakie mam

http://img232.imageshack.us/img232/4616/p1190012ig3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półpoler nie świeci się tak jak poler, to taki dyskretny połysk, w świetle się odbija ale nie jest tak śliski. Do zobaczenia jest w opexe w euroceramice ...tylko, że tam kosztuje 170 zł. Jak ten gres zobaczyłam to się w nim zakochałam ale mąż powiedział ..nie patrz się ..po co ci to :lol: :lol: :lol:

No i przez przypadek wpadłam na dziennik kropqi - polecam :D Ma właśnie ten gres położony :D i właśnie w Łodzi znalazła sklep , w którym go sprzedają

Dali nam super rabat i woziliśmy to 3 razy z Łodzi :lol: :lol:

To jest seria Tibet z Pamesy

http://www.pamesa.pl/images/media/Rekomendacje/tibet.50x50.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również muszę przyznać, że ładne płytki i są różne kolory, co daje wiele możliwości aranżacji w ramach jednej kolekcji.

 

Przypomniało mi się, że Sabię Nowej Gali wypożyczyliśmy ze sklepu na weekend. Wszystko co piszą o czyszczeniu chropowatego gresu to święta prawda. Bardzo szybko przeszła nam ochota na Sabię Nowej Gali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miko, to rzeczywiście był rabat stulecia... chyba największy w historii budowy :wink: :wink: :wink: płytki piękne i podziwiam poświęcenie - kto kursował trzy razy do Łodzi???

 

Jak powiem mężowi, że znowu jadę do Opexu to nie wiem co powie, bo nawet jego wytrzymała cierpliwość ma granice :lol: ale pojadę na pewno :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maju,

Z wykopu mamy piasek, natomiast jest też dużo gruzu. Wszystkiego razem jest tyle, że bierzemy sołtysa z koparką i dużą przyczepą, to wszystko wywiezie razem. Paweł zrobił kilka kursów naszą przyczepką samochodową i dał sobie spokój... Sołtys zabierze to do siebie, bo ma plac na którym składuje taką ziemię do podnoszenia działki... Może ten piasek jest O.K. ale gruzu nie radziłabym zabierać na działkę, bo to w końcu śmiecie... Jesli chcesz to prześlę Ci numer do sołtysa z Kazunia i dowiemy się ile kosztowałby transport czystego piasku do Sowiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
To będziesz miała bardzo zdyscyplinowany kolorystycznie dom - trzy kolory, czy coś pominełam? U mnie parapety granitowe yellow sand... bardzo mi się podobają, ale chyba trochę za bardzo wystają... chcieliśmy tak z powodu zabezpieczenia przeciwdeszczowego, ale teraz zrobiłabym węższe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, elewację mam w trzech kolorach: grafit, złoty dąb i złamana biel tynku.

 

Porównywałaś może ceny parapetów z granitu i np. konglomeratu. Parapety można kupić w wielu miejscach, ale jak tu wybrać gdzie lepiej gdzie gorzej?

 

Co do Imoli Saloon - mnie głównie znięchęciły nieregularne brzegi płytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...