Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Jankowa


Recommended Posts

W Zakopanem góralski styl jest jak najbardziej na miejscu.

 

Tak przy okazji - w Twojej okolicy buduje się domy w stylu zakopiańskim?

 

Marto, nie wiem czy to pytanie do mnie czy do Maryny?

Wydaje mi się że moda na budowanie domów w stylu zakopiańskim na nizinach w dodatku z dachami pokrytymi eternitem odeszła bezpowrotnie wraz z końcem lat osiemdziesiątych - i całe szczęście, wystarczy, że to co zostało wygląda kuriozalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki Kasiu - właśnie się wybieram w przyszłym tygodniu na zbieranie ofert i będę również dowiadywała się o płyty i panele. Może pamietasz jak nazywały się te płyty i jaką miały grubość?

 

Reniu sprawdziłam na fakturze :)

Nazywa się to płyta podpodłogowa grubość 5,5mm (wymiary 790mm x 590mm) - 1,98 netto zł/szt.

M2 wychodzi coś koło 4,30 netto

 

Pozdróweczki, kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stylu zakopiańskiego - pytanie do Maryny, bo z jednej strony rodzina w Zakopanem, a sama buduje się stosunkowo blisko.

 

Reniu, pytałaś o panele. Mu musieliśmy szukać czegoś, co z folią, podkładem i panelem nie przekroczy 1,5 cm. Nie wiem czy będziesz zainteresowana taką cienizną. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ci mowilam wedlug mnie wcale nie musisz miec takiej samej podlogi w kazdej sypialni. Pomysl sobie jakie meble bedziesz chciala do nich miec i z jaka podloga wygladalyby najlepiej. Nie chcesz zeby ci sie z meblami podloga zlewala ale tez musi pasowac. Ja na przyklad wiedzialam ze meble do sypialni musze miec biale i one do jasnej bardzo podlogi bylyby nie bardzo, tym bardziej ze maja naturalna gore, taka miodowa, nie wiem jaka podloga by do nich pasowala- pewnie ciemna- dobrze ze na razie nie musze sie o to martwic, hihihi.. Mysle, ze do Jasia bylaby fajna jasna, do waszej sypialni ciemna tak jak mowilas, musisz sie tylko zastanowic nad trzecia sypialnia, moze cos posrodku?? A tak w ogole to nie stresuj sie za bardzo, na pewno bedzie pieknie:).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zakopanem góralski styl jest jak najbardziej na miejscu.

 

Tak przy okazji - w Twojej okolicy buduje się domy w stylu zakopiańskim?

Nie pamietam czy dokładnie sie ujawniłam, że mieszkam w Bielsku-Białej i buduje dom też w B-B.

jesli chodzi o styl zakopiański to wiem ,że budują nawet w Warszwie czy w Poznaniu , Nie ma reguł , ważne jest jakie sa warunki pozwolenie budowy i chęci samego inwstora na taki typ domu .Tu gdzie ja buduje , na pewno Urzad nie wydał mi zgody na budowe takiego domu.To tyle na ten temat.

 

Reniu , fajnie że już z kominkiem ruszyliście i o panelach też myślisz. Ja kołuje sie miedzy parkietm , a deską .Ceny parkietu z położeniem proponuja mi 145 zł/m2, deski drzew. 95 zł/m2 . W salonie i sypilani na dole chce miec parkiet . Na górze na

pewno panele. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Za ile Ci wycenił drzewiane parapety mi powiedział po 450 zł. Myslę, że to za duza kasa .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do stylu zakopiańskiego - pytanie do Maryny, bo z jednej strony rodzina w Zakopanem, a sama buduje się stosunkowo blisko.

 

Reniu, pytałaś o panele. Mu musieliśmy szukać czegoś, co z folią, podkładem i panelem nie przekroczy 1,5 cm. Nie wiem czy będziesz zainteresowana taką cienizną. :roll:

 

Ale za to pewnie sami poradzicie sobie z położeniem i następnego dnia już można mieszkać... coś za coś :roll: W sumie to najważniejszy teraz będzie aspekt finansowy, bo może się okazać z uwagi na poziom naszych wylewek, że panele wychodzą tylko nieznacznie taniej. Muszę to dokładniej sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ci mowilam wedlug mnie wcale nie musisz miec takiej samej podlogi w kazdej sypialni. Pomysl sobie jakie meble bedziesz chciala do nich miec i z jaka podloga wygladalyby najlepiej. Nie chcesz zeby ci sie z meblami podloga zlewala ale tez musi pasowac. Ja na przyklad wiedzialam ze meble do sypialni musze miec biale i one do jasnej bardzo podlogi bylyby nie bardzo, tym bardziej ze maja naturalna gore, taka miodowa, nie wiem jaka podloga by do nich pasowala- pewnie ciemna- dobrze ze na razie nie musze sie o to martwic, hihihi.. Mysle, ze do Jasia bylaby fajna jasna, do waszej sypialni ciemna tak jak mowilas, musisz sie tylko zastanowic nad trzecia sypialnia, moze cos posrodku?? A tak w ogole to nie stresuj sie za bardzo, na pewno bedzie pieknie:).

 

Siostrzyczko, dzięki za konsultacje pomysłów - do Twojej sypialni to jesion bursztynowy byłby cudowny, właśnie ten co Ci się najbardziej podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zakopanem góralski styl jest jak najbardziej na miejscu.

 

Tak przy okazji - w Twojej okolicy buduje się domy w stylu zakopiańskim?

Nie pamietam czy dokładnie sie ujawniłam, że mieszkam w Bielsku-Białej i buduje dom też w B-B.

jesli chodzi o styl zakopiański to wiem ,że budują nawet w Warszwie czy w Poznaniu , Nie ma reguł , ważne jest jakie sa warunki pozwolenie budowy i chęci samego inwstora na taki typ domu .Tu gdzie ja buduje , na pewno Urzad nie wydał mi zgody na budowe takiego domu.To tyle na ten temat.

 

Reniu , fajnie że już z kominkiem ruszyliście i o panelach też myślisz. Ja kołuje sie miedzy parkietm , a deską .Ceny parkietu z położeniem proponuja mi 145 zł/m2, deski drzew. 95 zł/m2 . W salonie i sypilani na dole chce miec parkiet . Na górze na

pewno panele. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Za ile Ci wycenił drzewiane parapety mi powiedział po 450 zł. Myslę, że to za duza kasa .

pozdrawiam

 

Maryno, rzeczywiście jeśli chodzi o parapety to na początku oferty miałam zabójcze, dlatego ... jeszcze ich nie mam :roll: Zestawienie moich ofert wysyłam Ci na priv :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia

 

W sprawie podłóg wypowiem się od strony praktycznej / bo i ciemnie i jasne piękne/.

Ale na ciemnych wszystko bardziej widac/ moje ciemne schody pod tym względem koszmar, w zasadzie musiałabym po nich w ogóle nie chodzic, zeby ładnie wyglądały :wink: /, na górze mam jasne podłogi i są zdecydowanie bardziej praktyczne w utrzymaniu.

To tyle moje trzy grosze :)

Napisałam ci o lakierze do parapetów w moich komentarzach, więc się nie będę powtarzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, że ciemne podłogi są niepraktyczne - ale jakie kuszące :wink: Mam praktyczny gres w większej części domu, więc może zaszaleję :wink: jeszcze się nie zdecydowałam ostatecznie... Wychowałam się w domu z sosnowymi podłogami, u tesciów jest dębowy parkiet, w moim mieszkaniu jest sosnowa deska - po prostu nuda :roll: a to merbau takie piękne :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renka takie ciemne podłogi mają swój urok, są ładne, ale ja, chyba od zawsze chorowałam na jesionową podłogę. I na taką oddaję swój głos. Zresztą możesz zrobić, jak siostra Ci podpowiedziała, różne podłogi. Może nie za wiele tych odcieni, ale można pokombinować ...

 

Gdzie zamawiałaś grzejniki? Ten do sypialni szczególnie mi się spodobał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renka takie ciemne podłogi mają swój urok, są ładne, ale ja, chyba od zawsze chorowałam na jesionową podłogę. I na taką oddaję swój głos. Zresztą możesz zrobić, jak siostra Ci podpowiedziała, różne podłogi. Może nie za wiele tych odcieni, ale można pokombinować ...

 

Gdzie zamawiałaś grzejniki? Ten do sypialni szczególnie mi się spodobał :)

 

No właśnie pokombinujemy :wink:

 

A grzejniki zamawiałam na Bartyckiej, wysyłam Ci namiary na priv. Tylko uprzedzam Cię od razu, że na Radsony długo się czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...