Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Jankowa


Recommended Posts

Podloga oczywiscie piekna, na poddaszu tez mozecie taka zrobic;)))).

Co do kuchni to sie wypowiadam tak: podoba mi sie wersja pierwsza, druga mi sie nie podoba, proponowalabym wersje pierwsza z kredensem. Ten obudowany piekarnik strasznie ci ta kuchnie zagraca i zmniejsza moim zdaniem, chociaz faktycznie mialabys wiecej miejsca na garnki. To takie moje skromne zdanie...:))).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Renka - mnie sie tez podoba pierwsza wersja projektu kuchni.

Na pewno druga jest wiecej wykorzystana , jesli chodzi o szafki.

Tak mysle Renka , lodówke masz koło okna , mnie tez tak wychodzi i bardzo mnie to deneruje ,że widok mi psuje kuchni.

Wolałabym umieścic ją gdzies w kącie i jedyne rozwiazanie to zaraz koło drzwi i blisko kuchenki. Co prawda kuchenka bedzie ceramiczna . Nie wiem czy to bedzie dobre rozwiązanie i czy można tak blisko lodówkę wstawic koło kuchenki. Jesli nie to , to bede musiała ja wstawić w tym miejscu co TY koło okna.

Renka podaj mi jesli możesz ilie CIe wyniósł parkiet z robocizna za 1m2 ?

Dalej mam problem. Nie ukrywam , chodzi też o kase .

Pozdrawiam i trzyma kcuki dalsze prace , a zostało Ci chyba juz bardzo mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia , przy drugiej wersji kuchnia znacznie się zmniejsza.

Nie wiem czy tylko tak to wygląda na wizualizacji, ale kredens masz zaraz przy stole , wokół stołu też potrzebujesz trochę przestrzeni na poruszanie się.

Wiem, że teraz jest nowy trynd :lol: żeby zabudowywać piekarnik w słupku, ale tak naprawdę nie korzystasz z niego co chwilę, te kilka razy dziennie można się schylić, ja planuję piekarnik Boscha z wysuwana szufladą dla wygody bo też mam na dole.A raczej mam mieć.

 

Ale faktycznie miejsca na wszystko masz więcej, a w kuchni to ważne, zwłaszcza jak sie nie ma spiżarki.Przy pierwszej wersji masz niezbędne moim zdaniem minimum jeżeli chodzi o szafki.Ja np. cześc rzeczy używanych od święta trzymam w kredensie w salonie, bo mi się nie mieszczą.Sama planuję dorobić jeszcze jedną szafkę.

Jednym słowem, jeżeli stół nie zawadza i da radę swobodnie odsuwać krzesła i swobodnie korzystać z kredensu - wybrałabym chyba jednak wersję z większą ilością szafek.Blatu roboczego na pewno wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dzięki za konsultacje :D i pomysleć, że są ludzie, którzy biorą za to pieniądze :wink: z wami dam sobie radę i bez projektanta :wink:

 

Kafelko, na mojej podłodze sosnowej są takie różnice w kolorze drewna, że przemeblowanie jest wykluczone - powstały słomkowo-żółte prostokąty na miodowym tle - i dlatego kochamy drewno :D A ciemne drewno jest zachwycające - będzie u nas pustawo, więc mam nadzieję, że sciemnieje równomiernie :wink:

 

Siostrzyczko, rzeczywiście kredens będzie w tym miejscu nawet w pierwszej wersji projektu, tylko dopiero teraz wpadłam na pomyysł aby jednak dodac go do wizualizacji... Właśnie z powodu dodatkowych szuflad pomyślałam o nowym rozwiązaniu, ale w końcu będę miała spiżarkę ... Po ciasnocie w mojej obecnej kuchni mam lekką obsesję na punkcie przestrzeni i jeśli coś ma "zagracać" to na pewno dam sobie z tym spokój :D

 

Maryno, ja nie przejmuję się lodówką, bo mam ładną wolnostojącą i jej wygląd nie będzie mnie drażnił, a w tym miejscu bedzie najwygodniej z niej korzystać. Wole miec dużo przestrzeni wokół kuchenki, aby czuć się swobodnie i mieć blisko miejsce na odstawianie gorących garnków. Z czasów, gdy Jaś był mały zostało mi przyzwyczajenie, aby nic gorącego nie stało na płycie tylko daleko pod ścianą...

 

Kasiu, gotowanie akurat należy do rzeczy, które z chęcią przekazałabym w inne, godniejsze ręce, niestety na razie brak ochotnika. Piekarnika na razie też nie będę miała i na pewno moje potrawy dla alergika na tym nie ucierpią, bo i tak wszystko gotuję. Pieniądze na wykończenie topnieją nam w takim tempie, że chyba zrobię sobie program minimum, a resztę dokupię w przyszłości, gdy już lepiej bedę wiedziała czego mi tam trzeba. No i muszę przemysleć jak urządzić moją spiżarkę i co mi się tam zmieści....

 

Marto, z góry dziękuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy pomysl jest dobry. Intuicyjnie dobralas meble, ktorych potrzebujesz.

 

Podoba mi sie tez wersja druga - z mniejszym stolem i kredensem. Nie wiem czy wygodnie bedzie po wszystko schylac sie do dolnych szafek. Sytuacje ratuje troche kredens, ale przeznaczylam go raczej na zastawe "od swieta". Jest jedno ale - kat miedzy oknem a okapem wydaje sie pusty.

 

Wstawienie komody do kuchni - jakos mi nie pasi.

 

Z kolei dodatkowe szafki (stojace i wiszace) przy stole - rozbijaja uklad i sprawiaja wrazenie przypadkowych. Kredens w tym miejscu sie obroni.

 

Podsumowujac - jednak wersja pierwsza - przestrzen jest dobrze zagospodarowana i lekka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo dziękuję za życzenia i mea culpa, bo ja nie zdażyłam :oops: :oops: :oops:

Najpierw wydawało mi się, że jest dużo czasu, a potem to zapomniałsm jak się nazywam i już trzeba było wyjeżdżać na święta do rodziców...

 

Składam zatem wiosenne życzenia, niech się nam zieleni i jak najprędzej w domkach dobrze mieszka :D :D :D

 

Marta, dzięki za konstruktywne uwagi, rzeczywiście czasami lepiej nie kombinować nadmiernie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że przeprowadzka tuż tuż. Trzymam kciuki za drugiego maja.

U nas jeszcze chwile to potrwa, pewnie do lipca, bo montaż kuchni rozpoczynamy 22 czerwca, ale i tak się cieszę, bo dla mnie to już za chwilę.

 

Nie dziękuję, aby nie zapeszyć :wink:

Lipiec też jest dobry na przeprowadzkę, przynajmniej będzie wszystko gotowe :D Mam nadzieję, że się spotkamy wreszcie kiedyś. Jak byłam ostatnio z Jasiem na jego ulubionym placu zabaw to przypomniałam sobie nasze spotkanie sprzed kilku lat :D Teraz jakby się nam towarzystwo rozbiegło to nie byłoby szans na rozmowę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...