Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Jankowa


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W kwestii drzew będę nieustępliwa, bo mam kilka tylko, a reszta to sąsiadów, więc chyba nie wypada dysponować ich drzewami :wink:

Ale nie martw się wszytsko urośnie szybko i nawet trochę trzeba będzie wycinać... Pamiętam działkę mojego rodzinnego domku - toż to był sam berberys i oset... a teraz ogród jak się patrzy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii drzew będę nieustępliwa, bo mam kilka tylko, a reszta to sąsiadów, więc chyba nie wypada dysponować ich drzewami :wink:

Ale nie martw się wszytsko urośnie szybko i nawet trochę trzeba będzie wycinać... Pamiętam działkę mojego rodzinnego domku - toż to był sam berberys i oset... a teraz ogród jak się patrzy :lol:

 

Postanowiłam, że jak tylko przestaną na działkę wozić grubsze materiały, to jakieś drzewa wsadzę, żeby już rosły sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia

 

piasek jest cool :lol:

Ja mam juz i trawniczek i chodniczek, a piasek i tajk jest.

Na okrągło mogłabym zamiatać i odkurzać i zamiatać-tylko po co? :)

 

A wiesz jak wkurzająca jest psia sierść na ciemnych schodach albo jasnych płytkach :o :lol:

Rogal gubi sierść chyba już czwarty miesiąc :wink:

 

Dom to nie muzeum, a wieś to wieś.

Jest pasek, błoto, są pająki, owady i pełno różnego innego dziadostwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii drzew będę nieustępliwa, bo mam kilka tylko, a reszta to sąsiadów, więc chyba nie wypada dysponować ich drzewami :wink:

Ale nie martw się wszytsko urośnie szybko i nawet trochę trzeba będzie wycinać... Pamiętam działkę mojego rodzinnego domku - toż to był sam berberys i oset... a teraz ogród jak się patrzy :lol:

 

Postanowiłam, że jak tylko przestaną na działkę wozić grubsze materiały, to jakieś drzewa wsadzę, żeby już rosły sobie :)

 

Obowiązkowo!!! Zaobserwowałam, że najszybciej rosną robinie i sumaki, ale brzozy też potrafią szybko wystrzelić w górę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekna zieleń i duzo masz kwiatów. Miło odpoczywac w takim klimacie zieleni.

U mnie narazie rosną chwasty, trawy prawdziwej jeszcze nie ma . Troche na wiosnę posadziłam róż i innych kwiatów , aby chociaz przed tarasem było przyjemniej.(taras narazie z płyt betonowych prowizorka :lol: :lol: ) .

Działka na której powstał nasz dom , była kupiona pare lat temu i raczej na niej nie myslałam o budowie domu, bo mamy inną działkę w pieknej okolice , tylko tam nie ma jeszcze planu zabudowy i nie moglismy sie budować. Teraz własnie juz mozna budowac , ale to juz dla córki zostanie . Tę działke mam bardzo ładnie zagospodarowaną, chociaz w tym roku troche zaniedbałam , z powodu budowy domu.

Mysle, że na przyszły rok chociaż w części mój ogród bedzie przypominał Twój ogród Reniu. Pozdrawiam i sle całuski :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu Patrzę sobie na Twój ogród i nie mogę się nadziwić, ze jest taki piękny...

jak Ty go uchowałaś przed ekipami?????

Masz przepiękne drzewa, roślinki, krzaczki..... Wszystko jest niesamowite :o

Nie dziwię się Jasiowi, że mu się podoba mieszkanie na wsi :wink:

 

Co do jadalni, wypełnionej kwiatami to po prostu szczęka mi opadła - naprawdę nie widać gdzie zaczyna się ogród..... I te wszystkie rośliny miałaś w mieszkaniu????? Widzę tu ewidentnie miłośniczkę zielonych tematów i aż się boję co zobaczę za kilka lat...... Pięknie po prostu przecudnie i bardzo bardzo klimatycznie :)

 

Pozdrawiam cieplutko, kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba jakis ogrod botaniczny masz, bo tyle roznej roslinnosci to normalni ludzie nie maja;)). Przepiekne te wszystkie roslinki, one ci tak na tym piasku rosna?? Widzisz, jednak jest jakas jego dobra strona...

A to zdjecie tawuly z zielonym zuczkiem jest cudowne, bo ja bardzo lubie zielone zuczki na rozowych tawulach, rewelacja, ach, cysta rozkos po prostu :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renka, pytałaś mnie o kompostownik. Ten nasz co prawda kupiony w Castoramie, ale jakością chyba nie przewyższa tego, co można dostać na allegro. Generalnie nie polecam :-? . Boki kompostownika zapinają się na takie jakby zatrzaski, które co jakiś czas puszczają :evil: . Niestety nie da się ich ponownie złożyć bez usunięcia całej zawartości. Po dokładniejszym obejrzeniu stwierdziłam, że w Castoramie powiązali to drucikiem :wink: . Chyba skopiuję ich pomysł.

Ta pierwsza roślinka na zdjęciu to dąbrówka rozłogowa (chyba 'Artopurpurea', ale dokładnie nie rozpoznaję koloru lisci ze zdjęcia :-? ). A druga to rozchodnik biały ('Chloroticum' chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha- piasek/glina/ tez mamy u siebie b.duzo....no coz, mam zamiar kupic szczotke do zamiatania 50cm szerokosci/ dlugi kij i do roboty,...ale u nas jeszcze budowlano,wiec i tak nie sprzątam co dziennie..., ew. odkurzacz i tez szybko sie sprzata,

kompostownik-polecam do zrobienia z desek...- my tak zrobilismy, roboty bylo dlugo bo maz jest b.dokladny (az za dokladny-wtedy kiedy nie ma takiej potrzeby) składał ze 2dni popołudniami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha- piasek/glina/ tez mamy u siebie b.duzo....no coz, mam zamiar kupic szczotke do zamiatania 50cm szerokosci/ dlugi kij i do roboty,...ale u nas jeszcze budowlano,wiec i tak nie sprzątam co dziennie..., ew. odkurzacz i tez szybko sie sprzata,

kompostownik-polecam do zrobienia z desek...- my tak zrobilismy, roboty bylo dlugo bo maz jest b.dokladny (az za dokladny-wtedy kiedy nie ma takiej potrzeby) składał ze 2dni popołudniami..

 

Hej Annmja - to co napisałaś o kompstowniku, to dobrze , że przeczytałam, bo miałam zamiar kiedyś taki kupić, ale widać, że nie warto - dzięki za radę :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekna zieleń i duzo masz kwiatów. Miło odpoczywac w takim klimacie zieleni.

U mnie narazie rosną chwasty, trawy prawdziwej jeszcze nie ma . Troche na wiosnę posadziłam róż i innych kwiatów , aby chociaz przed tarasem było przyjemniej.(taras narazie z płyt betonowych prowizorka :lol: :lol: ) .

Działka na której powstał nasz dom , była kupiona pare lat temu i raczej na niej nie myslałam o budowie domu, bo mamy inną działkę w pieknej okolice , tylko tam nie ma jeszcze planu zabudowy i nie moglismy sie budować. Teraz własnie juz mozna budowac , ale to juz dla córki zostanie . Tę działke mam bardzo ładnie zagospodarowaną, chociaz w tym roku troche zaniedbałam , z powodu budowy domu.

Mysle, że na przyszły rok chociaż w części mój ogród bedzie przypominał Twój ogród Reniu. Pozdrawiam i sle całuski :lol: :lol:

 

Dziękuję Maryno za pochwałę ale to tylko fragment działki wygląda jak ogród, reszta czeka na pomysł, środki i siły - a więc jeszcze sobie poczeka :wink: Jeśli zawołana ogrodniczka z Ciebie, to i działkę wokól domu szybko doprowadzisz do porządku. Trzymam kciuki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu Patrzę sobie na Twój ogród i nie mogę się nadziwić, ze jest taki piękny...

jak Ty go uchowałaś przed ekipami?????

Masz przepiękne drzewa, roślinki, krzaczki..... Wszystko jest niesamowite :o

Nie dziwię się Jasiowi, że mu się podoba mieszkanie na wsi :wink:

 

Co do jadalni, wypełnionej kwiatami to po prostu szczęka mi opadła - naprawdę nie widać gdzie zaczyna się ogród..... I te wszystkie rośliny miałaś w mieszkaniu????? Widzę tu ewidentnie miłośniczkę zielonych tematów i aż się boję co zobaczę za kilka lat...... Pięknie po prostu przecudnie i bardzo bardzo klimatycznie :)

 

Pozdrawiam cieplutko, kasia

 

Ciesze się Kasiu, że Ci się u mnie podoba - i vice versa :wink:

Część buszu rzeczywiście rosło ściśnięte w mieszkaniu, ale sporo zielonego wywoziłam do mamy i teściowej. Teraz "odebrałam" sobie małe sadzonki - nowy dom to i nowe rośliny :D A ogród nie uchował się przed budową, ale najwięcej zniszczył pożar namiotu budowlańców :( Tylko jeden róg ogrodu oddzielony od reszty wałem humusu jako tako przetrwał bo systematycznie wybierałam butelki i śmiecie... Ale było warto, bo mam przynajmniej jakiś punkt zaczepienia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba jakis ogrod botaniczny masz, bo tyle roznej roslinnosci to normalni ludzie nie maja;)). Przepiekne te wszystkie roslinki, one ci tak na tym piasku rosna?? Widzisz, jednak jest jakas jego dobra strona...

A to zdjecie tawuly z zielonym zuczkiem jest cudowne, bo ja bardzo lubie zielone zuczki na rozowych tawulach, rewelacja, ach, cysta rozkos po prostu :D .

 

Zielone żuczki chwilowo się pochowały, ale sprawdzę jakie jeszcze kwiaty lubią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renia - to ile lat ty już uprawiasz ten ogród :lol: :o

Ta druga nierozszyfrowana roślinka wygląda jak jakiś rozchodnik :o :wink: , ale pewności nie mam , bo na roślinach znam się jeszcze gorzej od ciebie :wink: :)

Wiesz, tak się tylko popisuję :lol: :lol:

 

Na razie to trudno mówić o uprawianiu, po prostu próbowałam nie zmarnować tego czego nie zdołała wykopać poprzednia właścicielka. Nie wiem jak wykopała 2,5 m tuje czy jałowce, ale dała radę. Paweł naliczył 60 dołów dużych i małych... Sprzedawała nam ziemię, a nie ogród, więc nie mogę mieć pretensji, ale widok był przykry... Z drugiej strony może i dobrze, bo zrobiła mi miejsce do tego abym sama wybierała rośliny, sadziła i miała szansę dowiedzieć się czegoś o ogrodnictwie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renka, pytałaś mnie o kompostownik. Ten nasz co prawda kupiony w Castoramie, ale jakością chyba nie przewyższa tego, co można dostać na allegro. Generalnie nie polecam :-? . Boki kompostownika zapinają się na takie jakby zatrzaski, które co jakiś czas puszczają :evil: . Niestety nie da się ich ponownie złożyć bez usunięcia całej zawartości. Po dokładniejszym obejrzeniu stwierdziłam, że w Castoramie powiązali to drucikiem :wink: . Chyba skopiuję ich pomysł.

Ta pierwsza roślinka na zdjęciu to dąbrówka rozłogowa (chyba 'Artopurpurea', ale dokładnie nie rozpoznaję koloru lisci ze zdjęcia :-? ). A druga to rozchodnik biały ('Chloroticum' chyba).

 

No to mnie zmartwiłaś, bo te Twoje kompostowniki wyglądały solidniej, niż te z allegro :o Może rzeczywiście wymyślimy coś innego... Dzięki za identyfikację roślinek, już wpisuję do mojego katalogu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...