Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Jankowa


Recommended Posts

http://i675.photobucket.com/albums/vv111/iwonaz4/th_nadzieja1.jpg

 

...chciałabym mieć więcej siły, więcej wiary, więcej miłości i więcej nadzieji, że świat można zmienić na lepsze, dobrem uleczyć zło, miłością ratować beznadzieję, rozpaczliwym pragnieniem odnaleźć małe istnienie by odpędzić samotność i strach, stać się niezłomnym wojownikiem by odnależć to co zagubione...

I.Z. :D

Z całego serca życzę tego Nam wszystkim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rzeczywiście podobieństwo uderzające :D :D :D Może pochodzą z tego samego rodu kundelkowych rudasków :wink: Nie wiadomo skąd Filutek przywędrował, a wędrował długo...

Nie mam takiego zdjęcia, jak leży do góry kołami i udaje, że nic nie zmajstrował, ale wtedy jest jeszcze bardziej podobny. Moja bestyjka trafiła do nas z okolic Krakowa.

 

Moje psiaki też tak mają - podrapiesz za uszkiem, a one bęc, już leżą i proszą o więcej. Filutek przełamał nieufność i też się tak zachowuje - magia pełnego brzuszka :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i675.photobucket.com/albums/vv111/iwonaz4/th_nadzieja1.jpg

 

...chciałabym mieć więcej siły, więcej wiary, więcej miłości i więcej nadzieji, że świat można zmienić na lepsze, dobrem uleczyć zło, miłością ratować beznadzieję, rozpaczliwym pragnieniem odnaleźć małe istnienie by odpędzić samotność i strach, stać się niezłomnym wojownikiem by odnależć to co zagubione...

I.Z. :D

Z całego serca życzę tego Nam wszystkim...

 

Dziękuję za odwiedziny i tak piękne życzenia. Nie pozostaje mi nic innego jak się do nich przyłączyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
Witam Renka Grabow.W tym roku zaczynamy budowe domu Zadebie z garazem jednostanowiskowym.Gratuluje pieknego domku,dziennik budowy przeczytalam od dechy do dechy i jestem pod wrazeniem.Pisalas,ze salon jest troche maly,my chcemy powiekszyc go o pokoj przylegajacy do niego i poszerzyc o 1m i mam pytanie,czy wedlug Ciebie nie bedzie wtedy ten salon ogromny?Wykusz chce poszerzyc tj.zeby dwa okna boczne byly po 120cm,a srodkowe 150cm i co o tym myslisz,czy to ma sens(wykusz ma byc typowo jadalny)? Napisz prosze jaka jast szerokosc i glebokosc wykusza i wymiary okien w nim.Cale zaplecze gospodarcze bedziemy mieli w piwnicy na 1\4 budynku(mamy skosna dzialke).Poczatkowo mialo byc Malibu,ale postanowilismy,ze bedzie parterowka.Napisz co bys zmienila w tej budowie,gdybys zaczynala budowac dzisiaj,wszelkie sugestie na wage zlota-plisss.Poddasza nie robimy,a tam gdzie jest gospodarczy bedzie pokoj.I jeszcze jedno,czy kuchnia jest na tyle duza aby zamontowac kuchnie kaflowa i elektryczna(takie kombi)?pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Renka Grabow.W tym roku zaczynamy budowe domu Zadebie z garazem jednostanowiskowym.Gratuluje pieknego domku,dziennik budowy przeczytalam od dechy do dechy i jestem pod wrazeniem.Pisalas,ze salon jest troche maly,my chcemy powiekszyc go o pokoj przylegajacy do niego i poszerzyc o 1m i mam pytanie,czy wedlug Ciebie nie bedzie wtedy ten salon ogromny?Wykusz chce poszerzyc tj.zeby dwa okna boczne byly po 120cm,a srodkowe 150cm i co o tym myslisz,czy to ma sens(wykusz ma byc typowo jadalny)? Napisz prosze jaka jast szerokosc i glebokosc wykusza i wymiary okien w nim.Cale zaplecze gospodarcze bedziemy mieli w piwnicy na 1\4 budynku(mamy skosna dzialke).Poczatkowo mialo byc Malibu,ale postanowilismy,ze bedzie parterowka.Napisz co bys zmienila w tej budowie,gdybys zaczynala budowac dzisiaj,wszelkie sugestie na wage zlota-plisss.Poddasza nie robimy,a tam gdzie jest gospodarczy bedzie pokoj.I jeszcze jedno,czy kuchnia jest na tyle duza aby zamontowac kuchnie kaflowa i elektryczna(takie kombi)?pozdrawiam.

 

Dziękuję za miłe słowa o naszym Jankowie :D - przemianowaliśmy Zadębie na Jankowo, bo Zadebie kojarzyło mi się za każdym razem z miejscowością pod Lublinem :wink: Bardzo dobry pomysł z powiększeniem salonu. My nie mogliśmy tego zrobić, bo chcieliśmy mieć trzy sypialnie. Salon jest dlatego za mały, że mamy dość duże fotele i kanapę, a miedzy częścią wypoczynkową a kominkiem musi być szerokie przejście do drzwi tarasowych. Teraz nie ma tego problemu, ale latem fotele są zsunęte :roll: Tak na marginesie - salon nie może być za duży :wink: Jeśli planujesz powiększenie wykusza to nie będziesz musiała ograniczać się w kwestii jadalni. U mnie jest zgodnie z projektem - okna mają 120 cm szerokości każde. Ale u mnie z jadalnią wygrała oranżreria :wink: Planuję umieszczenie fotela w zielonym buszu. To będzie mój kącik :wink:

Kuchnia rzeczywiście jest duża, dlatego przeniosłam do niej jadalnię. Nie wiem jakich rozmiarów planujesz kuchnię kaflową, więc trudno mi powiedzieć czy się zmieści...

Co chciałabym zmienić??? Chyba tylko schody, które są zbyt strome. Dla Holendrów to cała autostrada, ale w Polsce ludzie do wygód przywykli :wink: Na razie schody nie są problemem, ponieważ wiodą na strych, ale kiedyś...

 

W którym miejscu masz zejście do piwnicy? Tam gdzie ja mam na poddasze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Renka,dzieki za szybka odpowiedz.Zgadza sie ,zejscie do piwnicy bedzie tam gdzie Ty masz schody,planuje jeszcze male WC w wiatrolapie,ale zobaczymy czy bedzie na nie miejsce.Z pracowni przyslali mi wymiary poszczegolnych pomieszczen i zrobilam z brystolu taka makiete.Wychodzi mi,ze salon bedzie mial szerokosc(tam gdzie masz teraz okno tarasowe) to 7,5m a dlugosc(od kuchni do okien tarasowych) to 7,14m.Jezeli mowisz,ze kuchnia jest duza to kuchnia kaflowa mi przypasuje.Swietny pomysl z fotelem w zieleni,bo bedzie to kacik relaksacyjny. :D Napisz mi prosze jaka jest glebokosc i szerokosc Twojego wykusza(ta czesc za linia prosta).Cala szerokosc budynku powiekszymy o 1m i wtedy miedzy lazienka a pokojem przy salonie zrobimy przejscie do nastepnego pokoju(czyli pierwotny gospodarczy a on znajdzie sie w piwnicy).Czy jestescie zadowoleni z blachodachowki?,bo tez o niej myslimy.Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzieki. :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Renka,dzieki za szybka odpowiedz.Zgadza sie ,zejscie do piwnicy bedzie tam gdzie Ty masz schody,planuje jeszcze male WC w wiatrolapie,ale zobaczymy czy bedzie na nie miejsce.Z pracowni przyslali mi wymiary poszczegolnych pomieszczen i zrobilam z brystolu taka makiete.Wychodzi mi,ze salon bedzie mial szerokosc(tam gdzie masz teraz okno tarasowe) to 7,5m a dlugosc(od kuchni do okien tarasowych) to 7,14m.Jezeli mowisz,ze kuchnia jest duza to kuchnia kaflowa mi przypasuje.Swietny pomysl z fotelem w zieleni,bo bedzie to kacik relaksacyjny. :D Napisz mi prosze jaka jest glebokosc i szerokosc Twojego wykusza(ta czesc za linia prosta).Cala szerokosc budynku powiekszymy o 1m i wtedy miedzy lazienka a pokojem przy salonie zrobimy przejscie do nastepnego pokoju(czyli pierwotny gospodarczy a on znajdzie sie w piwnicy).Czy jestescie zadowoleni z blachodachowki?,bo tez o niej myslimy.Pozdrawiam i jeszcze raz wielkie dzieki. :p

 

Ja mam bez zmian czyli szerokość 4,30, a długość od okna tarasowego do kuchni 6,10 i to 4,30 to jest właśnie o 2 metry za mało :wink:

Czyli u Ciebie będzie dobrze! Wykusz ma 3 m szerokości i 1,80 długości. A kuchnia 3,70 na 3,80.

Nasze Metrotile jest super - nadal najbardziej mi się podoba, no i deszcz rzeczywiście nie dudni głucho w blachę.

Jeśli założysz dziennik budowy to daj znać proszę. Z przyjemnością będę śledziła postępy. A może już teraz warto. W końcu etap przygotowań koncepcyjnych i organizacyjnych też jest bardzo ważny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu - wiem ,że zatrzymanie Filutka nie wchodzi w rachubę / i tak jesteś dzielna z tymi psiakami/, ale wierz mi Filutek w schronisku szanse na dom ma minimalne.

Nie chcę się tu wymądrzać , bo niewiele mogę pomóc-rozpytam się jeszcze wśród moich znajomych i nagłośnię bardziej sprawę w okolicy.

 

Napisz mi na priva coś więcej o psiaku.

 

Pozdrawiam ciepło.

Zdjęcia piękne-zarówno zimowy jak i letni set.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu,

 

Dzięki za chęć pomocy :D Właśnie dlatego, że nie wierzę, aby wydostał się ze schroniska trzymam go u siebie ... Tutaj jest wątek o Filutku wraz z linkami do ogłoszeń przygotowanych przez Helixwroclaw2005:

 

http://forum.muratordom.pl/malutki-rudzielec-szuka-domu,t179432.htm

 

Niestety jak na razie nikt sie nie odezwał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

:o :o :o :o Jaka piękna kolekcja porcelany!!!!! Te wszystkie malowane pięknie by pasowały do naszego domku :oops: :oops: . Zielona powala... Uwielbiam porcelanę w takim stylu. Jakiś czas temu dostałam od teściowej sporo kasy na serwis obiadowy, ale że nie znalzałam właśnie czegoś takiego ...sumka poszła na budowlankę :-? Teraz żałuję, bo mogłam do tego szukania bardziej się przyłożyć.

Kolekcja miodzio, nic tylko walic na tarasik z pachnącą herbatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://lh5.ggpht.com/_ML9XpBKYPzI/R-UMRAN_XTI/AAAAAAAAFjc/BBZi9s6jaVY/mediumjxzpi65547e158de9538401852%5B1%5D.jpg

Wesołych świąt Wielkanocnych, smacznego jajka, wesołego dyngusa i samych słonecznych dni!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://grafika.redakcja.pl/Gift.obiekt2.aspx/400/0/Gift/a80c8f33-9324-4747-90ee-198e2f861309_20090306020149_Zabawne-wielkanocne-zyczenia.png

 

 

Tęczowych pisanek,

na stole pyszności,

mokrego dyngusa

i wspaniałych gości.

Niech to będzie czas uroczy,

życzy Magda miłej Wielkanocy.

 

 

 

http://kartki.net.pl/kartki/3/kartki-wielkanocne-99.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...