Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Jankowa


Recommended Posts

Renka, uważaj żebyś nie przekombinowała z łazienką - jeśli upchniesz wszystkie elementy wyposażenia, o których piszesz - będzie ciasno. I będzie jak w łazience z bloku, gdzie na 2,5 m2 jest wanna, pralka, umywalka i kibelek.

 

Nasza pralka wyląduje w pom. gosp.

 

PS. A co to za chwile słabości?

 

Niestety to prawda, trzeba bedzie wybierać, bo lepszy prysznic w wannie, ale za to w łazience, w której nie dostaje się klaustrofobii. Prysznic kiedyś zamontujemy młodemu na poddaszu...

A chwila słabości... ot taka krótka, zaraz mineła gdy moje dziecko zaproponowało mi zabawę w Asterixa i Obeliksa :D i zaśpiewało piosenkę z motywem przewodnim "moja mama wszystko wie". Jakich mądrych rzeczy uczą teraz w przedszkolu... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Prawda ??? - dziecko to najlepsze co może człowieka w życiu spotkać - przynajmniej do okresu dojrzewania

Moja mała choć ma trzy latka - często mi dodaje sił do pracy - to takie słodkie.

 

Coś mi mówi że jak przyjcie co do czego z wyposażeniem łazienki to i tak nastąpi wiele zmian, sprawiasz wrażenie osoby rozsądnej i pomysłowej więc czas przyniesie napewno najlepsze rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że zaglądasz do mnie, ale jak widzisz ten mój dziennik ostatnio mało budowlany :evil: :evil: :evil:

Masz rację z dzieciakami - jeśli mamy dla kogo żyć, pracować, budować to od razu dużo korzystniej ten bilans sił wypada - po prostu nie wiadomo skąd wraca energia i zapał :D :D :D Mój Jaś we wrześniu skończy 5 lat i jest już mądraliński przeogromnie, co niezmiennie mnie zachwyca :wink:

Bardzo dziekuję za komplement, ale czy zasłużony zobaczymy jak już dom stanie i będzie można wejść do łazienki i ....... zmieścić się tam :wink:

To jeszcze dodam to co powiedziłam ci o dzienniku budowy w wątku "planujących" - poza kroniką i katarsis, dziennik to dobre miejsce, aby uładzić i przesiać swoje pomysły przez szczelne sito. Czekam na zdjęcia z budowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Oleczka111:

 

Witaj Renka!

 

Mam prośbe, mam zamiar budować taki sam domek jak ty. Ponieważ jestem dopiero na etapie kupna działki, chcialbym nawiązać kontakt e-mail z Tobą jeśli nie sprawiłoby Ci to kłopotu. Jestem ciekawa ile kosztowały Cię poprawki domu i ile musiałaś czekać na to? oraz ile wyniesie cię koszt fundamentów tak mniej więcej.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam

 

Olga

[email protected]

 

 

 

Witaj Oleczka,

 

 

 

Czy mogłabyś skasować swój post z dziennika (czarny krzyżyk) i umieścić go w komentarzach (drugi link w stopce mojego podpisu)

W komentarzach niezwykle chętnie porozmawiam z tobą o projekcie oraz budowie? Mi niestety nie udało się znaleźć nikogo kto buduje wg tego projektu. Jedyna osoba jaką znalazłam nie pokazuje się na forum od roku, więc nie wiem nawet czy wytrwała w postanowieniu budowy Zadębia…

 

Poprawki do projektu zrobiła nam pani architekt, przy okazji adaptacji projektu. Poprawki były tylko kosmetyczne i nie wymagały wielkiej pracy, ale trochę czasu zabrała adaptacja, czyli wyrysowanie domu na działce, opisy etc. Czekaliśmy na to chyba 2 - 3 tygodnie… Zmieniliśmy w projekcie okna łukowe na normalne, obniżyliśmy punkt zero do 30 cm nad poziom gruntu, zamieniliśmy miejscami drzwi balkonowe z oknem w salonie zmniejszyliśmy ściankę między kuchnia i salonem, będzie tylko ta zasłaniająca ścianę z kuchnią gazową.

 

Zaznaczam, że realizujemy projekt Zadębie średnie z garażem, aneks z poddaszem użytkowym w lustrzanym odbiciu (garaż po lewej stronie) i od razu uczulam cię, że pracownia nie ma lustrzanego odbicia dla wariantu z poddaszem użytkowym. Jest to o tyle utrudnienie, że trzeba będzie bardziej pilnować wykonawców, aby nie pokręcili ze ścianami.

 

Jeżeli chodzi o koszt wykonania fundamentów to podsumuje ci wszystko jak będziemy zbliżali się do końca prac. Na razie poszło nam betonu za 8 tys, ale mogło być taniej, gdyby ławy były zaszalowane :evil: i nie musiały być aż tak potężne… Mam ławy pod niezłą kamienicę i zużyję mniej bloczków fundamentowych… ale jakoś mnie to nie pociesza :evil:

 

Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to bardzo proszę daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Renka!

 

Mam prośbe, mam zamiar budować taki sam domek jak ty. Ponieważ jestem dopiero na etapie kupna działki, chcialbym nawiązać kontakt e-mail z Tobą jeśli nie sprawiłoby Ci to kłopotu. Jestem ciekawa ile kosztowały Cię poprawki domu i ile musiałaś czekać na to? oraz ile wyniesie cię koszt fundamentów tak mniej więcej.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam

 

Olga

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuję Edziu posiadaczko najpiękniejszego kominka :wink:

 

Oleczka oczywiście nie napisałam najważniejszego - wgapiam sie w ten projekt od sierpnia ubiegłego roku. Nawet w tej chwili w pracy rzut parteru wisi tuż przede mną :D i uważam, że to będzie piękny dobry dom :D

Tylko nazwę mu zmieniłam jak pewnie się zorientowałaś :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy czasem takiego domku jak twój nie budują niedaleko mnie. wejście i dach tak jak u ciebie - tylko po obu stronach drzwi wejściowych są małe okienka, wykusz - tak jak u ciebie

Ale od tyłu i w środku to nie wiem, domek jest dopiero zadaszony, jeszcze w środku nic ciekawego nie robione - to nie wiem czy właściciel mógłby Ci coś ciekawego podpowiedzieć

Napisz jakiej pracowni jest twój projekt - to jak się będę z właścicielami widziała to spytam się czy mają to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu dobrze zrobiłaś że użyłaś tego czym mama i tata Cię obdarowali :D i wiem z autopsji że w 80% mężczyzna z mężczyzną to sobie pogadaja a nic z tego nie wyniknie :o wiec u nas wszystkie rozmowy na temat budowy z wykonawcami prowadzę ja :p i wiem na tyle duzo o ich robocie że żadnego kitu mi nie wcisną :wink: chyba Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy czasem takiego domku jak twój nie budują niedaleko mnie. wejście i dach tak jak u ciebie - tylko po obu stronach drzwi wejściowych są małe okienka, wykusz - tak jak u ciebie

Ale od tyłu i w środku to nie wiem, domek jest dopiero zadaszony, jeszcze w środku nic ciekawego nie robione - to nie wiem czy właściciel mógłby Ci coś ciekawego podpowiedzieć

Napisz jakiej pracowni jest twój projekt - to jak się będę z właścicielami widziała to spytam się czy mają to samo

 

Och bardzo proszę zapytaj bo może to rzeczywiście będzie wg projektu Zadębie Średnie z pracowni Dom-Projekt w Myślenicach... Mi nie udało się dotrzeć do nikogo kto buduje wg tego projektu. Jest teraz wiele projektów "dworkopodobnych", nasz będzie po zrealizowaniu skromnym domkiem z drewnianym ganeczkiem, odpuścimy sobie ten "partenon" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reniu dobrze zrobiłaś że użyłaś tego czym mama i tata Cię obdarowali :D i wiem z autopsji że w 80% mężczyzna z mężczyzną to sobie pogadaja a nic z tego nie wyniknie :o wiec u nas wszystkie rozmowy na temat budowy z wykonawcami prowadzę ja :p i wiem na tyle duzo o ich robocie że żadnego kitu mi nie wcisną :wink: chyba Powodzenia

 

Jak oglądam twój piekny dom to myślę, że musiałaś być bardzo skuteczna w tych dyskusjach :wink: i tak trzymaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielatwe te początki budowy nie? Nie pocieszę chyba jak powiem, że później wcale nie jest łatwiej, zawsze trzeba sie z kimś "użerać", a to z nieterminowym dostawcą, albo z nieodpowiedzialnym wykonawcą. No i problemy z wyborem materiałów. Ale do tego trzeba sie po prostu przyzwyczaić i pocieszać się tym że z każdym dniem jest się bliżej końca budowy :)

A swoją drogą dachóweczka bardzo ładna. Ciekawa jestem jak będzie się komponowała z Waszą elewacją. Macie już wybrany kolor? My własnie skończyliśmy (mam nadzieję) długie borykanie się z wyborem tynków zewnętrznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym zbiornikiem paliwa to prawda?! Ludzie, no toż to już szczyt podłości i bezmyślności! Ale czy w tych czasach coś może jeszcze dziwić? Znajomemu, którego chcieli okraść a nie udało się złodziejom włamać do srodka (domu w budowie) odcieli na zewnatrz kawałek kabla. Zeby chociaż pare groszy mieć jak sie włamanie nie udało. Sprzedadzą za kilkadziesiat zl góra a on miał koszty rzędu kilkuset...:(

Dodam, że nam ukradli furtke, pewnie zeby na złomowisko sprzedać za parę złotych. A my bedziemy musieli wydać minimum 400-500zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renka, gratuluję wyboru dachu :D Przy okazji powiedz czy masz już zamówioną więźbę? Szukam dostawcy desek szalunkowych bo ten na którego liczyłam odmówił :cry:

 

Mamy już zamówioną więźbę w tartaku w Muszynie. To znajomy tartak naszego majstra. Cena jest z dolnych rejonów warszawskich a dodatkowo mamy nadzieję, że drewno z gór będzie dobre... Desek szalunkowych będziemy poszukiwac na miejscu, jak coś znajdę to dam ci znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nielatwe te początki budowy nie? Nie pocieszę chyba jak powiem, że później wcale nie jest łatwiej, zawsze trzeba sie z kimś "użerać", a to z nieterminowym dostawcą, albo z nieodpowiedzialnym wykonawcą. No i problemy z wyborem materiałów. Ale do tego trzeba sie po prostu przyzwyczaić i pocieszać się tym że z każdym dniem jest się bliżej końca budowy :)

A swoją drogą dachóweczka bardzo ładna. Ciekawa jestem jak będzie się komponowała z Waszą elewacją. Macie już wybrany kolor? My własnie skończyliśmy (mam nadzieję) długie borykanie się z wyborem tynków zewnętrznych...

Dzięki za wsparcie, przydaje sie każdego dnia :D Co do elewacji to będzie podporządkowana kolorowi dachu, który jest ceglano-brązowo-pomarańczowo-migotliwy. Będzie to nie lada wyzwanie dobrac odpowiedni kolor elewacji :D (och jak chciałabym już się tym zajmowac, niestety mam jeszcze kilka etapów po drodze :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kocham, kierowców, którzy tak marudzą. :evil:

 

Poczytałam dokładnie co i jak ma być z keramzytem. Myślę, że będziecie musieli dobrze przypilnować ekipę, żeby zrobiła zgodnie z zasadami.

Ciekawe, czy robili już w ten sposób?

 

Niestety nasz wykonawca, który zapewnia, że budował ze wszystkich materiałów i stosował najrożniejsze technologie w praktyce najchętniej budowałby z betonu komórkowego i szedł na skróty wszędzie gdzie się da... Potwierdzają to już moje ławy, które nie byłyby aż tak drogie, gdyby zrobic porządne szalunki, a aż sie o to prosiły te nasze piaski... W momencie robienia ocieplenia z keramzytu oboje bierzemy urlop i będziemy wszystko sprawdzac pięc razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...