Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do IRMy - wreszcie!


mbz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 940
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aga

 

poki co popryskałam wszysto co rosnie srodkiem grzybobójczym...

 

no oprócz jodły kalifornijskiej bo tam akurat wykluły sie malusie ptaszki....poluje z aparatem zeby zrobic fotkę..ale poki co ptaszek polowanie wygrywa :lol: mam fotke gniazda z jajeczkami...

 

wkleje jak kolega Maksiu pomoze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Teska mam do Ciebie pytanie : jaki kąt nachylenia dachu miałaś w oryginalnym projekcie ? Znalazłem na forum informacje ludzików którzy dokonywali zwiększenia kąta nachylenia do 25 st. lub więcej. Aktualnie w projekcie Irma II jest kąt nachylenia 25 st. więc czy w poprzednich projektach był mniejszy i czyżby w obecnych została zmieniona konstrukcja więźby i nie ma już problemu tych słynnych HEB-ów ? Czy ktoś z Was może ma niedawno zakupiony projekt tak aby sprawdzić czy te HEB-y zostały wyrzucone ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to mam 25 st.I pamietam ze zwiekszalismy o 5 st. Ale ja miałam projekt Irma, nie Irma II,Heby natomiast to były belki stropowe.która nalezało zalać wiencem. Sprawdz w projekcie, albo najlepiej zadzwon osobiscie do pracowni.Tam bez problemu sie dowiesz.

No i oczywiscie sprawdz wiezbę tzn drewno uzyte na nia...z mojej wyszłoby pare. Ale Archipelag ma chyba to we krwi, ze tak bardzo z tym przesadza.

Polecam zostawienie w jadalni 3 okien , w nowym projekcie projektant jedno okno zlikwidował.Na zachodniej scianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem właśnie na etapie zalewania stropów w IRMIE II.

Oczywiście zrezygnowałem z nieszczęsnycvh HEBów, natomiast zastosowałem strop gęstożeberkowy TERIVA. Takie rozwiązanie pozwoliło mi uzyskać dodatkową powierzchnię na poddaszu ok 50m , liczą od wyskości 1,20 do 3 , czyli całkiem fajne poddasze. Aby to było możliwe to trzeba postawić jeszcze jedną ścianę nośną, zamiast ścianki działowej pomiędzy częścią nocną a dzienną.

Polecam takie rozwiązanie , gdyż w orginalmym projekcie , tracimy bezpowrotnie kawał poddasza, które mozna dowoli wykorzystać.

 

pozdrobert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bonnie

 

 

ech, teraz to mam okropnie....chłopaki mi kopią na trawkę, wymysliłam ze zrobię sobie z jednej strony ( bok cienszy domu)taki suchy strumyk, trawki z tej strony nie bedzie :lol: :lol: rozrysowałam plan...od srody biore sie za wykonanie :) albo poczekam ja skoncza kopac...ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...