Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - Pradolina


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odpowiadając wszystkim :D napiszę, że talent to chyba nie jednak nie jest, bo ja z kwiatka na kwiatek skaczę... :lol: , mój mąż to mówi, że kolejnym doświadczeniem to będzie pewnie rzeźba :lol:

Tak naprawdę to chciałabym mieć talent i konsekwentnie go trenować i rozwijać, ale u mnie to jest tak, że nim się we mnie ta nowa pasja rozwinie to już mi się nudzi i próbuję następnej :lol: :lol: ... Taka jakaś jestem niestała w uczuciach. Te rzeczy, które pokazałam to pierwsze trzy rzeczy, które pierwszy raz w życiu potraktowałam decoupage-m. Najpierw zobaczyłam na allegro cudowne wieszaki, potem zaczęłam szukać techniki, którą je zrobiono (bo wychodzę z założenia, że jak ktoś zrobił to czemu ja nie?), i tak doszłam do decoupage. Ślęczałam przez tydzień na necie ucząc się co i jak i zamawiając potrzebne rzeczy, polatałam po sklepach budowlanych i z artykułami artystycznymi i... zaczęłam próbować, a to co mi wyszło Wam pokazałam.

Jeżeli chcecie tego spróbować to polecam strony:

http://www.asket.blox.pl

http://www.sylwia.serwin.pl

http://www.decoupage.net.pl

Fajna zabawa, ale pracochłonna. Jeden przedmiot robi się kilka dni, ponieważ na przedmiocie trzeba czasem położyć w sumie nawet do kilkunastu warstw różnych świństw :wink: :lol: typu primery, akryle, lakiery itp.

Te wzory , które zastosowałam były ze zwykłych chusteczek lunchowych. :D

 

Dziękuję, że tak miło przyjęliście te moje wypociny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwuś :o :o :o

ale Ty cudeńka robisz !!!!!!!!!!! :o

pięknie poprostu!!

...to ja byłam z siebie dumna, że udało mi sie krzesła na biało pomalować?? :oops: :cry: :cry:

ale mnie zdołowałaś!! :lol: :lol:

możesz mi napisać szczegółowo jak to zrobiłaś i jakimi farbami???

pliss.......

 

Chyba mój poprzedni post nie zadowoliłby Cię pewnie, postanowiłam więc napisać.

Na dobrze odtłuszczony (napiszę o gliniaku) gliniak położyłam warstę gruntu do decoupage, potem kolejną, a potem z białej akrylowej farby z budowlańca po dodaniu pigmentu orzechowego zrobiłam jasny kolor, który miał być jasnym tłem. Nałożyłam gąbką o bardzo grubych okach takimi pacnięciami tę farbę na gliniak. Jak wyschła, dodałam do koloru który mi został więcej pigmentu orzechowego by uzyskać kolor kontrastowy. Zanim go nałożyłam wycięłam z chusteczki lanczowej wzór (bardzo dokładnie) i tylko pierwszą warstwę przykleiłam do przedmiotu. Na wzorze jeszcze raz rozprowadziłam klej/lakier (Flugger ). Jak wyschło uzyskanym ciemniejszym odcieniem akryla zrobiłam nieregularne wielkie pacnięcia, które miały imitować coś starego :lol: . Jak wyschło użyłam gotowej farby akrylowej (ze sklepu artystycznego), na spodeczek wycicnęłam niewielką ilość tej farby i pomieszałam z medium(opóźniaczem do farb). Nakładałam na górną część obrzeża i uszy i od razu rozcierałam, żeby uzyskać efekt postarzania. Jak wyschło użyła zielonej farby, którą wymieszałam z tą brązową (żeby uzyskać brudną zieleń) i opóźniaczem do farb i zrobiłam cieniowania przy listkach by "pogłebić" wzór i żeby wzór nie wyglądał jak naklejka tylko jak malowane kwiaty. Potem poszły na to chyba ze cztery warstwy lakieru (a wiem, że to jeszcze mało). I wyszło to co wyszło :D

Mam nadzieję, że niczego nie pominęłam. W większych miastach są fajne kursy decoupage, ale na mojej wsi trzeba sobie radzić samemu :lol:

 

http://i675.photobucket.com/albums/vv111/iwonaz4/th_DSCF8682.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kala :D , dużo jednak jeszcze przede mną pracy. Widziałam prace świetnych decoupażystek i są to poprostu dzieła sztuki! Ja narazie poeksperymentuję :D . Kolejnym doświadczeniem będzie właśnie "przeinaczenie" dziecięcego drewnianego krzesełka, stolika z tarasu i komody do pokoju gościnnego. Tam właśnie spróbuję przecierek (bo efekt spękań na drewnie mi się nie podoba) i delikatnych, symbolicznych motywów kwiatowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj...

 

Wpadłam z rewizytą, i to po same uszy wpadłam.

Pięknie u Ciebie (nie patrzymy przecież na wiatraczki i sąsiadów budowanie :wink: ), cudny domek, cudne wnętrza, cudne wszystko...

Aaaa.... i prace cudne :D .

 

Bawiłam się kiedyś decu, tak amatorsko, i oglądając Twoje dzieła chyba wyciągnę swój warsztat :-? , zaraziłaś :roll:

 

Aaaaa... i Toga cudna :roll:

A ta sąsiadka, co to Was na początku odwiedzała, to nie jałówka, to... to... noooo... najprawdziwsza krowa jest :roll:

 

Pozdrawiam serdecznie i zapisuję się do grona podglądaczy i podziwiaczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Arctica :D Miło mi Cię u nas gościć :D Chcąc uzyskać choć minimalny wymiar Twego azylu obsadzę się podwójnym rzędem drzew... :lol: :lol: :lol: a czasem sobie myślę, że może ten dom to nie jest moje ostatnie słowo i kiedyś stworzymy swój raj w prawdziwym buszu . :D :D :D

:D Ja również chętnie będę Was odwiedzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...